Kuşum yumurtlayamıyor ve ölecek gibi duruyor

İlkeripeker

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba dişi kuşuma dün gece baktığımda kafesin dibinde ölmüş sandım elime aldım ve poposu şişmiş halsiz hiçbir yeri kımıldamıyordu elimle su içirdim vitamin verdim yerine koydum tekrar biraz önce uyandım ve baktımki kuş geziyor kafeste ama yuvadaki 3 yumurtayıda kırıp atmışlar dışarı... Şuan hala halsiz ama geziyor kafeste poposuda kızarık şekilde ne yapmam gerekiyor lütfen yardım eder misiniz ? İsterseniz fotoğraflar da atabilirim.

yumurta sıkışmasımı oldu acaba?

Tam anlamıyorum zaten kuşlardan ama olabilir fotoğraf atmamı ister misiniz ?

benimde başıma gelmedi hiç anlamam bende. ama siz atın yinede bir bilen anlayan çıkacaktır. fotoğraf olsunki hızlı yanıt gelsin boşa vakit kaybetmeyin

Buda popo tarafından görüntüsü yani izin vermiyor çekemedim bir türlü tam olarak

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 41
Büyük ihtimalle yumurta sıkışması var ilk kuluçkası mıydı

4 . Kuluçkasıysa yumurta sıkışması biraz zor gibi ama yine de olabilir
Üstadlar daha iyi bilir ama yumurta dönmesi de olabilir .

Eğer yumurta sıkışması ise poposuna bir kaç damla sıvı yağ damlatarak anüse doğru çember çizerek ovalamanızın yararı olacaktır . Daha önce benim kuşuma da olmuştu ama sonra yumurtladı bunu uyguladıktan sonra hatırladığım kadarıyla .

Bir de en son yumurtasını yumurtladıktan sonra kaç gün geçti ?

Son yumurtasından beri 3.gün şuan pamuk ile yağı sürdüm heryerine yuvaya koydum biraz bekleyeceğim şimdi...

Şuanki hali bu durumda.
yumurta sıkısması var gıbı duruyor kus halsızse buyuk ıhtımal oyledır pet shop veya bılen bırıne goturun yumurtayı cıkartsın sız yapamıcaksanız gec kalınmadan mudahale edılmesı gerek yoksa sonucu uzucu olabılıyor youtubedende vıdeo acıp bakabılırsınız bu konuya

Teşekkürler ikinizede yardımlarınız için.. Önerdiğiniz bir video varmı izleyip yapabilmem için.

Youtube'da yer alan videoların hepsi de işinize yarar diye düşünüyorum. Nihayetinde hepsinde de yumurtanın çıktığı görülüyor. Ne kadar video bulursanız hepsine de ayrı ayrı ve tekrar tekrar bakın derim. Benim hiç başıma gelmedi, Allah yardımcınız olsun

Teşekkürler ikinizede yardımlarınız için.. Önerdiğiniz bir video varmı izleyip yapabilmem için.
ricaederim muhabbet kusları dunyası dıe bır kanal var onun 2 tane bu konuyla ılgılı vıdeosu var yumurta sıkısması belırtısı nası tedavı edılır yumurta nasıl cıkarılır uygulamalı gosterıyor ve anlatıyor ona bakabılırsınız

Geri