Kuşumun genel durumunu açıklıyabilir misiniz?

konu sahibi dışkıyla alakalı bir şey söylememiş bu durumda dışkının normal olduğunu varsayıyorum ve eğer benim bilmediğim bir bilgiye sahipseniz ve hatalı olduğumu düşünüyorsanız bu konudaki bilgi eksikliğinden dolayıdır ve sizinde söylediğiniz gibi kötü niyetli değil yapıcı eleştiri yapın lütfen saldırganlaşmaya gerek yok

konu sahibi dışkıyla alakalı bir şey söylememiş bu durumda dışkının normal olduğunu varsayıyorum ve eğer benim bilmediğim bir bilgiye sahipseniz ve hatalı olduğumu düşünüyorsanız bu konudaki bilgi eksikliğinden dolayıdır ve sizinde söylediğiniz gibi kötü niyetli değil yapıcı eleştiri yapın lütfen saldırganlaşmaya gerek yok
Arkadaşım konu sahibi kuşun dışkı resmini paylaşmış bu konudaki yorumunu sordum bunun neresini saldırı olarak algıladın ?

isterseniz size sağlık bir kuşunda aynı davranışları sergilediği videoyu atabilirim

Arkadaşım konu sahibi kuşun dışkı resmini paylaşmış bu konudaki yorumunu sordum bunun neresini saldırı olarak algıladın ?
üzgünüm benim hatam link şeklinde eklendiği için kaçırmışım bence normal çok hafif köpük var gibi bu durum gaz olduğuna işaret diğer dışkılarda da yoğun köpük yoksa her insanda olabileceği gibi gazı varmış derim siz nasıl mantar sonucuna vardınız peki

Bana hastalıklı dıskı olarak görünmedi 1-2 ay veya 1 gün sonrada farkli dıskı yapabilir.

bu arada selçuk bey sizde haklı olabilirsiniz kuş gerçektende hasta olabilir ama bu kanıya nasıl vardınız mantıklı bir şekilde izah ederseniz bu tartışmada burada son bulsun lütfen gereksiz uzadı bence

Yukarıda verdiğiniz Linkteki soruyu soran , bu dışkıya gaz yorumu yapan bir kişi kusura bakmayın ama 20 yıllık tecrübesi olan bir üretici olamaz ! bu bir. İkincisi size Ağzını koklamanızı ve kokuyorsa kursak mantarı olduğunu söylemişim. Bunun neresi yanlış yönlendirme ? Bu iki
Velev ki sizi yanlış yönlendirmiş olayım ! O durumda iyi niyetli bir hobici kendisine yardımcı olmak isteyen birine Arkadaşım kuşu veteriner fakültesine götürdüm kursak mantarı değilmiş Şu belirtiler vardı şu teşhis konuldu der ve o şahsın yanlışını düzeltmesine vesile olur. Öyle bir davranışınız asla yok bu 3
Dördüncüsü İstenilen Veteriner fakültesinde test yaptırılsın. Eğer bu kuşta Trikomonas yoksa ben sen başta olmak üzere konu sahibinden özür dileyip kuş beslemeyi bırakacağım. Konu sahibinden istirhamım kuşu veteriner fakültesine götürmesidir.
Resimdeki dışkı % 100 Trikomonas beliritisidir. Ayrıca Tricomonas tıksırmaya da neden olur. Açıp bir Trikomonas belirtilerine bakın.
Bu arada kuş tecrübeniz 2 yaşındayken başlamış taktir ettim sizi

Son düzenleme:
Ali bey konuyu açtığına açacağına pişman olmuştur muhtemelen. Ali bey sizden özür diliyorum. Karar ve taktir sizin. Benim tepkim Bilgi sahibi olunmadan yapılan yorumlaradır. Konuyu uzatma veya polemiğe girme niyetinde değilim sadece yardımcı olmaya çalışmanın böyle yıkıcı şekilde eleştrilmesi beni tetikledi.

