kuşumun ayağı kanıyor

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan yasemin5
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
teşekkür ederim şimdi sabunlu su ayağında kalırsa zarar verir mi sadece su ile temizlesem olur mu?
dediğiniz kremi sadece şişlik olan yere mi sürmeliyim
bir de eğer acil bir durum olarak görüyorsaniz veterinere gitmemize gerek var mı :(

İmkan varsa tabiiki kanatlı veterinerine götürün onlar daha profesyonel bizlerden. İltihap var mı yok mu vs inceleme durumları da olur. Ama biz uzaktan yardımcı olmaya çalışabiliriz ancak.

Sabunlu su bakterileri uzaklaştırmak içindir. Boyunluk takılması gerektiğini söylemiştim, boyunluk takılarak tedavi olmalı çünkü ayağı ile oynar ise ilaçları da tatma riski var.

Kuşunuzun ayağı basit bir kanama değil,şişlik var. Alerjik reaksiyondan ötürü belki de mantar sebebi ile ayağını kaşıdı ve kanattı..
En iyisi tabiiki uzman hekimin görmesi 👍🏻

İmkan varsa tabiiki kanatlı veterinerine götürün onlar daha profesyonel bizlerden. İltihap var mı yok mu vs inceleme durumları da olur. Ama biz uzaktan yardımcı olmaya çalışabiliriz ancak.

Sabunlu su bakterileri uzaklaştırmak içindir. Boyunluk takılması gerektiğini söylemiştim, boyunluk takılarak tedavi olmalı çünkü ayağı ile oynar ise ilaçları da tatma riski var.

Kuşunuzun ayağı basit bir kanama değil,şişlik var. Alerjik reaksiyondan ötürü belki de mantar sebebi ile ayağını kaşıdı ve kanattı..
En iyisi tabiiki uzman hekimin görmesi 👍🏻
anladım çok sağ olun bugün önce bir veterinere gitmeye çalışacağız. sizle de gelişmeleri paylaşacağım.

anladım çok sağ olun bugün önce bir veterinere gitmeye çalışacağız. sizle de gelişmeleri paylaşacağım.
Hocam basit bir enfeksiyon değil maalesef. Kuvvetle muhtemel bir hastalık ayakta yaraya neden oluyor. Birkaç ihtimal olduğu için kanatlı uzmanının nokta atışı teşhis edip tedavi başlaması doğru olur. Gittiğiniz veterinerin kanatlı uzmanı olması gerekir. Yoksa antibiyotik krem verip gönderirler sizi ve işe yaramaz.

merhabalar veterinerden geldim. yaranın kafes içinde bir yere takılarak vs gibi bir durumla oluşmuş olabileceğini, devamında gagasıyla uğraşıp iyice kanattığını ve buna bağlı olarak enfeksiyon olabileceğini düşündü. 10 gün gözlem yapmamızi önerdi ve şırıngada bir ilaç verdi. tamamen hastalığı iyileştirmeye yönelik olduğunu söyledi. 10 gün sonra geldikten sonra örnek alıp labaratuvarda inceleyecegini söyledi. ilacın içeriğini sorduğumda kağıtta yazan şeyin ilacın ana maddesi olduğunu söyledi. yani ana başlık buymuş sanırım. bu sürede probiyotik ve vitamin takviyelerini vermemi söyledi.
bir de yarayı sabunlu su ile yıkama konusunda, sabun değil ama su ile biraz temizleyip kuruduktan sonra ilacı sürebilirsiniz dedi. (kağıttaki hekimin yazdığı, ilacın ana başlığı olduğunu söylediği şey)

Bir hastalık teşhisi koymamış anladığım kadarıyla. Verdiği ilaç yara iyileştirmeye yarayan takviyedir. Siz tekrar ayaklarını net çekerek paylaşır mısınız. Bir antibiyotik yazsaymış bari.

