kuşum duvarlara çarpıyor

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Enesbey
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Enesbey

Yeni Üye
öncelikle 2 kuşum hakkında soru soracağım ilk sorum küçük kuşum yaklaşık 9 10 aylık daha büyük de olabilir hediye geldiği için tam bilmiyorum ama 9 10 aylık civarı kuşumu 1.5 yaşında dişi muhabbet kuşu ile aynı kafeste tutuyorum kücük kuşum erkek dişi kuş kücük kuşu yanına gelince bazen gaga atıyor uzaklaştırmak için bazende tünekten kovuyor ama kücük kuş inadına yanına yanaşıyor bunlar 7 8 aydır beraber yaşıyorlar şu günlerde küçük kuş durgunlaşmaya başladı yem daha az yemeye başladı normalde sürekli yem yerdi ama kilo almazdı biraz da zayıf kuşum diğerine göre ve kuşumu ben hiç eğitmedim ona rağmen elimle çok rahat şekilde yakalayabiliyorum kanatlarını açıyorum ayaklarına falan dokunabiliyorum ve elimde tutmayınca biraz bekledikten sonra kendini uçarak duvara çarpıyor yere düşüyor ben gidip alıyorum biraz bekliyorum gene yapıyor ne yaptığını anlayamadım yere düşüncede sanki ölmüş gibi ama yaşıyor şekilde duruyor
2. sorum dişi olan kuşum bazı zamanlar ayağını pat pat vuruyor tüneğe veya dışarda durduğu zaman durduğu nesnenin üzerinde veterineri aradım eğer kırıksa şöyle durur dedi ama kırık değil incilme olabilir dedi incildiğini de fazla sanmıyorum ama olabilir kas gevşetici krem sürdüm çok fayda etmedi

Dediklerinizden hiçbir şey anlamadım desem yalan olmaz. Çok karışık ve noktalama işaretlerine uymadan yazmışsınız. Anladığım kadarıyla erkek kuşunuz şu günlerde biraz durgun ve bu erkek olan kuş yine siz elinizdeyken duvara doğru bodoslama uçuyor. Dişi kuşunuz ise ayağını tüneğe doğru vuruyor. Erkek kuşunuz ve dişi kuşunuzun fotoğrafını paylaşabilir misiniz?

127860415_293842945305926_610789897436528684_n.jpg

180 derece kafasını çevirebiliyor büyük kuş ötünce o da ötüyor kriz geçirme veya atak gibi durum yok şuan kafesinde ama kafesinden çıkmak istiyor tüneğe koymaya çalışınca kendini salıyor
b vitaminini deniyeceğim

180 derece kafasını çevirebiliyor büyük kuş ötünce o da ötüyor kriz geçirme veya atak gibi durum yok şuan kafesinde ama kafesinden çıkmak istiyor tüneğe koymaya çalışınca kendini salıyor
b vitaminini deniyeceğim
Videosunu atın, kafa çevirmesini görmemiz gerek

ya küçük kuş birazda halsiz gibi dışarı çıkardım daha yeni video için masanın üstünde gözlerini kapatıyodu yorulmuş gibi elliyorum kanatlarına falan fazla tepki yok

tamam teşekkür ederim yani bazen normal günelik yaşamında gibi duruyor sonra uyukluyor sonrada duvara çarpıyor işte salınca elimden yem yedirmeye çalışayım şimdi pazartesi günüde veterinere göstereceğim düzelmez ise

Geri