Kuşum nefes alamıyor

mubisbulut

Yeni Üye
Kuşum nefes alamıyordu veterinere götürdüm 3 gün oksijen verdi baya düzeldi bir de 3 tane takviye verdi
Tanacetum parthneum
Ecinesia purpurea
Sambucus nigra
Bunlari 1 hafta damlattim başlarda iyiydi şimdi yine nefes alamamaya başladı veteriner bronşit olmuş tarzi bir şey söyledi
Ne yapabilirim yardım

Hocam videosunu ve son yaptığı dışkılarını net çekip paylaşın. Muhtemelen solunum yolu enfeksiyonudur. Kuşun ağzını koklayın kötü koku var mı ? Ayrıca boğazını da kontrol edin beyaz veya krem renk bir lezyon görülüyor mu ?

Dışkıları normal. Bağırsak enfeksiyonu yok. Ama vik vik seslerini duydum videoda üst veya alt solunum yollarında var bir sıkıntı. Kuş kaç gr ? hassas tartınız var mı evde ?

Hocam 10 gr bile çok önemli ama. Emin olmalıyız. Siz bir videosunu atın bakalım. gereksiz yere ilaç başlamamak adına

Yok malesef ama fazla şisko değil

Tüylerden tam anlaşılmayabilir siz ölçün yine de kesin sonucu yazın buraya kaç gr olduğu. Kilo önemli. Yağlanma varsa bundan sebep hava keselerine baskı yapıp solunumu zorlaştırabilir.

Tüylerden tam anlaşılmayabilir siz ölçün yine de kesin sonucu yazın buraya kaç gr olduğu. Kilo önemli. Yağlanma varsa bundan sebep hava keselerine baskı yapıp solunumu zorlaştırabilir.
Bu sekilde fotolari sunlari da belirteyim yazın bir dönemi 8-9 saat yolculuk yapti iki kere kafesin cevresini strecledik üstüne de ortü örttük nefes alacagi sekilde ama bir ara çok klimaya maruz kaldı gittigimiz yer cok sicakti bir de gece pencere acik uyuyorduk

Hocam bronşit de olabilir mantar temelli bir hastalık da olabilir. Eğer bronşitse geosol kullanılabilir. Yada trimisin. Eğer mantarsa Mikostatin kullanılmalıdır. Bence hızlı davranmalısınız.

Hocam bronşit de olabilir mantar temelli bir hastalık da olabilir. Eğer bronşitse geosol kullanılabilir. Yada trimisin. Eğer mantarsa Mikostatin kullanılmalıdır. Bence hızlı davranmalısınız.
Hocam dışkılar çok mantar dışkısına benzemiyor ama yine de bilinmez.

Sizce var mı yağlanma doktor heehangi bir sey demedi bu konuda ve bronşit dedi

Kuşu elinize alın ve tüylerini aralayarak derisine bakın,popo ve göğüs bölgesi arasına bakın eğer yumuşak şişlik varsa sarı renkli ise lipomdur yani yağ bezesi. Önce bir kontrol edin derilerine bakın,vücudunda lipomlar var mı bilelim..
Kuşunuzun videosunu yükleyin tam görünsün.
Streamableye fotosunu yüklemişsiniz doğru dürüst anlaşılmıyor. Video çekin net olsun kuş elinizle oynamasın.

Kuşu elinize alın ve tüylerini aralayarak derisine bakın,popo ve göğüs bölgesi arasına bakın eğer yumuşak şişlik varsa sarı renkli ise lipomdur yani yağ bezesi. Önce bir kontrol edin derilerine bakın,vücudunda lipomlar var mı bilelim..
Kuşunuzun videosunu yükleyin dedik fotosunu streamableye yüklemişsiniz doğru dürüst anlaşılmıyor. Video çekin.
Yok elime gelmedi öyle bir şey veterinere de gelmemişti

Geri