kuşum duvarlara çarpıyor

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Enesbey
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
tamam teşekkür ederim yani bazen normal günelik yaşamında gibi duruyor sonra uyukluyor sonrada duvara çarpıyor işte salınca elimden yem yedirmeye çalışayım şimdi pazartesi günüde veterinere göstereceğim düzelmez ise
Veteriner mutlaka görsün vaziyeti iyi değil, ilk videoda diğer kuşta çok sağlıklı durmuyor onu da gösterirseniz sağlıklı olur.

ikisini birden göstereceğim zaten daha önceden aramıştım o büyük kuş için de krem falan sürün geçmezse getirin demişti

Sarı olan kuşunuzda körlük var bakteriel olabilir.Bir kuş hiç zaman böyle kendini direk duvara vurmaz.Uçarken dönüş esnasında çarpabilir fakat bu öyle değil.
Dişi dediğiniz kuşunuzun kuyruğu yok ve yaptığı ayak hareketi sinirsel bir durum gibi.

sarı kuş 2 gündür durgun falan duruyodu fazla uçmuyodu bende yanıma alıp yanaklarını falan kaşıyodum bugün baktım baya durgun üşüyo falan diye düşündüm peteğin yanına götürdüm marul verdim onu yedi daha sonra kafese koydum dişi kuş bunu gene gagaladı falan dışarı aldım bu sefer böyle yapmaya başladı kendini duvara atıyodu videodaki gibi diğer kuş ise hiç bilmiyorum bazen tüle takılıyodu ama çok sık değil 2 ayda falan bir kere takılıyor

sarı kuş 2 gündür durgun falan duruyodu fazla uçmuyodu bende yanıma alıp yanaklarını falan kaşıyodum bugün baktım baya durgun üşüyo falan diye düşündüm peteğin yanına götürdüm marul verdim onu yedi daha sonra kafese koydum dişi kuş bunu gene gagaladı falan dışarı aldım bu sefer böyle yapmaya başladı kendini duvara atıyodu videodaki gibi diğer kuş ise hiç bilmiyorum bazen tüle takılıyodu ama çok sık değil 2 ayda falan bir kere takılıyor
Sarı olan kuşunuzun artık ayakta durmaya hali yok gibiydi. Nasıl oldu?

Bu sabah baktığımda ölmüştü peçeteyle tarlaya götürdüm ama anlamadığım o kuş bazen normal gibi davranıyordu duvara uçması dışında sizce intihar etmeye çalışıyor olabilirmi çünkü büyük kuşum onu gagalıyordu yanına gidince falan

Bu sabah baktığımda ölmüştü peçeteyle tarlaya götürdüm ama anlamadığım o kuş bazen normal gibi davranıyordu duvara uçması dışında sizce intihar etmeye çalışıyor olabilirmi çünkü büyük kuşum onu gagalıyordu yanına gidince falan
Başınız sağ olsun

Başınız sağ olsun.Kuşunuz önceden normal olabilir, fakat hasta olduğu zaman gözleri görmez duruma gelmiş.Bu yüzden bilinçsizce uçuyor ve duvara çarpıyor.Büyük kuşunuz hasta olduğunu görerek yanına gelmesini istemediği için gagalıyor olabilir.Büyük kuşunuzunda durumu pekiyi değil.En kısa zamanda bir Veterinere gösterin.

büyük kuş her zaman gagalıyordu bir kaç an var gagalamadığı o da yuvalığı taktıktan sonra yumurtlayınca falan ozaman gagalamıyor ama hata bende keşke elimde kafes varken ayırsaydım kuşları belki ozaman daha iyi olurdu ama geçti artık büyük kuş içinde yarın petshopdan b vitamini alıp takviyesini yapacağım
birde şuan o büyük kuş monitörün üstünde sürekli tüylerini düzenliyor kafesinde ayağını daha çok pat pat şeklinde vurduğu için dışarı alıyorum sadece monitörün üstünde sürekli tüylerini düzenliyor neden yapıyor

Kuşlar intihar etmeye çalışmaz. Kuşunuz ileri derecede hastaydı ölmesi çok da şaşırtıcı olmadı açıkçası zaten ayakta bile zor duruyordu.

dişi kuşum için b vitamini takviyesi yapın dediniz suyuna ekledim 4 5 gündür durum hala aynı ayağını gene pat pat vuruyor koluma geldiğinde bazen ayakları da ateş gibi oluyor kolumu yakar gibi böyle birde dün farkettim ayağında sanki çatlak gibi bişey vardı

Geri