Kuşumun burnunun yanında bir şişlik var

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Ferhat80
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Çıt çıt sesini uykuya geçerken, mutlu oldukları zaman gagasını birbirine sürterek çıkarırlar. Ben solunum da sıkıntı olduğunu düşünüyorum, etiketlediğim arkadaşlar da gün için de yorum yapacaktır.
Gün boyu uyuyor ve sanırım geceleri hiç uyumuyor ama ben o sesi duydukça bir şey var zannedip telaşlanıyorum çok yakından baktığımda gagasını bir sağa bir sola çekerek birbirine sürtüyor, elimi yaklaştırdığımda ise ısırmaya çalışıyor ve ısırmaya çalışırken de o sesi çıkartıyor. Bu arada ilginiz için çok teşekkür ederim, iyi ki varsınız.

Efendim bir tane burun deliği tıkalı gibi, çok hapşırması devam ediyor, hafif nezle olmuş olabilir mi? Vitamin takviyesi gerekir mi? @Ali Ergün Türköz

Bir burun deliği tıkalı ondan dolayı bu hareketi yapıyor olabilir mi? Öyle yaparken de bazen "fıst fıst" tarzında hafif bir ses duyuyorum. Arada da esner gibi bir hareket yapıyor. Astım, soğuk algınlığı vb. olabilir mi? @Recai SULAMİS

Analiz edilmesi için aşağıya gereken her şeyi bıraktım. @Recai SULAMİS @ADRIAN

Öncelikle benim gözlemlerimle:
- Çok kaşınıyor
- Her kaşındığında hapşuruyor
- Kaşıdığı yer tam olarak burun ve çevresi
- Sürekli "çıt çıt" diye bir ses çıkarıyor ağzından ve bazen de o sesle beraber hafif hafif "fıs fıs", "vik vik" sesleri çıkıyor ama bu sesler çok yaklaşınca duyuluyor
- "Çıt çıt" diye ses çıkardığında boğazının orasında bi ileri bi geri hareketlenme oluyor
- Neşesi, enerjisi, sesinin düzgünlüğü olsun hiçbirinde sorun yok, gayet iyi

Kuyruk görüntüsü ve "çıt çıt" sesi çıkarırkenki boğaz hareketleri:

Dışkı:
Ekran Alıntısı.JPG

Geri