Kuşum hic su tüketmiyor nasıl yapmam lazım?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Mihrî
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Gelmedi.cevrenizde Eli yatkın birine yaptırın.Kusu daha kötü yapabilirsiniz.Uygun bant kullanın ve bantı deriye temas ettirmeyin...Uygun malzemeler de gerekli bunun icin.Mesela bez bant,Ona uygun güzel bandaj...Açarken bandı hassas davranabilmek icin sarmayı da ona göre yapmak gerekiyor.

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
http://cloud.tapatalk.com/s/5e...89987d/VID_20200301_171319.mp4 habire böyle kafesten çıkmak icin can atıyor

CASPER_VIA_M3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Elimde veterinerden daha önce aldığım malzemeler var. Kendiliginden yapışan bez phalester bandaj var. Yapabilirim umarım ama parmaklarındaki hissizlik 3 haftadır geçmedi. Bu durumda 5 ay boyunca boyle sarıp yenileyip tekrar mi saracağım [emoji21]

Yok kırıktan kaynaklı ise geçmesi gerekir.Geçmiyorsa baska sorunu vardır...Tam iyileşme süresi nedir bilemiyorum.

Teşekkür ederim sağ olun

Yok kırıktan kaynaklı ise geçmesi gerekir.Geçmiyorsa baska sorunu vardır...Tam iyileşme süresi nedir bilemiyorum.

Teşekkür ederim sağ olun

Merhabalar. Ben daha önceleri kuşumun ayağı kırıldığı icin yazmıştım hala bir çözüm bulunamadı her yer kıytırık bir sargı sarıp gönderdiler ve 2 haftadır hiçbir değişiklik yok ayağında. En son istanbul floryaya götüreceğim ama mevcut şartlar elverirse inşallah. Size sorum şu kuşum su an tüy dökme dönemine girdi erkek muhabbet kuşu. Kırığından dolayı b vitamin ağrı kesici ve suyuna da vitaford katıyorum. her gün düzenli degsitirmeme rağmen suyunu bi damla bile içmiyor neden acaba zaten ayağı da kırık içim parçalanıyor bir de su hic icmiyor ama yem cok fazla yiyor. Aksama doğru bir yarım saat 1 saat boyunca aralıksız yem yiyor lütfen yardımcı olur musunuz
Ayağı için D vitamini kullanmanız gerek. Su konusuna değinirsek siz görmeden içiyordur, yoksa kuşunuz çoktan bitkin düşmüştü.

• Beğen
Tepkiler: Kca
:rolleyes:o_O alt tarafı küçücük kuş ya 655 neee. Benimkinin kırığı ne olacak bilemiyorum. Su an alıp götürme durumum hic yok. Belki temmuzdan sonraya kalabilir. Oyuzden tek korkum o zamana kadar geç kalmış olur muyum diye. Umarım olmam. Ayağını üniv. vet hastanesindr sarmislardı. Yolu bana cok uzak. 2 kere gittim. artık veterinere götürmüyorum kendim sardım bana göstermişlerdi. Yani ne olacak bilemiyorum. Bazı hareketlerden vaz gecti mesela bütün gün tek kelime etmiyor, burun ısırıyordu onu yapmıyor, sürekli uyuyor,kafesin demirine denge sağlamak için gagasıyla tutuyor hep aşınmış gagası da vazelin sürdüm vs vs. Umarım ayağı kaynasa da götürene kadar geç kalmış olmam. Bir de banyo yapabilir miyim acaba o kadar ay yapmazsam olmaz değil mi yapmalı mıyım?
Alt tarafı dediğiniz şeyleri okulda öğretmiyorlar. Kullandıkları ilaçlar olsun ekipmanlar olsun bilgi , bilgi kaynakları olsun hep dışarıdan. Fiyatta gayet düşük kanatlılar için. Özvet de bana 1300tl fatura çıktı . Olası durumlarda maliyetini göze alamıyorsanız bakmayın derim.

