Kuşum galiba hasta

cicikuşpaşa

Yeni Üye
Gündüzleri uyukluyor geceleri uyumuyor elimden vermezsem yem de yemiyor dün akşam oldu öncesinde yem de yiyordu hareketliydi de kakası sıvı birkaç gündür klimada kalıyor ondan oldu galiba ama acmazsam da Adana sıcağında çok sıcaklar ne yapmalıyım ne kullanmalıyım

Dışkı resmini ve kuşun videosunu atabilir misiniz?

Dosyaları aşağıdaki sitelere yükleyerek linki yoruma yapıştırın.

Video: Streamable.com
Fotoğraf: Hizliresim.com

Klima ayarını biraz kısarak kuşun kafesini klimadan uzak bir yere konumlandırmalısınız. Çok sıcak ve soğuk kuşları hasta eder. Klima beni bile hasta ediyor. Evimde çok sıcaklarda vantilatörü düşük ayarlarda çalıştırarak hem bana hem de kuşuma direkt üflemeyeceği şekilde konumlandırıyorum. Hiçbir zaman kendiniz de kuşunuz da klima, vantilatör, fan vesairenin direkt önünde durmayın. Çok zararı var.

İlki sabah yaptığı ikincisi biraz sonrası şu an ise normal gibi ama ben vermedigim sürece hiç yem yemiyor belki yemini beğenmemistir dedim az önce yeni aldım o da kabuksuzmus okumamışım o an bunu da sevmedi galiba
Sanırım üşütmüş. Dışkı iyi gözükmüyor. Söylediğim gibi kuşun cereyanda kalmaması, yel almaması ve soğuk bir ortamda durmaması gerek.

Entrobac probiyotik, Röhnfried marka Gervit-W multivitamin ve BT Amin Forte temin edin. İlkin 3 gün boyunca Entrobac probiyotik başlayın.

Probiyotiği mercimek tanesi kadar suluğa ekleyeceksiniz, 8 saat sonra temiz su koyun. Ertesi gün bunu tekrar edin. 3 gün sonra da geçmezse size nerede ikamet ediyorsanız kanatlı veterineri önerelim.

Ayrıca hangi marka yem kullanıyorsunuz? Sık sık yem değiştirmek de kuşta ishale sebep olur.

Son kakası da böyle öğleden sonra eski hareketliliğine döndü vantilatorden uzak tuttum klimadan da olabildiğince uzak tuttum yemini de normalde pet shoptan aldığım yemi kullanıyordum hep sonra o boceklenince en yakın alabilecegjm yerden aldım onu yiyordu bitince yine aynısını aldım ama yememeye başladı ben de anlamadım ne yapacağımı peki bu kaka normal mi sizi de yoruyorum ama

Son kakası da böyle öğleden sonra eski hareketliliğine döndü vantilatorden uzak tuttum klimadan da olabildiğince uzak tuttum yemini de normalde pet shoptan aldığım yemi kullanıyordum hep sonra o boceklenince en yakın alabilecegjm yerden aldım onu yiyordu bitince yine aynısını aldım ama yememeye başladı ben de anlamadım ne yapacağımı peki bu kaka normal mi sizi de yoruyorum ama
Hiç önemli değil, yardımcı olmak için buradayız 🙂

Versele Laga, Gardenmix, Gold Wings gibi bilinen markaların yemlerini almanız gerekiyor. Açıkta satılan yemler hem bayat olabiliyor hem de güvenilir değil.

Şu anki dışkıda anormallik gözükmüyor ama siz söylediğim takviyeleri mutlaka düzenli olarak verin. Yani normal zamanda da bu takviyeleri kullanmanız gerekiyor.

