Kuşum elimize gelmiyor.

Evet kapılmaz. Ev ortamında kolay kolay dış parazit sıkıntısı olmaz.
Bu senin demen. Kolay kolay kapılmayacağı, hiç kapılmayacağı anlamına gelmez. Yılda 2 kere dış parazit kürü yapmanın zararı olmaz, hem de sorun kesin olarak çözülür.

Bütün moderatörleri ekleyip sorabilirsin. Vilmectin dediğin ilaç öyle hoş bişey değil 1 damladan fazla damlat bakalım noluyor. Adı üzerinde ilaç gerek yokken kullanılmaz , vitamin değil bu. Üreticilerin kullanması gerekli çünkü bulaştığı zaman 1 kuşa değil bir sürü kuşa bulaşıyor . Ev de hobi olarak bakan birine gereken bişey değil.

Bütün moderatörleri ekleyip sorabilirsin. Vilmectin dediğin ilaç öyle hoş bişey değil 1 damladan fazla damlat bakalım noluyor. Adı üzerinde ilaç gerek yokken kullanılmaz , vitamin değil bu. Üreticilerin kullanması gerekli çünkü bulaştığı zaman 1 kuşa değil bir sürü kuşa bulaşıyor . Ev de hobi olarak bakan birine gereken bişey değil.
Mesajları daha dikkatli okursan zaten tam olarak 1 damla kullanılması gerektiğini anlattım. Merak etme etiketleyebileceğin çoğu moderatörün bu konu hakkında ki fikrini biliyorum zaten. Bana neyin nasıl yapılacağını öğretmeye çalışmaktansa, neyin nasıl yapılacağını öğrenmeni tavsiye ederim.

Mesajları daha dikkatli okursan zaten tam olarak 1 damla kullanılması gerektiğini anlattım. Merak etme etiketleyebileceğin çoğu moderatörün bu konu hakkında ki fikrini biliyorum zaten. Bana neyin nasıl yapılacağını öğretmeye çalışmaktansa, neyin nasıl yapılacağını öğrenmeni tavsiye ederim.
Benim kimseye birşey öğretmeye çabam yok. Ezbere laflarla konuşmuyorum. Okuduğunu anlamak yetmiyor, üzerine düşünmelisin bende sana bunu tavsiye ederim. 2 damlasının kuşun cildini tahriş eden bir ilacın, 1 damlasının gıdıkladığını varsaymak. 🙄

Kafam karıştı ne yapyım şimdi ben
Üretimhane ortamında dış parazitin bütün kuşlara yayılma ve bulaşma riskinin yüksek olmasından dolayı vilmectin uygulanır . Dış parazit hayvana vilmectinden daha fazla verir. Ama ev ortamında dış parazitin bulaşma ihtimali çok düşüktür. Gereksiz hayvana kimyasal vermeyin.

Üretimhane ortamında dış parazitin bütün kuşlara yayılma ve bulaşma riskinin yüksek olmasından dolayı vilmectin uygulanır . Dış parazit hayvana vilmectinden daha fazla verir. Ama ev ortamında dış parazitin bulaşma ihtimali çok düşüktür. Gereksiz hayvana kimyasal vermeyin.
Peki sen şimdi spreye devam mı et diyorsun

Tamam teşekkürler ama sıkıntı şu kuşa yaklaşamıyorum nasıl damlata bilirim zorla elime alıp mı?

Hangi marka olursa olsun dış parazit spreylerini kesinlikle kullanmayın. Vilmectin'i de kuşlarda dış parazit görmeden kullanmayın.
Önlem amaçlı ilaç kullanmak diye bir şey yoktur.Eğer ki kuşun yaşadığı ortam her zaman temizlenirse kuşlarda dış parazit durumu olmaz.

Zaten başlıktanda anladığınız gibi benim sorunum ele alıştırmak
Alışır zamanla elinizden yem yedirmeye çalışın. Kafesindeki tüneğini fln uzatın. Üzerine çıkınca onla kafese sokabilirsin. Bir süre dışarda durunca acıkıp daha işbirlikçi oluyor, kafese geri dönmek için.

Hangi marka olursa olsun dış parazit spreylerini kesinlikle kullanmayın. Vilmectin'i de kuşlarda dış parazit görmeden kullanmayın.
Önlem amaçlı ilaç kullanmak diye bir şey yoktur.Eğer ki kuşun yaşadığı ortam her zaman temizlenirse kuşlarda dış parazit durumu olmaz.
Aklın yolu bir 😀

Kimse önlem amaçlı ilaç kullanmaz zaten ek besin takviyesi kullanırız önlem amaçlı. Vilmectini dediğimiz gibi kullanıldığı takdirde vücutta tahrişe sebep olmaz. Sorun da kökünden çözülür. Bıkkınlık vermeye başladı artık bu konu 🤦‍♂️.

Geri