Bir hastalık teşhisi koymamış anladığım kadarıyla. Verdiği ilaç yara iyileştirmeye yarayan takviyedir. Siz tekrar ayaklarını net çekerek paylaşır mısınız. Bir antibiyotik yazsaymış bari.
şu an net bir şey diyemeyeceğini bu ilacı 10 gün kullanın dedi. 10 günün sonunda örnek alacağını söyledi ama umarım buna gerek kalmadan kuşumun ayağı iyileşir. ve benim şehir dışına çıkma ihtimalim var zorunlu olarak olmasa gitmeyecegim, sizce bu sürede kuşuma bir şey olur mu yani ailem burada ama benim kadar rahat eline alamıyorlar. son olarak, tünekleri atıp yenilerini aldım şu an temizlik için ne yapabilirim direkt taksam sorun olur mu?

Ahşap tünekse üzerine kaynar su döküp kuruduktan sonra takın.

Ahşap tünekse üzerine kaynar su döküp kuruduktan sonra takın.
anladım hocam peki sizin fikriniz nedir veteriner hekimin dedikleri için? yani bu birkaç gün şehir dışına çıkmak zorundayim o sürede kuşuma bir şey olmasından korkuyorum. yani rahat şekilde çıkabilir miyim onu düşünüyorum. veteriner hekim çok acil bir durum var gibi konuşmadı sadece kuşumun yaşından dolayı iyileşme biraz zaman alabilir dedi

Açıkçası veterinerin bir antibiyotik yazacağını düşünmüştüm. Yazmalıydı bana göre. O şişlik enfeksiyondan kaynaklanıyor çünkü. Ama veterinerin önüne geçip şunu yapın diyemem.
Evdekiler suyuna ilaç katabilecekse gidebilirsiniz. Sizde aynı şeyi yapacaksınız sonuçta. Kuşun iki ayağında da yara vardı hatırladığım kadarıyla öyle miydı ? Yaralanacağı bir olay yaşadı mı ?

Açıkçası veterinerin bir antibiyotik yazacağını düşünmüştüm. Yazmalıydı bana göre. O şişlik enfeksiyondan kaynaklanıyor çünkü. Ama veterinerin önüne geçip şunu yapın diyemem.
Evdekiler suyuna ilaç katabilecekse gidebilirsiniz. Sizde aynı şeyi yapacaksınız sonuçta. Kuşun iki ayağında da yara vardı hatırladığım kadarıyla öyle miydı ? Yaralanacağı bir olay yaşadı mı ?
hocam veterinerin verdiği ayağa sürmelik bir ilaç. suyuna katılacağı bir şey vermedi probiyotik ve vitamine devam edin dedi. sizce yarın yine de gidip suyuna katılacak bir antibiyotik istemeli miyim? yara bir ayakta daha fazla diğer ayaktaki geçmek üzere gibi duruyor. zaten diğer ayaktaki yara da kabuk bağlar gibi duruyor en son attığım fotoğrafta daha iyi anlarsınız. benim asıl korkum şişkinlikti. yaranın olmasını sağlayacak bir olay olmadı ama bazen ayaklarını kaşırken kanatmış olabilir bilmiyorum.

hocam veterinerin verdiği ayağa sürmelik bir ilaç. suyuna katılacağı bir şey vermedi probiyotik ve vitamine devam edin dedi. sizce yarın yine de gidip suyuna katılacak bir antibiyotik istemeli miyim? yara bir ayakta daha fazla diğer ayaktaki geçmek üzere gibi duruyor. zaten diğer ayaktaki yara da kabuk bağlar gibi duruyor en son attığım fotoğrafta daha iyi anlarsınız. benim asıl korkum şişkinlikti. yaranın olmasını sağlayacak bir olay olmadı ama bazen ayaklarını kaşırken kanatmış olabilir bilmiyorum.
Hocam insan dışında hiç bir canlı kendi kendine kasten zarar vermez. İki ayakta birden yara olması bu yaranın yaralanma sebebiyle olmama ihtimalini arttırıyor. Kuşta bir hastalık olma ihtimali var ve o hastalığın tedavi edilmesi gerekiyor. Eğer veteriner size yakınsa bir antibiyotik isteyebilirsiniz. ayaktaki şişliği nasıl görmezden geldi anlamadım.
İki ayağında birden yara ve şişlik var. Bu bir hastalığının olduğuna işarettir. Kara ciğer veya böbrek rahatsızlığı olabilir mesela. Bence hastalık teşhis edilmeli ve tedavi başlanmalı. İmkan varsa kanatlı uzmanı bir başka veterinere gitmek mantıklı olabilir.

