kuşumun ayağı kanıyor

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan yasemin5
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

yasemin5

Meraklı Üye
iki gün önce ayağında kanama farkettim tünek de dahil olmak üzere kan vardı kafesinde. ancak farkettiğimde çoktan kanama durmuş ayağındaki kanamada kurumuştu. biraz gözlem yaptıktan sonra ayağında sorun yoktu. bugün biraz önce yine nasıl yaptıysa kanatmış elime almaya çalıştıkça strese giriyor ve evin içinde çok uçan bir kuş değil bir yerlere çarpıyor iyice kötü olmasindan korkuyorum. ne yapmam gerekiyor acil yardımcı olabilir misiniz

Ayağını net gösteren bir video paylaşır mısınız ? Yara varsa ayakta batikon, Rif ampül gibi dezenfektanlarla pansuman yapmak gerekir.

Ayağını net gösteren bir video paylaşır mısınız ? Yara varsa ayakta batikon, Rif ampül gibi dezenfektanlarla pansuman yapmak gerekir.
şu anda kanama durdu tüneği sildim eğer tekrar kanama olursa anlamak için. elime alamıyorum o yüzden video çekemedim ancak fotoğraf çektim nasıl paylaşabilirim buradan yapamadım

hızlı resim.com dan paylaşıp linki buraya yapıştırın 👍

Hocam kan etrafa yayıldığı için mi yara büyük görünüyor yoksa yara büyük mü tam anlayamadım. Siz bence batikonla pansuman yapın. Günde 2-3 kez.

Hocam kan etrafa yayıldığı için mi yara büyük görünüyor yoksa yara büyük mü tam anlayamadım. Siz bence batikonla pansuman yapın. Günde 2-3 kez.
yara büyük değil sanırım gagasıyla çok uğraştı etrafa yayıldı ama şu an kanama yok gagasıyla uğraştığı zaman tekrardan kanıyor.

Bu gün de müdahale etmeyin o zaman. Yarın kanama devam eder veya yaranın büyük olduğunu anlarsanız batikon alıp pansuman edersiniz. Kanama devam etmezse ve yara küçükse sorun yok zaten 👍 Kuşa ek takviye veriyor musunuz K vitamini eksikliği de kanamanın durmamasına yol açar..

Bu gün de müdahale etmeyin o zaman. Yarın kanama devam eder veya yaranın büyük olduğunu anlarsanız batikon alıp pansuman edersiniz. Kanama devam etmezse ve yara küçükse sorun yok zaten 👍 Kuşa ek takviye veriyor musunuz K vitamini eksikliği de kanamanın durmamasına yol açar..
anladım çok teşekkür ederim. ek takviye olarak probiyotik ve vitaminimiz var. K vitamini dediğiniz ne oluyor

anladım çok teşekkür ederim. ek takviye olarak probiyotik ve vitaminimiz var. K vitamini dediğiniz ne oluyor
Multi vitamininiz varsa kuvvetle muhtemel k vitamini vardır içeriğinde. Hangi vitamini ve proniyotiği kullamıyorsunuz ?

Kuşun diğer ayağında da kırmızımsı renk var. Ya kan bulaştı ya o kısımda da bir tahriş var.
Kuşunuzun ayaklarında mantar var mı bir muayene ettirmenizi öneririm kanatlı veterinerine. Mantar kaşındırır ve bulaşıcıdır. Kuşun iki ayağına da rif sürün. Ayağı iyileşene kadar boyunluk takabilirsiniz.
Bu arada baticon kullanacaksanız yaranın içine girdirmeyin sürmeyin.

Gervit de var suluğu çekin yarın suyuna gerwit ve probiyotik ekleyin 👍
Kuşun diğer ayağında da kırmızımsı renk var. Ya kan bulaştı ya o kısımda da bir tahriş var.
Kuşunuzun ayaklarında mantar var mı bir muayene ettirmenizi öneririm kanatlı veterinerine. Mantar kaşındırır ve bulaşıcıdır. Kuşun iki ayağına da rif sürün. Ayağı iyileşene kadar boyunluk takabilirsiniz.
Bu arada baticon kullanacaksanız yaranın içine girdirmeyin sürmeyin.
dün akşam ve bugün sabah olmak üzere iki ayağına da öneri üzerine rif adındaki kırılıp kullanılan ilaçtan sürdüm. kuşum pek ele gelmeyi sevmiyor ve strese giriyor o yüzden çok zorlanarak sürdüm. şırınga ile iki ayağına da gelecek şekilde sürdüm ama biraz fazla gelmiş olabilir elime tam alamadığım için. şu an yeni bir kanama yok. ama ilacın rengi de kırmızı olduğu için yeni bir kanama olursa nasıl anlayacağım onu da bilmiyorum. şu an ayakları ve çevresi ilaçtan ötürü kırmızı renkte

dün akşam ve bugün sabah olmak üzere iki ayağına da öneri üzerine rif adındaki kırılıp kullanılan ilaçtan sürdüm. kuşum pek ele gelmeyi sevmiyor ve strese giriyor o yüzden çok zorlanarak sürdüm. şırınga ile iki ayağına da gelecek şekilde sürdüm ama biraz fazla gelmiş olabilir elime tam alamadığım için. şu an yeni bir kanama yok. ama ilacın rengi de kırmızı olduğu için yeni bir kanama olursa nasıl anlayacağım onu da bilmiyorum. şu an ayakları ve çevresi ilaçtan ötürü kırmızı renkte
Kanama devam ediyor olsa anlardınız ya kan akardı yada orda birikip kururdu. Siz iki gün sürmeye devam edin. fazla gelmesi sorun değil.

merhabalar, kuşumun ayağındaki yaraya yaklaşık bir hafta 10 gündür Rif adlı ilacı kullandım . Bu sürede kanama olmadı ancak kullanmayı bıraktığımda yara kabuk bağlamadan tekrar kanıyor sanırım gagasıyla uğraşıyor çünkü bugün gagasının ucunda kan farkettim. ilaç etki etmedi. yine tavsiye üzerine İhtiyol(Kara merhem) kremini bugün sürdüm. İnşallah iyileşir ve başka bir şeye gerek kalmaz. sizlerin de başka tavsiyeleri varsa yardımcı olursanız çok sevinirim.

Yarayla uğraşmaya kanatmaya devam ederse. boyunluk alıp takmalısınız. Boyunluğu olsun ki yaraya erişemesin. Şimdiye kadar iyileşmemiş olması da ilginç aslında. Demekki sürekli didikliyor. Dış parazit için bir ilaç kullandınız mı ?

Yarayla uğraşmaya kanatmaya devam ederse. boyunluk alıp takmalısınız. Boyunluğu olsun ki yaraya erişemesin. Şimdiye kadar iyileşmemiş olması da ilginç aslında. Demekki sürekli didikliyor. Dış parazit için bir ilaç kullandınız mı ?
ilacı sürdüğüm zamanlar kanama olmuyordu bir müddet sonra kurudu sanıp sürmeyi bırakınca tekrar kanadı. dış parazit için bir şey kullanmadık hiç

Geri