Kuşum kafesler duvar arasında çok kötü sıkıştı

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Froozen
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Diğer fotoğraf bir üstte

Ayrıca kuşunuz oldukça güzel bir kuş başına gelmeyen kalmamış. Kafesi düşmüş yanında sigara içilmiş, bağrılmış, duvarla tablo arasına sıkışmış.. Ayrıca evinizde daha çok yeni ve korkuyor olması gayet normal ancak lütfen kuşa düzgün davranın, zira kuşlar çok hassas canlılardır.. Hemen hasta olup ölebilirler. Unutmayın ki onun sizden başka kimsesi yok.. Bütün sevgisini ve ilgisini size veriyor.. Lütfen bu sevgiyi karşılıksız bırakmayın.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Benden çok ailem istedi diyorlar ki ona bakarsan kahvelerde kuş besliyorlar daha kötü oluyor

“kahvelerde kuş besliyorlar daha kötü oluyor” cümlesi hiç hoş değil.. Sizin bakma biçiminiz de kötü demek ki, daha kötüsünden bahsediliyor. Neden kötünün iyisi yerine iyinin iyisi olmasın??

Yem yiyormu Kuş ?
Hayır yemiyor ben elimle verdiğimde yiyordu şimdi ağzına gelse geri atıyor kusuyor yiyemiyor :(
“kahvelerde kuş besliyorlar daha kötü oluyor” cümlesi hiç hoş değil.. Sizin bakma biçiminiz de kötü demek ki, daha kötüsünden bahsediliyor. Neden kötünün iyisi yerine iyinin iyisi olmasın??

Bundan sonra elimden geldiği kadar iyi bakmaya çalışcam zaten okşuyorum ısırıyor ama tepki vermiyorum seviyorum hep

Bence kuşunuzun fiziksel bir sorunu var biz buradan anlayamayız siz vakit kaybetmeden uzak yakın demeden veterinere götürün hekim bir baksın..

Kötü birşeyse elimden ne gelebilir ne yapmam gerekiyorsa yaparım ama veteriner çok uzak

Ben tedavi konusunu çok bilmem benden daha bilgili olanlar var bu konuda ancak dışkının kötü olması durumunda genelde suyuna elma sirkesi damlatmanızı öneriyorlar

Bence kuşunuzun fiziksel bir sorunu var biz buradan anlayamayız siz vakit kaybetmeden uzak yakın demeden veterinere götürün hekim bir baksın..

Ben de aynı şekilde düşünüyorum. Ciddi bir şeyi olabilir ve ilerlerse sakat kalırsa veya daha kötüsü ölürse o zaman üzülürsünüz. Vakit kaybetmeyin götürmek için..

Şimdi elma sirkesi veya başka bişi zamanı değil dediğim gibi fiziksel bir sıkıntısı var hemen veterinere Allah korusun ölümle bile sonuçlanabilir..

Belki de dışkısı yaşadığı kazayla alakalı değildir başka bir problemi olabilir buna ek olarak..?

Şimdi elma sirkesi veya başka bişi zamanı değil dediğim gibi fiziksel bir sıkıntısı var hemen veterinere Allah korusun ölümle bile sonuçlanabilir..
Veterinere gitme şansım yok veteriner uzak ve ortalık karışık biraz 1 haftadır evde kavga var başka türlü elimden ne gelirse yaparım

Ben de aynı şekilde düşünüyorum. Ciddi bir şeyi olabilir ve ilerlerse sakat kalırsa veya daha kötüsü ölürse o zaman üzülürsünüz. Vakit kaybetmeyin götürmek için..

Kuşum iyileşsin 5 ay sonra eş Alcam yavru olsun sahiplendircem

Veterinere gidemem demişsiniz. Kuş nefes alıp verirken kuyruğu atıyor mu? Suluğundaki tam dolu suya üç dört damla elma sirkesi damlatabilirsiniz. Damlatırken ayarı kaçırmayın. Suyu günlük değiştirin ve bu sirkeli su işlemini iki üç gün uygulayın. Sonra kuşunuza her gün taze meyve sebze verin. Ortamı temiz olsun. Kafes temizliğini düzenli olarak yapın. Kuşa zarar verecek tüm etmenler kuştan uzak olsun. Düzenli uçsun. İçeriye girmesi için anormal yöntemler uygulanmasın, kendiliğinden girer zaten.

Veterinere gidemem demişsiniz. Kuş nefes alıp verirken kuyruğu atıyor mu? Suluğundaki tam dolu suya üç dört damla elma sirkesi damlatabilirsiniz. Damlatırken ayarı kaçırmayın. Suyu günlük değiştirin ve bu sirkeli su işlemini iki üç gün uygulayın. Sonra kuşunuza her gün taze meyve sebze verin. Ortamı temiz olsun. Kafes temizliğini düzenli olarak yapın. Kuşa zarar verecek tüm etmenler kuştan uzak olsun. Düzenli uçsun. İçeriye girmesi için anormal yöntemler uygulanmasın, kendiliğinden girer zaten.
Kuş nefes alıp verirken kuyruğu biraz titriyor sürekli kendini kabartıyor hapşırıyor sabah dışkısı poposuna kalmıştı şuan rahat yapıyor ama aşırı derecede hareketli çok canlı ama şimdi çok korkuyor eskiden kafesi açtığımda elimi sokuyordum korkuyordu yaklaşıyordu şimdi Açtığım anda bağırıyor

Kuşum iyileşsin 5 ay sonra eş Alcam yavru olsun sahiplendircem

Bence o kuşu şimdi sahiplendirin ne 5 ay sonra alacağınız o dişiye ne de umarım olmaz doğacak o yavrulara ne de şimdi elinizde can çekişken kuşa daha fazla yazık olmasın..

Sahiplendirin gitsin..

Kuş nefes alıp verirken kuyruğu biraz titriyor sürekli kendini kabartıyor hapşırıyor sabah dışkısı poposuna kalmıştı şuan rahat yapıyor ama aşırı derecede hareketli çok canlı ama şimdi çok korkuyor eskiden kafesi açtığımda elimi sokuyordum korkuyordu yaklaşıyordu şimdi Açtığım anda bağırıyor
O zaman sirke yerine suluğundaki tam dolu suyuna beş damla limon damlatın. Taze meyve sebzesini verin. Cereyana maruz bırakmayın. Gözlem yapın. Kuş travma geçirmiş bağırması doğal.

Bence o kuşu şimdi sahiplendirin ne 5 ay sonra alacağınız o dişiye ne de umarım olmaz doğacak o yavrulara ne de şimdi elinizde can çekişken kuşa daha fazla yazık olmasın..

Sahiplendirin gitsin..
Artık daha iyi bakmaya çalışıyorum sahiplendirmicem ama aileme bırakmıcam

Denildiği gibi tam manası ile bakamayacaksanız kuşunuzu sahiplendirmeniz daha iyi olur.

Geri