kuşum kusuyor

iremozcan

Yeni Üye
kuşum durmadan kusuyor lütfen yardım edin, ne versem tekrar kusuyor

kuşun yaşı kaç ne zamandan beri kusmaya başladı ? ve kafesteki bazı eşyalara yem kusmsı mevcut mu ? Yaşı gelmiş bir kuş ise çiftleşmek istedigi için kusma işlemi yapıyor olabilir ben arkadaşları etiketleyeyim onlar daha ayrıntılı bilgi verirler.

@Recai @ADRIAN @Levent ACAR

kuşum 2 aylık yeni yavru, bugün sabah normaldi kendim yemek yemek için odadan ayrıldım geldiğimde aşırız halsiz ve kusuyordu. çok halsizleşti durumu kötüleştiği için veterinere gittim metpamid verdş ve özel bir vitamin karışımı. inşallah durumj kötüleşmez

kuşum 2 aylık yeni yavru, bugün sabah normaldi kendim yemek yemek için odadan ayrıldım geldiğimde aşırız halsiz ve kusuyordu. çok halsizleşti durumu kötüleştiği için veterinere gittim metpamid verdş ve özel bir vitamin karışımı. inşallah durumj kötüleşmez
Umarim

Metpamid bulantı ve kusma önler de altındaki sebep ne önemli olan o.Sindirim sistemiyle ilgili bir sorun olabilir.Mantar olabilir.Arkadaşlar dışkıya bakarak daha net konuşabilir belki.Kum ve probiyotik kullanıyor musunuz?

Kafes tabanına tuvalet kağıdı koyun 3,4 tane dışkı yapsın bakalım. Metpamid kusma ve bulantıyı önler hazalın dediği gibi. Ama kusmaya neden olan ne bunu öğrenmemiz gerek. Kafes tabanına tuvalet kağıdı koyun 3,4 tane dışkı yapsın bakalım.

Kafes tabanına tuvalet kağıdı koyun 3,4 tane dışkı yapsın bakalım. Metpamid kusma ve bulantıyı önler hazalın dediği gibi. Ama kusmaya neden olan ne bunu öğrenmemiz gerek. Kafes tabanına tuvalet kağıdı koyun 3,4 tane dışkı yapsın bakalım.
kuşum şuan hiç yem yemiyor, arada kanatlarını açıp kendini silkeler gibi yapıyor. herhalde ateşi var

kuşum şuan hiç yem yemiyor, arada kanatlarını açıp kendini silkeler gibi yapıyor. herhalde ateşi var
Havalar sıcak ondan yapıyor büyük ihtimalle, kusmuğu kokmuyor değil mi iyice bakın Bi. Dediğim şekilde de güncel dışkı fotoğrafı atın bakalım dışkılara.

Havalar sıcak ondan yapıyor büyük ihtimalle, kusmuğu kokmuyor değil mi iyice bakın Bi. Dediğim şekilde de güncel dışkı fotoğrafı atın bakalım dışkılara.
kuşum şuan gözlerini hiç açmıyor bile şuan bir uyku modunda ayrıca bulunduğumuz oda sıcak değil, ona rağmen böyle yapıyor

Ekli dosyalar

• 333E50EE-1DAB-41DE-911E-509238369658.jpeg
    333E50EE-1DAB-41DE-911E-509238369658.jpeg
    200.9 KB · Görüntüleme: 18
  • 9DC3D70D-7CD3-4453-A64B-18CCA40EDCC4.jpeg
    9DC3D70D-7CD3-4453-A64B-18CCA40EDCC4.jpeg
    203 KB · Görüntüleme: 25
kusmuğunu temizledim aslında şuan yeni kusmuğu yok çünkü kursağında yem kalmadı, ama üstü başı hep kusmukta kaldı. kuşumu kokluyorum kokmuyor, kusmuğu koksa kuşumda kokardı diye düşünüyorum

Metpamid bulantı ve kusma önler de altındaki sebep ne önemli olan o.Sindirim sistemiyle ilgili bir sorun olabilir.Mantar olabilir.Arkadaşlar dışkıya bakarak daha net konuşabilir belki.Kum ve probiyotik kullanıyor musunuz?
probiyotiğim yok ama kum kullsnıyorum

sizce ne yapmalıyım uyumasına müsademi edeym yem yemesi için zorlayayımmı

duruşu bu şekilde sonra aniden kendini silkemelemeye başlıyor 2-3 dkda bir

Ekli dosyalar

• 0B5BD3BF-7F70-4795-812D-316584053F2C.jpeg
    0B5BD3BF-7F70-4795-812D-316584053F2C.jpeg
    200.3 KB · Görüntüleme: 20
Geri