Alt tarafı dediğiniz şeyleri okulda öğretmiyorlar. Kullandıkları ilaçlar olsun ekipmanlar olsun bilgi , bilgi kaynakları olsun hep dışarıdan. Fiyatta gayet düşük kanatlılar için. Özvet de bana 1300tl fatura çıktı . Olası durumlarda maliyetini göze alamıyorsanız bakmayın derim.
Haklısın ama işte kimse bu kadar olacağını tahmin etmiyor muhtemelen. Bi de bazı kuşlar var veteriner yüzü görmeden 10 yıl yaşıyor bazı kuşlar var dk başı hasta. Şans işi biraz da yani. Her zaman hayat şartları uygun olmayabilir mesela ben sahiplendigimde durumlar iyiydi sorun yok ne derse desin yaptırırim veririm ama suan işsizim borçlarım var ve bu durumdayken 15 20 günde 1 gidip de 300 500 vermek kolay bir şey değil her zaman aynı olmuyor yani hayat malesef bunu bilemiyoruz önceden şimdi napıyım başkasına mı veriyim borc da olsa mümkün oldukça götürmeye çalışıyoruz işte. Bence Özvet fazla pahali bunlar ucuz değil kıyas yapmak manasız olay kuş olması da değil ben kendim için de hastanede 700 vermiyorum.

Kuşlar için bu meblağlar uygun degil arkadaşlar...Bu meblağlara aile geçindiriliyor..Çoğu kişinin kirası bu kadar ve hatta daha az...Aylık yiyecek ihtiyacı bu kadar mesela...Ucuz ve eldeki imkanlarla tedavi etmek lazım...Yazıktır...Şimdi o hayvanında canı var ona yazık degil mi vs gibi yaklasımlar olabilir,Herkesin kendi düşüncesi saygım var...Ama birde hayatın gerçekleri var bunları göz ardı edemeyiz.Gözardı etmek sağlıksız bir düşüncenin ürünü olur ancak.Şahsi fikrim...

Kuşlar için bu meblağlar uygun degil arkadaşlar...Bu meblağlara aile geçindiriliyor..Çoğu kişinin kirası bu kadar ve hatta daha az...Aylık yiyecek ihtiyacı bu kadar mesela...Ucuz ve eldeki imkanlarla tedavi etmek lazım...Yazıktır...Şimdi o hayvanında canı var ona yazık degil mi vs gibi yaklasımlar olabilir,Herkesin kendi düşüncesi saygım var...Ama birde hayatın gerçekleri var bunları göz ardı edemeyiz.Gözardı etmek sağlıksız bir düşüncenin ürünü olur ancak.Şahsi fikrim...

Kanatlı veterinerliği dünya çapında hem az hemde maliyeti yüksek olan bir dal. Haliyle yapılabilecek pekte bir şey yok. Elde ki imkanlar ile tüm hastalıklar belli olmaz. Elde ki imkanlar hala kurumanın bir hastalık olduğunu düşünüyor ve antifungal veya antibiyotiğin kesin sonuç verdiğini düşünüyorken çok geride kalıyor. Elde ki imkanlar iç hastalıklar için genel manada vakit kaybı. Türkiye'de sağlık sektörünü devlet sırtlamıyor olsaydı zaten bir insan için de sağlık tutarları bu civarlarda olacaktı o yüzden çokta şey etmemek lazım.

