Kuşumda Solunum Rahatsızlığı

Baver Sağlam

Yeni Üye
Merhaba, muhabbet kuşum 1 aydan fazladır geceleri uyurken sesler çıkarıyor. Ayrıca biraz uçup soluk soluğa kalınca da bu tarz sesler çıkarıyor. Daha öncesinde ceresine tuzlu su damlatıyordum açılması için, işe yaramadı. Solunumuna iyi gelir diye Neo Terramycin aldım veterinerden, 4 5 gündür kullanıyorum ancak o da bir işe yaramadı henüz. Multivitamin vs de eklemeyi düşünüyorum suyuna Neo terramycinden sonra. Ancak hiçbir şekilde düzelmeye yönelik bir belirti yok. Kafesinin boyasını çok kemiriyor ve gaga taşını pek kemirmiyor, belki bu tip huyları da kötü etkiliyor olabilir bilmiyorum.

Evet kafesin boyasını kemirmesi çok sağlıksız ama bence bir kere daha veterinere götürmenizde fayda var

Benim kuşumda da aynı problem var ama yeni başlangıç uçunca nefes nefese kalıyor bende tuzlu su uyguluyorum. 2. Adim olarak ne yapmalıyım?

İlk götürdüğüm veteriner çok tecrübesizdi, sadece vitamin verip gönderdi. İkincisindeyse artık az çok solunum rahatsızlığı ilaçlarını öğrenmiştim. Neo terramycin ve multivitamin aldım. Perdede uyumasından kaynaklı olabilir mi acaba?

Kuşun videosunu streamble .com a yükleyip bize atın.multivitamin markası nedir?

Geri