kuşumu elime nasıl alıştırabilirim

daha bilgili arkadaşlar varsa onlar size benden daha iyi yardım ederler

1.eğer çift lerse thewildpanthalp in dediği gibi size alışmaları zordur benim önerim şu:
ya üretim yaptığınız kuşların yavrularına maalesef elinizi alıştırmaya çalışacaksınız :D veya daha çok ilgilenip (erkeği) elinize alıştırmanız lazım peki neden erkek? şöyle dişi kuşlar daha çok kuşlar ile ilgilenip size ilgi vermeyebilirler o yüzden erkek

2. ama yok efendim üretim ile alıştırmayı aynı anda yaparım diyorsanız 2-3 aylık bir kuş alabilirsiniz (bizim kuş 1.5 aylıktı 2 aylık oldu ve omuza,başa geliyor)
yok yok olacak gibi değil. hanımefendi hem cesur hem saldırgan. az önce havuç verdim elimle hemen geldi ama bir havuç ısırıyor bir parmağımı. kanıyor şu an 😄. yavruları olunca hepsini sahiplendirip yavru bir Sultan papağanı almayı düşünüyorum

istanbuldamı?
yok yok olacak gibi değil. hanımefendi hem cesur hem saldırgan. az önce havuç verdim elimle hemen geldi ama bir havuç ısırıyor bir parmağımı. kanıyor şu an 😄. yavruları olunca hepsini sahiplendirip yavru bir Sultan papağanı almayı düşünüyorum

Elinize alıştırmak için parçalamasını göze almak zorundasınız ben canımı yakmasından gözümden yaş geldiğini biliyorum 🙂 zor ele alıştırmak hele ki yanında eşi varsa daha da zor Allah kolaylık versin 🙂 ama kuşu korkutmadan canını yakmadan devamlı yaparsanız bir yerden sonra alışır ama o sürede ciddi can yanmalar olur 🙂 birde ne kadar işe yarar bilmiyorum ama bir arkadaşım bana kuşum saldırıyodu sürekli ama bir gün moralim bozuk ağlıyordum o an kafam dağılsın diye kuşa parmağımı uzatınca geldi o günden beri de gelmeye devam etti fln demişti ne kadar doğru yalan bilemem ama sizde bir deneyin kuşlar duygusal hayvanlar belki dediği gibi olur 🙂

Geri