Hocam insan dışında hiç bir canlı kendi kendine kasten zarar vermez. İki ayakta birden yara olması bu yaranın yaralanma sebebiyle olmama ihtimalini arttırıyor. Kuşta bir hastalık olma ihtimali var ve o hastalığın tedavi edilmesi gerekiyor. Eğer veteriner size yakınsa bir antibiyotik isteyebilirsiniz. ayaktaki şişliği nasıl görmezden geldi anlamadım.
İki ayağında birden yara ve şişlik var. Bu bir hastalığının olduğuna işarettir. Kara ciğer veya böbrek rahatsızlığı olabilir mesela. Bence hastalık teşhis edilmeli ve tedavi başlanmalı. İmkan varsa kanatlı uzmanı bir başka veterinere gitmek mantıklı olabilir.
ayaklarını bazen stresten sıkıntıdan ya da normal olarak kaşıyordu yani belki nasır vardı kasiyarak kanattı diye düşündüm ben ama siz daha iyisini bilirsiniz. şişliği de görmezden gelmedi sadece direkt hastalığı iyileştirmeye yönelik tedavi uygulucam dedi. 10 gün sonra örnek alıp labaratuvarda bakmayı da bu yüzden söyledi sanırım. inanın bilmiyorum kuşum iyi olsun yeter ki başka bir şey istemiyorum. bu birkaç gün içinde bir şey olmasın sonra ne tedavi gerekliyse yaparım düzenli olarak. sizin dediğinizi bir sorayım yarın veterinere. eğer antibiyotik daha iyi gelecekse onu versin.

Veterineriniz kanatlı hekimi ise dediğini yapın. Ben öyle yapardım.
peki şehir dışına çıkmamda bir sorun olur mu içim hiç rahat değil. birkaç gün bu ilacı ayağa süremezsek bir sorun olur mu ya da iyice ilerler mi? kara merhem (ihtiyol) 4 gündür sürüyordum zaten gündüz gece olmak üzere. yani birkaç gün daha sürülmezse sorun olmaz inşallah. bilmediğim için sizlere danışmak istedim. yeme içmesinde sorun yok. bir de Selçuk hocanın dediği gibi vet hekimden suya katılmalık antibiyotik istesem nasıl olur

peki şehir dışına çıkmamda bir sorun olur mu içim hiç rahat değil. birkaç gün bu ilacı ayağa süremezsek bir sorun olur mu ya da iyice ilerler mi? kara merhem (ihtiyol) 4 gündür sürüyordum zaten gündüz gece olmak üzere. yani birkaç gün daha sürülmezse sorun olmaz inşallah. bilmediğim için sizlere danışmak istedim. yeme içmesinde sorun yok. bir de Selçuk hocanın dediği gibi vet hekimden suya katılmalık antibiyotik istesem nasıl olur
Hangi şehirde yaşıyorsunuz gittiğiniz veteriner kliniği adı ne?

Eskişehir Petlife veteriner polikliniği

Eskişehirliyim bende. Biz kanatlı kliniği konusunda şanslı bir ildeyiz aslında. Duru Veteriner Kliniği var kanatlı kliniğidir,Yasin bey Türkiye'nin en iyi profesyonel kanatlı hekimlerindendir oraya götürmenizi ona danışmanızı öneriyorum.

Duru Veteriner Kliniği/Kanatlı hayvan kliniği/duruveteriner(instagram)
0532 557 02 02

https://g.co/kgs/ZKW9rup

Eskişehirliyim bende. Biz kanatlı kliniği konusunda şanslı bir ildeyiz aslında. Duru Veteriner Kliniği var kanatlı kliniğidir,Yasin bey Türkiye'nin en iyi profesyonel kanatlı hekimlerindendir oraya götürmenizi ona danışmanızı öneriyorum.

Duru Veteriner Kliniği/Kanatlı hayvan kliniği/duruveteriner(instagram)
0532 557 02 02

https://g.co/kgs/ZKW9rup
Hocam daha önce söyleseydiniz direk ona götürseydi.

Geri