Kuşum galiba hasta

Bu da şimdiki kakası ne yapacağımı sasirdim şimdi de iyi oldu gibi birşeyler yiyor uçuyor oynuyor ötüyor
Hasta kuşlarda ara sıra, kısa bir süre iyileşme var gibi olur fakat sonra eski haline döner. Şu anki durumu nasıl?
Bu akşam klimali ortamda uyutmadim oturma odasında uyuttum ona direkt vurabilecek pencereyi kapattım digerleri de biraz acik kalmıştı şimdi uyuklayip duruyor bir şey de yemiyor Adana da oturuyorum veterinere gidebiliriz böyle devam ederse
Çok iyi yapmışsınız, sadece ona direkt soğuk hava üfleyecek olan pencereyi kapatın yani kafesin önünde durduğunu. Diğerleri açılabiliyorsa üstten açık durabilir veya biraz açıklık olabilir. Yeter ki cereyanda kalmasın. Zaten hava sıcak.

Veterinere götürdük ciğerlerini usutmus probiyotik ilaç verdi mantarı varmış bir de krem verdi birkaç güne geçer geçmezse yeniden gideceğiz klimalı ortamda hiç durmayacakmis
Şu an uyukluyor dinlensin iyi olacak inşallah

Veterinere götürdük ciğerlerini usutmus probiyotik ilaç verdi mantarı varmış bir de krem verdi birkaç güne geçer geçmezse yeniden gideceğiz klimalı ortamda hiç durmayacakmis
Şu an uyukluyor dinlensin iyi olacak inşallah
En iyisini yapmışsınız. Hastalık daha da ilerlemeden tedavi uygulamak kuşunuzun daha çabuk iyileşmesine olanak tanır.
İnşallah kuşunuz en kısa sürede iyileşir. Son durumdan bizleri de haberdar etmeyi unutmayın.

İyi forumlar...

En iyisini yapmışsınız. Hastalık daha da ilerlemeden tedavi uygulamak kuşunuzun daha çabuk iyileşmesine olanak tanır.
İnşallah kuşunuz en kısa sürede iyileşir. Son durumdan bizleri de haberdar etmeyi unutmayın.

İyi forumlar...
Yine ben... Veterinere götürdükten 1 2 gün sonra felan iyilesmisti araya bayram girdi biraz araba yolculuğu yaptı iyiydi 1 haftadır şimdi yine hasta olduğu zamanki davranışları yapıyor uyukluyor yem yemiyor pek kakası hasta olduğu zamanki gibi oldu klimada da uyutmuyorum veteriner 10.gün içmesi için ilaç vermişti tam da 10. -11. Gün yine başladı halsizligi acaba onunla ilgili olabilir mi eğer yine kotulesirse götüreceğim veterinere ama bu kadar sık götürmek de ne kadar iyi bilmiyorum

Yine ben... Veterinere götürdükten 1 2 gün sonra felan iyilesmisti araya bayram girdi biraz araba yolculuğu yaptı iyiydi 1 haftadır şimdi yine hasta olduğu zamanki davranışları yapıyor uyukluyor yem yemiyor pek kakası hasta olduğu zamanki gibi oldu klimada da uyutmuyorum veteriner 10.gün içmesi için ilaç vermişti tam da 10. -11. Gün yine başladı halsizligi acaba onunla ilgili olabilir mi eğer yine kotulesirse götüreceğim veterinere ama bu kadar sık götürmek de ne kadar iyi bilmiyorum
Merhaba, tekrar geçmiş olsun...

Veterinerin söylediği ilacı kullandıktan sonra mı böyle oldu yoksa belirtiler daha önce mi başlamıştı?

Şimdiki dışkısı nasıl tekrar yükler misiniz? Veteriner hangi ilaçları vermişti, hatırlıyorsanız yazar mısınız?

İsimleri hakkında bir fikrim yok ilk gittigimizde ağzına damlatti ilaçtan eve gelince de suyuna koyduk galiba aynısından. 10.gun için (dün) de yine bir siringaya ilaç koyup bunu ısıtıp biraz icirin gerisini de suluguna koyun 2 saat dursun demişti ilaçla mi alakalı bilmiyorum ama dün icirdik bugün kotu oldu uyukluyor ve yem yemiyor az önce dal darı verdim elimle onu yedi birkaç gündür baya hareketliydi acaba ilacın yan etkisi felan mi artık klimada da yatmıyor öğlenleri de olabilecek en uzak yerde duruyor

İsimleri hakkında bir fikrim yok ilk gittigimizde ağzına damlatti ilaçtan eve gelince de suyuna koyduk galiba aynısından. 10.gun için (dün) de yine bir siringaya ilaç koyup bunu ısıtıp biraz icirin gerisini de suluguna koyun 2 saat dursun demişti ilaçla mi alakalı bilmiyorum ama dün icirdik bugün kotu oldu uyukluyor ve yem yemiyor az önce dal darı verdim elimle onu yedi birkaç gündür baya hareketliydi acaba ilacın yan etkisi felan mi artık klimada da yatmıyor öğlenleri de olabilecek en uzak yerde duruyor
Dışkılar iyi görünmüyor.

Zeolit tozu mantar, sindirim sorunları, üşütme benzeri hastalıklara iyi gelir. Zeolit tozu verin bir de onu deneyelim.

Muhabbet kuşuna genellikle elle besleme mamasına karıştırılarak verilir:

Kursaktan besleme yapılması gerekiyorsa, (Aynı zamanda en tesirli yöntem):
Muhabbet kuşu için elle besleme maması temin edin ve mercimek tanesi kadar zeolit tozunu mamaya ilave ederek şırıngaya yaklaşık 2,5 ml. kadar çekin ve kuşunuzu besleyin.

Normal besleme:
Muhabbet kuşunuz için hazırlayacağınız (marul, havuç, maydanoz vb.) sebze mamasına yine mercimek tanesi kadar zeolit tozu ilave edin.

Yaklaşık 1 hafta kadar bu şekilde devam edin. Bu sırada 3 gün kadar da Entrobac probiyotik verin. Entrobac bitince 1 gün temiz su içsin sonra da Gervit-W multivitamin damlatın suyuna.

Devam ederse bence daha güvenilir başka bir kanatlı veterinerine gidin.

Kanatlı veterineri miydi?

Geri