Kuşum yeni geldi ve sol ayağına fazla basamıyor.

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Yasin95
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Sağlıkla besleyin inşallah.

Benim kuşumun ayağıda aynı şekilde öyle oldu biz veterinere götürdük bu ayağı bir yere çarpmış yada başka bir şey olduğu için kangren olmuş yani bir daha kullanamaz dediler ayağını sonra bu ayağını kessek daha iyi olabilir diye yüzde doksan dokuz iyileşmez dediler ve yinede ovmamızı istediler her gün iki üç kez elimize alıp bir ayağını ovduk ve iyileştirdik belki aynı şekilde sizde deneyebilirsiniz umarım yararlı olmuştur[emoji56]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Benim kuşumun ayağıda aynı şekilde öyle oldu biz veterinere götürdük bu ayağı bir yere çarpmış yada başka bir şey olduğu için kangren olmuş yani bir daha kullanamaz dediler ayağını sonra bu ayağını kessek daha iyi olabilir diye yüzde doksan dokuz iyileşmez dediler ve yinede ovmamızı istediler her gün iki üç kez elimize alıp bir ayağını ovduk ve iyileştirdik belki aynı şekilde sizde deneyebilirsiniz umarım yararlı olmuştur[emoji56]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Nasıl bi ovma uygulayacağız ? Çok küçük ve canı acırsa diye tedirginim.

Süleyman bey antibiyotik hataen başlanmış olsa bile kür tamamlanmalıdır. Antibiyotiğe direnç gelişmemesi için. Dışkının popoya yapışması hem de sıvı ve yeşil renkte dışkılaması sindirim sisteminde bir sıkıntıya işarettir. Sürekli uyuma da bir hastalığa işarettir. Sirke önlem amaçlı iyidir ama hastalık tedavi etmez. Dolayısıyla antibiyotik tedavisi tamamlanmalıdır. En az 3 gün. Konu sahibiyle özelden de konuştuk siz onları görmediğiniz için siz haklısınız aslında. Yasin bey kendisiyle konuştuklarımızı paylaşmamış...
İlk etapta ortama alışmamış olduğundan olabilir diyerek iki gün probiyotik ve vitamin kürü yaptırdım sorun çözülmeyince ilaca başladık.
İnsanlar her şeyi kısa yoldan halletmeye çalışıyor sabır yok. Bizim bir sihirli değnek önermemizi istiyorlar. Bir ilaç önerildiğinde kuş ilaçlı suyu içer içmez iyileşsin istiyorlar ama bu malesef mümkün değil.

Sabırsızlıkla alakalı bi durum değil sulphamezatin verdiğim zaman dışkısı poposuna yapılmaya başlamıştı ama Süleyman bey ilacı kesmemi söyledi şuan dışkısı normal ve poposuna yapışmıyor. Şuanda ayağıda iyileşme evresinde görünüyor tüneği kavrıyor ve
Kafes tellerinde gezebiliyor. Yem yemesi güzel suyu da içtiğini gördüm.
Şimdi tek sorunu kuyruğunu titretmesi bilmiyorum neden öyle yapıyor. Uyumak istiyor sürekli

O zaman ben yanlış anladım. Ben zaten bir kaç gündür ilacın kullanıldığını zannederek kesilmesi gerektiğini söylemiştim.

hocam ikinizden de ALLAH razı olsun hiç bir sorun teşkil etmiyor verdiğiniz öneriler. kuşum bugün harketlendi fazla uyumuyor ötmeye ve uçuşmaya başladı hatta elimden dal darı yedi bi kaç kez kafesinden kendiliğinden uçarak geldi yanıma suyunuda içti. Yani vahim bir durum yok düzeliyor. Bi kaç gün ilaç ve vitamin vermeyeceğim çünkü çok yüklendiğimizi düşünüyorum birkaç gün sonra vitamin takviyesi yaparım probiyotik ve bir çay kaşığı kadar elma sirkesi var suyunda gayet güzel içiyor. Tekrardan söylüyorum yanlış anlaşılmasın diye; tecrübesiz olduğum için panik yapıp farklı farklı kişilerden yardım aramış olabilirim ama yardımlarınız işe yaradı ve şuan durumu iyi :) Teşekkürler

Geri