Kuşum gece uyurken pat pat şeklinde ses çıkartıyor

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Ozann
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için🙏🏻

Antibiyotikler doğru dozda ve sürede kullanılmassa eğer bünye o antibiyotiğe direnç kazanıyor ve antibiyotik hiçbir işe yaramadığı gibi daha sonra bile işe yaramıyor.

Antibiyotiğin etken maddesini sormayı unuttum maalesef. Antibiyotiği şu an veteriner hekimin söylediği dozda ve sürede kullanıyorum.

benim bir kuşum veterinerin bence bilinçsizce verdiği ilaçtan dolayı öldü. Kuşlardan anladıklarını pek düşünmüyorum veterinerlerin.
sizin kuşun sıkıntısı da burnuyla alakalı bence doludur nefes alırken öyle ses çıkarıyodur benim de genelde geceleri tıkanır burnum. gün içinde neşeli ve oynuyorsa dışkısında da problem yoksa bence şuan için dert edilecek bir şey yok.

benim bir kuşum veterinerin bence bilinçsizce verdiği ilaçtan dolayı öldü. Kuşlardan anladıklarını pek düşünmüyorum veterinerlerin.
sizin kuşun sıkıntısı da burnuyla alakalı bence doludur nefes alırken öyle ses çıkarıyodur benim de genelde geceleri tıkanır burnum. gün içinde neşeli ve oynuyorsa dışkısında da problem yoksa bence şuan için dert edilecek bir şey yok.
Haklısınız veterinerler kuşlar hakkında çok bilgili olmuyorlar genelde ama işte bir şey yapmadan da duramıyor insan. Kuşum neşeli gayet normal hasta gibi değil ben de burun tıkanıklığı diye düşündüm. Bir de uykuya dalarken ses çıkıyor ama uyuduktan sonra ses kesiliyor.

Kuşun çıkardığı ses bu şekilde
Arkadaşlar merhaba. Kuşum bu çıkardığı sesi çıkarmaya devam ediyor. Ama ses bu kadar şiddetli ve uzun sürmüyor. Artık bu sesi gece boyunca çok nadir çıkartıyor. Ama hala tam olarak iyileşemedi arada hapşırıyor ve geceleri yine çok nadiren nefes alırken inleme sesine benzer bir vik vik sesi çıkarıyor. Bu ses de 3-4 saniye sürüyor sonra kesiliyor. 5 gün antibiyotik, probiyotik ve vitamin takviyesi kullandım. Veterinere tekrardan uğrayıp sesin hala çıkmaya devam ettiğini söyledim. 3 gün daha sadece vitamin takviyesi uygulayın sonra geçmezse hastalık kronikleşmiştir dedi. Her ayın belirli 3 günü antibiyotik tedavisi uygularız dedi. Kuşumun biraz olsun iyileştiğini farkettim ama tam olarak iyileşememesi çok canımı sıkıyor. Geceleri yarım saat odada oturup sesi çıkartıp çıkarmadığını anlamaya çalışıyorum. Kafayı yiyeceğim sanırım. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Sizce ne yapmalıyım? İyileşme sürecinde olduğunu düşünüp biraz beklemeli miyim? Kuşumu kaybetmek istemiyorum.

Arkadaşlar kuşum bu gece çok kötü oldu. Veterinerin kapısındayken kuşum öldü. Kurtaramadım.

Geri