Bakmamak ne demek ya? Bu Türkiyede kediye köpeğe dayalı çoğu veteriner. Oyzuden sıkıntı yaşıyoruz heralde biz de. Yaşadığım yerden kac km uzağa kalkıp gitmeyi planlıyorum gidemeyeceğim bir süreç olmasına rağmen. Haftalardır veteriner geziyorum bi el atan olur diye. Ama hepsi aman kustur küçüktür bacakları ince diyr maval okudu. Kullandıkları ilaç vs bilemem ben zaten kanatlı veterinere gitmediğim icin bilgi alma maksatlı yazdım onu. Alt tarafı küçük kus derken de canı yok ki zaten onların ufacık diye dedim. Fiyatları bilerek cok sisiriyorlarmis çoğu yerdeki tecrübeliler bunu söyledi. Ha ben kusuma nasıl bakacağımı sizden öğrenecek de değilim. Bilgi alma maksatlı yazıyoruz buraya el atan biri olur da yardımcı olur diyr ki çoğu arkadaş da var öyle sağ olsunlar.. Mebla büyükse bile uğraşmaya çalışıyorum nezamandır. Laf dokundurmak hele hele maliyeti göze alamayacaksaniz bakmayin diye ahkam kesmek sizin haddinze değil

Ayağı için D vitamini kullanmanız gerek. Su konusuna değinirsek siz görmeden içiyordur, yoksa kuşunuz çoktan bitkin düşmüştü.
Evet teşekkür ederim. D vitamini aldım kullanıyorum ayağında bir düzelme olur inşallah da buraya mutlu haberi yazarım :)

Bakmamak ne demek ya? Bu Türkiyede kediye köpeğe dayalı çoğu veteriner. Oyzuden sıkıntı yaşıyoruz heralde biz de. Yaşadığım yerden kac km uzağa kalkıp gitmeyi planlıyorum gidemeyeceğim bir süreç olmasına rağmen. Haftalardır veteriner geziyorum bi el atan olur diye. Ama hepsi aman kustur küçüktür bacakları ince diyr maval okudu. Kullandıkları ilaç vs bilemem ben zaten kanatlı veterinere gitmediğim icin bilgi alma maksatlı yazdım onu. Alt tarafı küçük kus derken de canı yok ki zaten onların ufacık diye dedim. Fiyatları bilerek cok sisiriyorlarmis çoğu yerdeki tecrübeliler bunu söyledi. Ha ben kusuma nasıl bakacağımı sizden öğrenecek de değilim. Bilgi alma maksatlı yazıyoruz buraya el atan biri olur da yardımcı olur diyr ki çoğu arkadaş da var öyle sağ olsunlar.. Mebla büyükse bile uğraşmaya çalışıyorum nezamandır. Laf dokundurmak hele hele maliyeti göze alamayacaksaniz bakmayin diye ahkam kesmek sizin haddinze değil

Fiyatı istediği gibi yazabilirler zira özel sonuçta. Şişiriyorlarmış diyen uzmanlarınız zahmet edipte kanatlılar ile ilgili araştırma yapsın da aynı hizmeti uygun fiyata versin o zaman :) Ne yazık ki işler öyle yürümüyor... İstanbul'da ki o kanatlı veterinerinde ki hekimlerin cvlerine bakabilirsiniz yurt dışında eğitim görmüş ve çalışmış insanlar. Bir canlının tedavi bedelini ne yazık ki boyutu ile nitelendirmeniz üzücü. Alt tarafı diyerek yaklaşmanız olaya gerçekten üzücü...

Fiyatı istediği gibi yazabilirler zira özel sonuçta. Şişiriyorlarmış diyen uzmanlarınız zahmet edipte kanatlılar ile ilgili araştırma yapsın da aynı hizmeti uygun fiyata versin o zaman :) Ne yazık ki işler öyle yürümüyor... İstanbul'da ki o kanatlı veterinerinde ki hekimlerin cvlerine bakabilirsiniz yurt dışında eğitim görmüş ve çalışmış insanlar. Bir canlının tedavi bedelini ne yazık ki boyutu ile nitelendirmeniz üzücü. Alt tarafı diyerek yaklaşmanız olaya gerçekten üzücü...
Ya siz benim demek istediğimizi aslaaaa anlamamışsınız. O yuzden bosa laf kalabalığı yapmaya gerek yok. Gereksiz duyar kasmışsınız. Size bol keyifli günlerrrrrr [emoji137]

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri