Kuşum nöbet geçiriyor

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Elocharis
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Elocharis

Yeni Üye
Muhabbet kuşum 5 yaşına yaklaşan erkek bi çekoslavak. Bu zamana kadar hiçbir sağlık problemi yaşamadık. Ama bu sene sınavlara hazırladığım için birkaç aylığına kardeşimin odasına aldık çok ilgilenemedim. Sanırım bu durum kendisinde strese sebep oldu. Son birkaç haftadır geceleri nöbet geçiriyo. İştah azalması yok ama hareketsizlik ve su içme miktarında artma var. Nöbetlere gelecek olursak genelde 4-5 dakika sürüyo. Bi anda kafeste uçup yere düşüyo daha sonra tüneğe çıkıyo ama dengede duramayıp tekrar tekrar düşmeye başlıyo. Kafası yana yatıyo ve bağırarak kendi etrafında dönüyo. Yaşadığım ilde veya yakınında kuşlardan anlayan veteriner yok. Ne yapacağımı bilmiyorum bilgisi olan varsa yardım edebilir mi?

Hangi ildesiniz belki aynı ilde olan birileri kanatlı veterineri önerebilir. Vakit kaybetmeden bir veterinere götürmek gerekir sanırım. Yeni yapılmış dışkı görselleri ile kuşun nöbet videosunu ve normal halini video olarak atın bir bakalım. Salmonella mi acaba diye düşündüm.

Hangi ildesiniz belki aynı ilde olan birileri kanatlı veterineri önerebilir. Vakit kaybetmeden bir veterinere götürmek gerekir sanırım. Yeni yapılmış dışkı görselleri ile kuşun nöbet videosunu ve normal halini video olarak atın bir bakalım. Salmonella mi acaba diye düşündüm.
Aksaraydayım bir veteriner önerdiler gittim ama kilo kaybı olmadığı için hasta değil diyip gönderdi bakmadan. Ama kuş günde iki kez nöbet yaşamaya başladı. Bir de sitede yeniyim videoyu nereden nasıl iletebilirim?

Kanatlı veterinerine götürmeniz gerekir.
Kanatlı uzmanı veteriner bulamazsanız kuşlardan anlayan veteriner bulun.
@htchaticeonem9

Bakteriyel veya parazit kaynaklı ya da nörolojik bir durum olabilir. Kanatlı veterineri görmeli. Forumda vakit kaybetmeyin, kuş veterineri araştırın.

Bakteriyel veya parazit kaynaklı ya da nörolojik bir durum olabilir. Kanatlı veterineri görmeli. Forumda vakit kaybetmeyin, kuş veterineri araştırın.
Araştırdım iki veterinere götürdüm bulunduğum yerde adam eş istiyo ondan yapıyo diyo şaka gibi. Şimdi ankara ve konyada veteriner araltırıyorum bana yakın olduğu için elimden geldiğince hızlı götürmeye çalışıcam.

Araştırdım iki veterinere götürdüm bulunduğum yerde adam eş istiyo ondan yapıyo diyo şaka gibi. Şimdi ankara ve konyada veteriner araltırıyorum bana yakın olduğu için elimden geldiğince hızlı götürmeye çalışıcam.
O bahsettiğiniz kliniğine yorum yapmayı unutmayın. Belki birileri yorumunuzu görür ve kuşunu götürmez o kliniğe. Kuşlardan anlamıyorsa anlamıyorum diyecek.

Ankara için Bağlıca PetHekim Veteriner Kliniği var(Etimesgut), Uğur Pet Veteriner Kliniği var (Çankaya). Kuşlara bakıyorlar.

Bu arada tedavi süresince ve sonraki zamanlarda da kafesinizi bakterilere virüslere mantara etki eden dezenfektanla temizleyiniz. Virkon S tavsiye ederim.

O bahsettiğiniz kliniğine yorum yapmayı unutmayın. Belki birileri yorumunuzu görür ve kuşunu götürmez o kliniğe. Kuşlardan anlamıyorsa anlamıyorum diyecek.

Ankara için Bağlıca PetHekim Veteriner Kliniği var(Etimesgut), Uğur Pet Veteriner Kliniği var (Çankaya). Kuşlara bakıyorlar.
Öyle yapıcam çünkü youtubeden bile baksa sinir hasarı olan kuşların aynı şekilde nöbet geçirdiğini görürdü. Çok teşekkür ederim.

Öyle yapıcam çünkü youtubeden bile baksa sinir hasarı olan kuşların aynı şekilde nöbet geçirdiğini görürdü. Çok teşekkür ederim.
Geçmiş olsun yavrucağa. Gelişmelerden bizleri de haberdar ederseniz sevinirim.

Geçmiş olsun, ne kadar erken tedavi o kadar olumlu iyileşme olacaktır inşallah.

Ailemle konuştuk konyaya götürebileceğimizi söylediler. Önerdiğiniz veterinerlerden en çok hangisini tavsiye edersiniz bir de nevşehirde bildiğiniz veteriner var mıdır acaba?
Ankara'da Bağlıca Pethekim Veteriner Kliniği'ni, Konya'da Konya-Pet Veteriner Kliniği'ni, Nevşehir'de de Patice Veteriner Kliniği'ni öneriyorum.

Geri