kuşum cereyan yemiş.

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan emydn10
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Tamamdır teşekkürler. İyileşmesi için kendimden iyi bakıyorum valla inşallah iyileşir.
bu da son çektiğim video ama şuan kafeste yatıyor :( İnşallah iyileşir hemen

Maşallah. Düşündüğümden daha hareketli, inşallah yakın zamanda sağılığına kavuşur.

Direkt halsiz şuan gözünü açması için elime almam gerekiyor öyle uyuyor. korkutuyor bizi

Durum ne yiyormu birşeyler?
Hocam saldım kuşu, halıda bir sürü dal darı yedi.
Kafeste yine aynı şekil. Aspirinli su içti, kafeste oynamaya hareketlenmeye başladı. Darı yemini ağzıyla oradsn oraya taşıdı yedi normal yem yedi vs. Fakat şuan yerde uyuyor ve düşüyor yerdeyken bile. Çıplık atıyor kanat açıyor hemen alıyorum sakinleştiriyorum. 2 gündür böyle

Hocam saldım kuşu, halıda bir sürü dal darı yedi.
Kafeste yine aynı şekil. Aspirinli su içti, kafeste oynamaya hareketlenmeye başladı. Darı yemini ağzıyla oradsn oraya taşıdı yedi normal yem yedi vs. Fakat şuan yerde uyuyor ve düşüyor yerdeyken bile. Çıplık atıyor kanat açıyor hemen alıyorum sakinleştiriyorum. 2 gündür böyle
Sessiz karanlık bir odaya koymayı denedin mi. Karanlıkta 5-10dk gözetle kuşu. Ses çıkartmayıp uyuyorsa orada kalsın tele tırmana bilir öyle uyusada olur.

Sessiz karanlık bir odaya koymayı denedin mi. Karanlıkta 5-10dk gözetle kuşu. Ses çıkartmayıp uyuyorsa orada kalsın tele tırmana bilir öyle uyusada olur.
Uyumasında problem yok. Işıkta da uyuyor genelde uyuyor zaten yorgunluktan. Ama uyurken devriliyor mu noluyorsa birden bağırıyor gözleri büyüyor şok oluyor hayvan. Geçen gece en az 15 20 kere oldu. Bu gece çok şükür 2-3 kere en fazla.

Alnında mı yazıyomus cereyan yediği anlamadım hayvanın hasta kuşu vermiş büyük ihtimal yada tasiyiciymis ortam değişikliğinde stresle hortlamış sağlıklı kuş hemen öyle bi cereyanda ölmeye kalkmaz benim dusuncem bi de yaz ayında üstüne bi de daldari vitamin satmış bu petcilerle başa çıkılmaz valla

C vitamini takviyesini unutmayın. En kötü ihtimalle 2-3 damla limon tam dolu suluğa. Kekik çayınında faydası vardır. Bir çay bardağı kaynamış suya bir tutam kekik koyup soğumasını bekleyin. Sonra da suyu süzerek suluğuna doldurun. Tabii probiyotik takviyesini unutmayın...Asprin çok da iyi gelmiyor kanımca.

Arkadaşlar bu kadar aspirin verilir mi kuşa? Allah aşkına. Kuşun güncel dışkılarını atarmısın, kafese tuvalet kağıdı koyun dışkı yapsın fotoğrafını atın bakalım. Tünekten düşme yani denge de duramama, denge kaybı gibi durumlar b vitamini eksikliğinden dolayı kaynaklanır. Yarın gidip b vitamini alın, tam dolu suluğa 5,6 damla ekleyip 3 gün boyunca kullanın. Ama mutlaka dışkı fotoğrafı atın bakalım. B vitamini olarak eczaneden dodex ampul ya da veterinerden beforvel ya da berovit alın.

Kuşun dışkısını ve hareketlerini görmeden ne olduğunu kestirmek zor, detaylı bir video çekmen gerekiyor. Gösterdiği belirtiler hobici bir arkadaşımla beraber tedavi ettiğimiz eklem rahatsızlığı olan 2 yaşındaki bir kuşun belirtilerine benziyor fakat bu kuşun yaşının küçük olması beni ikilemde bıraktı. Üşütmeden ve bakımsızlıktan (vitaminsizlikten) dolayı zayıf düşmüş olması muhtemel.

Arkadaşlar kuşum halsizdi tünekten düşüyordu ötmüyordu vs hasta olduğu belliydi. Aldığımız petshopa götürdük. Baktığı gibi cereyan yemiş dedi. Farklı bir tür yem ve dal darı verdi, bunları yesin 2 3 güne iyileşir dedi. İshal değilmiş. Sizce ne yapmalıyım iyileşir mi gerçekten ?
Kusun agzina yem yemiyor ise mama ver harici olarak vitaminlerini ver biseyi kalmaz

Alnında mı yazıyomus cereyan yediği anlamadım hayvanın hasta kuşu vermiş büyük ihtimal yada tasiyiciymis ortam değişikliğinde stresle hortlamış sağlıklı kuş hemen öyle bi cereyanda ölmeye kalkmaz benim dusuncem bi de yaz ayında üstüne bi de daldari vitamin satmış bu petcilerle başa çıkılmaz valla
Satmadı hiçbirini hocam. Kuş rahatsızlandığı için ücretsiz verdi zaten. Normalde petshoplara güvenim olmaz ancak bu adam diğerleri gibi değil daha önceki kuşlarımı aldığım yerdeki herif inanılmaz sinsiymiş meğer..

Kuşun dışkısını ve hareketlerini görmeden ne olduğunu kestirmek zor, detaylı bir video çekmen gerekiyor. Gösterdiği belirtiler hobici bir arkadaşımla beraber tedavi ettiğimiz eklem rahatsızlığı olan 2 yaşındaki bir kuşun belirtilerine benziyor fakat bu kuşun yaşının küçük olması beni ikilemde bıraktı. Üşütmeden ve bakımsızlıktan (vitaminsizlikten) dolayı zayıf düşmüş olması muhtemel.
Aspirin dal darı vs verdik şuan durumu gayet iyi. Tüneklerini taktık kendi uçuyor konuyor iniyor yemliğe çıkıyor yiyor vs. ötmeye de başladı susmuyor bi :D

Aspirin dal darı vs verdik şuan durumu gayet iyi. Tüneklerini taktık kendi uçuyor konuyor iniyor yemliğe çıkıyor yiyor vs. ötmeye de başladı susmuyor bi :D

Maşallah. Kuşunun iyileşmesine çok sevindim :)

Tamamen iyileştiğini düşündüğünde aspirin (aspirini iki günde bir kez ver) veya verdiğin diğer ilaçları kullanmayı kesebilirsin. Haftada bir kez multivitamin ve probiyotik takviyesi yapmayı ihmal etme.

Geri