Ben size bir sonraki mesajda haftalık beslenme ve takviye programı yazayım, buna göre sizler de beslenme düzeni ayarlarsınız ☺️

Yem Markası: Prestige Versele Laga, Gardenmix veya Gold Wings
Vitamin Markası: Röhnfried

Pazartesi
Yem, normal su. Marul, havuç, maydanoz gibi sebzelerden hazırlanmış minik bir kapta salata.
Salı
Entrobac probiyotik, yem. Haşlanmış yumurta.
Çarşamba
Gervit-W multivitamin, yem.
Perşembe
Normal su, yem.
Cuma
Normal su, yem.
Cumartesi
Normal su. Elma, muz, çilek, şeftali gibi meyveler minik bir kapta verilebilir. (tümü çekirdeksiz)
Pazar
BT Amin Forte B vitamini, yem.

Soylediklerinizi almaya çalışacağım sağolun bir de bugün kakalarina baktım hem normal hem de ilk attığım gibi olan var zamanla normallesir heralde bir de söylediğiniz marka yemleri bulamadığım için başka marka aldım onu da dışarıda yiyor ama içeride yemiyor yine ne yapacağımı şaşırdım

Soylediklerinizi almaya çalışacağım sağolun bir de bugün kakalarina baktım hem normal hem de ilk attığım gibi olan var zamanla normallesir heralde bir de söylediğiniz marka yemleri bulamadığım için başka marka aldım onu da dışarıda yiyor ama içeride yemiyor yine ne yapacağımı şaşırdım
Hangi marka aldınız? Yemliklere yenisinden koyun ve açken kafesten çıkmasın içeride de yiyecektir.

Entrobac ile dışkılar düzelir diye düşünüyorum. Karadenizpet.com'dan, Trendyol'dan veya Hepsiburada'dan alabilirsiniz saydıklarımı.

2 tane vardı ikisini de aldım smilebird ve enjoy Muş markalari
Tamamdır bunları kullanabilirsiniz. Söylediğim gibi takviyeleri de kullanınca İnşallah bir şeyi kalmayacaktır. Eğer probiyotikten sonra dışkıda bozukluk devam ederse ben size kanatlı veterineri önereceğim.

Merhaba benimde kuşum sanırım hasta yarım saat önce kusar gibi hareketler yaptı en son ağzından beyaz bi köpük çıktı anlıyorsanız yardımcı olabilir misiniz. Dışkıları küçük küçük hep şuanda da uyukluyor https://streamable.com/j3npt0

Tamamdır bunları kullanabilirsiniz. Söylediğim gibi takviyeleri de kullanınca İnşallah bir şeyi kalmayacaktır. Eğer probiyotikten sonra dışkıda bozukluk devam ederse ben size kanatlı veterineri önereceğim.
Bu akşam klimali ortamda uyutmadim oturma odasında uyuttum ona direkt vurabilecek pencereyi kapattım digerleri de biraz acik kalmıştı şimdi uyuklayip duruyor bir şey de yemiyor Adana da oturuyorum veterinere gidebiliriz böyle devam ederse

Şimdi de kusuyor ne yapmam gerekiyor babam iyi bir şey olduğunu söylüyor şimdi veterineew goturelum diyorum hayır iyi bir şey kusması diyor zaten azıcık bir şey yemişti onu da kustu

Şimdi de kusuyor ne yapmam gerekiyor babam iyi bir şey olduğunu söylüyor şimdi veterineew goturelum diyorum hayır iyi bir şey kusması diyor zaten azıcık bir şey yemişti onu da kustu
Merhaba, dışkılarda anormallik var ve yediğini kusması hayra alamet değil.

Biz de böyle ilk kuş aldığımız acemilik dönemlerimizde kuşun hastalığını önemsememiştik ve hayvancağız kısa bir süre sonra vefat etti.

O yüzden veterinere gitmeniz en iyisi olur. Sonuçta o can bizlere emanet.

Ben size Adana'da bildiğim kuş veterineri önereyim. Babanızdan veya annenizden rica edin ve vakit kaybetmeden veterinere muayene ettirin.

ARTEMİS VETERİNER KLİNİĞİ
MUTLU KUYRUKLAR VETERİNER KLİNİĞİ
DOSTVET ADANA VETERİNER KLİNİĞİ

Son düzenleme:
Geri