Kuşum istemsizce bazen böyle hareketler yapıyor

Muhabbet kuşum46

Yeni Üye
Birkaç ay öncesinde tek tük görmüştüm ama şimdi her gün görüyorum. Telefonla videoya alayım derken yetişemiyorum normale dönüyor geri. Ama yaptığı hareketin sonunu çekebildim. Sadece ilk saniyesine baksaniz yeterli. Devam ettim tekrar yapar diye yapmadı.

Burada pek sorun yok gibi çıkmış sanki ama ardarda fazlaca bunu yapıyor. Yarın cekebilirsem videoya tekrar yaparsa atarım

Büyük ihtimalle kanatlarınıda çırpıyordur bu hareketleri yaptığı zaman, doğru mudur

Zaten kafes içinde görmedim hiç. Dışardaydi o sırada ordan oraya uçtu en son kafesine girdi son anda da bunu çektim

Benim gözlemlerime göre uçmak istediklerinde heyecanlandıklarında korktuklarında yapıyorlar benim dişi kuşumda aynısını yapıyor ama öncesinde kanat çırpıyor kafes içinde, sizinki kadar sık yapmıyor ama aynı sebeptendir diye düşünüyorum

Benim gözlemlerime göre uçmak istediklerinde heyecanlandıklarında korktuklarında yapıyorlar benim dişi kuşumda aynısını yapıyor ama öncesinde kanat çırpıyor kafes içinde, sizinki kadar sık yapmıyor ama aynı sebeptendir diye düşünüyorum
Dediğim gibi kafes içinde değil dışarda yapıyor hep. Uçsa uçar ama yerde kendi kendine hani sanki üstünde bir şey var da onu attırmak istiyor gibi aniden istemsizce kasılma hareketi yapıyor. Kafasını da sağa sola attiriveriyor aynı anda. Tam da açıklayamiyorum ama yine videosunu çekmeye çalışacağım cekebilirsem.

Kasılma diyince hep kasılıp öyle kalma şeklinde anlaşılıyor ama öyle değil. İstemsizce yaptığı için kasılma diyorum. Öyle kalmıyor değişik hareketler yapıyor çırpınma gibi. Sonra normale dönüyor

Bu hareketin öncesinde muhtemelen kanat çırpmıştır, doğru muyum? Kafeste uzun süre kalan kuşlar egzersiz için kanat çırparlar hızlı şekilde, kanat çırptıktan sonra da böyle seğirmeler olur ve normaldir

Kasılma diyince hep kasılıp öyle kalma şeklinde anlaşılıyor ama öyle değil. İstemsizce yaptığı için kasılma diyorum. Öyle kalmıyor değişik hareketler yapıyor çırpınma gibi. Sonra normale dönüyor
Sorun olduğunu sanmıyorum dediğim gibi benim kuşumada oluyor arada bir, dışarı çıkarıyorum yapmıyor, kuşu düzenli çıkarıyor musunuz

Uzun mesafe uctugunda da tutunamiyor böyle yapıyor. Bugün yine yaptı. Uzun mesafe dediğim odanın bir ucundan öbür ucuna uctugunda. Her zaman değil yine ama bugün yine yaptı. Videoya çekemedim ordan oraya uçtu durdu.

Ha bir de şu durum var. Bazen kapi kapalıyken kapıdan çıkmaya çalışınca çarpıyor çarpıp yere düşünce hareket edemiyor. Geçici felç gibi bir şey geçiriyor birkac dakika sonra düzeliyor. Carpmasin diye çok dikkat etmeye çalışıyorum o yüzden. Çarpınca bu sefer böyle hareketler değil de kasılıp kalıyor ayaği. Hareket edemiyor bir süre. Elimize normalde alamayiz ama o sırada alabiliyorum okşuyorum sonra normale dönüyor.

Geri