Sen de tuzu biberi olmayı başardın sağol. Migdesiolankuş

Yukarıda verdiğiniz Linkteki soruyu soran , bu dışkıya gaz yorumu yapan bir kişi kusura bakma ama 20 yıllık tecrübesi olan bir üretici olamaz ! bu bir. İkincisi size Ağzını koklamanızı ve kokuyorsa kursak mantarı olduğunu söylemişim. Bunun neresi yanlış yönlendirme ? Bu iki
Velev ki sizi yanlış yönlendirmiş olayım ! O durumda iyi niyetli bir hobici kendisine yardımcı olmak isteyen birine Arkadaşım kuşu veteriner fakültesine götürdüm kursak mantarı değilmiş Şu belirtiler vardı şu teşhis konuldu der ve o şahsın yanlışını düzeltmesine vesile olur. Öyle bir davranışınız asla yok bu 3
Dördüncüsü İstenilen Veteriner fakültesinde test yaptırılsın. Eğer bu kuşta Trikomonas yoksa ben sen başta olmak üzere konu sahibinden özür dileyip kuş beslemeyi bırakacağım. Konu sahibinden istirhamım kuşu veteriner fakültesine götürmesidir.
Resimdeki dışkı % 100 Trikomonas beliritisidir. Ayrıca Tricomonas tıksırmaya da neden olur. Açıp bir Trikomonas belirtilerine bakın.
öncelikle üretici değilim ama elimden çok kuş geçti dediğim olayın olduğu zaman kuş sadece çok uyuyordu herhangi başka bir rahatsızlık yoktu ve sadece 2 kere kustu sebebi hakkında net bir bilgim olmadığı için konu açtım, yemi değiştirince kusmadı bir daha ama kuruma durumu oluştuğunu fark ettiğim zaman veterinere götürdüm nitekim oda çare bulamadı dışkı analizi vs yapılmasına rağmen, size onu söylemem sizinde yanlış teşhiste bulanabileceğinizdi

oradaki yanlışınızı başka bir konuda düzelttim ve sizinle bunu konuştuk ufak bir konuşmada olsa hatta özel mesajlarımda da konuşmamız duruyor ayrıca belirtmek isterim ki genelde yaptığınız yorumları olumlu bulurum

şimdi peki beni bilgilendirin dışkıdaki hangi belirti tam olarak dediğiniz belirti oluyor ve şuan yine açıklama yapmak yerine bana saldırıyorsunuz bu üslübunuzu düzeltmediğiniz sürece bu tartışma amacından sapıyor

Size ne dedim de saldırı olarak algıladınız ? Kuşun dışkısının açık yeşil Pudig kıvamında olması kesin olarak Trikomonas belirtisidir. Kuş bazen sıvı dışkılar bazen puding kıvamında. 10 larca kuşta bu belirtiyi görmüşlüğüm ve tedavi etmişliğim var. Dışkının bu renk olması dışkıda mantar olmasındandır. Küf rengini düşünün benzer bir renktir. Yani İçiniz rahat olsun Teşhis kesin olarak doğru.

Size ne dedim de saldırı olarak algıladınız ? Kuşun dışkısının açık yeşil Pudig kıvamında olması kesin olarak Trikomonas belirtisidir. Kuş bazen sıvı dışkılar bazen puding kıvamında. 10 larca kuşta bu belirtiyi görmüşlüğüm ve tedavi etmişliğim var. İçiniz rahat olsun Teşhis doğru.
bana şu cevabı vermek yerine hala sen haksızsın vs demeye çalıştığınız için öyle algıladım, haklı olabilirsiniz ama ilk mesajlarınızda şu mesajı atmış olsaydınız bu kadar uzamayacaktı konu neyse haticeye değil neticeye bakalım eğer konu sahibi arkadaş sizin önerdiğiniz tedaviyi uyguladıktan sonra kuş bu tarz bir davranışta bulunmaz ve dediğiniz şekilde dışkılamazsa konuyu güncellemesini bekliyorum

tedavilere bu kadar şüpheyle yaklaşıyor olmamın sebebinide açıklayayım yanlış teşhisten dolayı, bu teşhisi koyan adı oldukça iyi anılan bir veteriner kliğinin hekimi, çok sevdiğim bir kuşumun ellerimde ölmesi o yüzden her tedaviye oldukça şüpheyle yaklaşırım ve kendimde uygulamadan önce irdelerim

bana şu cevabı vermek yerine hala sen haksızsın vs demeye çalıştığınız için öyle algıladım, haklı olabilirsiniz ama ilk mesajlarınızda şu mesajı atmış olsaydınız bu kadar uzamayacaktı konu neyse haticeye değil neticeye bakalım eğer konu sahibi arkadaş sizin önerdiğiniz tedaviyi uyguladıktan sonra kuş bu tarz bir davranışta bulunmaz ve dediğiniz şekilde dışkılamazsa konuyu güncellemesini bekliyorum

tedavilere bu kadar şüpheyle yaklaşıyor olmamın sebebinide açıklayayım yanlış teşhisten dolayı, bu teşhisi koyan adı oldukça iyi anılan bir veteriner kliğinin hekimi, çok sevdiğim bir kuşumun ellerimde ölmesi o yüzden her tedaviye oldukça şüpheyle yaklaşırım ve kendimde uygulamadan önce irdelerim
Sen de bu açıklamayı başta yapmadın ama hatırlatırım.. :D Neyse kırdıysam özür dilerim biraz (?) sinirlendim.

Ayrıca siz de taktir edersiniz ki her soru sorana hastalığın anatomisini anlatmaya kalksam İşin içinden çıkamam dimi ?

Geri