kuşum cereyan yemiş.

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan emydn10
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

emydn10

Yeni Üye
Arkadaşlar kuşum halsizdi tünekten düşüyordu ötmüyordu vs hasta olduğu belliydi. Aldığımız petshopa götürdük. Baktığı gibi cereyan yemiş dedi. Farklı bir tür yem ve dal darı verdi, bunları yesin 2 3 güne iyileşir dedi. İshal değilmiş. Sizce ne yapmalıyım iyileşir mi gerçekten ?

Arkadaşlar kuşum halsizdi tünekten düşüyordu ötmüyordu vs hasta olduğu belliydi. Aldığımız petshopa götürdük. Baktığı gibi cereyan yemiş dedi. Farklı bir tür yem ve dal darı verdi, bunları yesin 2 3 güne iyileşir dedi. İshal değilmiş. Sizce ne yapmalıyım iyileşir mi gerçekten ?
İyileşebilir, üşümeyecek bir odaya koyabilirsin veya kafesin üzerine bir örtü ört kuş soğuk almasın bir kaç güne iyileşebilir. Örtünün bir tarafını çok hafifde açmanı tavsiye ederim hava girsin içine.

Elinle yem yedir. İyileşene kadar elleme kuşa kafesten felan çıkartma. Zaten halsizdir ölebilir.

gecmis olsun keske daha dikkatli olsaydiniz. kuşlar çok hassas canlilar hava akiminda kaldiklarinda iyilesmeleri cok zor oluyor.. yiyip icmesinde bir sorun var mi?

gecmis olsun keske daha dikkatli olsaydiniz. kuşlar çok hassas canlilar hava akiminda kaldiklarinda iyilesmeleri cok zor oluyor.. yiyip icmesinde bir sorun var mi?
Rüzgar falan da yoktu. Nasıl yemiş inan anlamadık. Yeme içmesi daha 4 gündür bizde olduğu için zaten kötüydü. Bugün elimizle bayağı yem yedirdik su içirdik. Şuan kafesinde yem yemiyor uyuyor gibi hep.

Şuan üstüne havlu örttüm kafesin, cam kapalı sıcak bi odadayız kuşla. Sizce ne yapmalıyım?

Yapabileceğin pek birşey yok malesef. Kuşun bünyesiyle alakalı.

Eğer dediğiniz gibi hastaysa daldan düşçek kadar illa dışkısından yada solunum sıkıntısından bi şekilde yansıtırdı. O kadar hasta bi kuşa yem verip bırakmak pek mantıklı değil bence. Siz yinede dışkı resmi atın buradaki ustalar yardımcı olurlar. Ve bence kesinlikle vitaminle destekleyinki biraz direnci artsın.

Öncelikle kuşun ishal olmaması iyiye işaret. Kuşun tünekten düşmesinin nedeni soğuk algınlığından dolayı oluşan romatizma benzeri eklem rahatsızlıklarıdır. Aşağıda belirtmiş olduğum yöntemleri uygularsanız kuşunuz en kısa sürede iyileşecektir,

Suluğuna 5 damla limon damlatabilirsiniz veya az miktarda pirinci suya tutun ve kaynatın. Pirinç kaynadıktan sonra soğumasını bekleyin ve kuşun suluğuna %50 pirinç suyu %50 içme suyu olacak şekilde doldurun ve bir gün boyunca kafesinde bekletin. Tedavi sürecinde limonlu suyu haftada 3 gün , pirinç yaparsanız haftada bir gün uygulayın.

Ben kuşumun kafes ısısını ayak ısıtıcısı cihazıyla dengeliyorum. Cihazın sıcaklığını üçüncü kademeye alıp kafesin altına koyuyorum ve kafesin önünün alt kısmı ile arka ve yan kısımlarını polar benzeri bir örtüyle örtüp içerisindeki ısıyı dengede tutuyorum. Bu ısı kuşu bunaltacak kadar fazla değil, sadece kafes içindeki sıcaklığı dengede tutacak kadar etkili oluyor. Siz de kuşunuzun üşümemesi ve bir daha soğuk algınlığına yakalanmaması için aşağıda linkini bırakmış olduğum ürünü satın alabilirsiniz.

Ürünün linki: https://urun.n11.com/isitici/alf-110-watt-ayak-isitici-P337671644

Öncelikle kuşun ishal olmaması iyiye işaret. Kuşun tünekten düşmesinin nedeni soğuk algınlığından dolayı oluşan romatizma benzeri eklem rahatsızlıklarıdır. Aşağıda belirtmiş olduğum yöntemleri uygularsanız kuşunuz en kısa sürede iyileşecektir,

Suluğuna 5 damla limon damlatabilirsiniz veya az miktarda pirinci suya tutun ve kaynatın. Pirinç kaynadıktan sonra soğumasını bekleyin ve kuşun suluğuna %50 pirinç suyu %50 içme suyu olacak şekilde doldurun ve bir gün boyunca kafesinde bekletin. Tedavi sürecinde limonlu suyu haftada 3 gün , pirinç yaparsanız haftada bir gün uygulayın.

Ben kuşumun kafes ısısını ayak ısıtıcısı cihazıyla dengeliyorum. Cihazın sıcaklığını üçüncü kademeye alıp kafesin altına koyuyorum ve kafesin önünün alt kısmı ile arka ve yan kısımlarını polar benzeri bir örtüyle örtüp içerisindeki ısıyı dengede tutuyorum. Bu ısı kuşu bunaltacak kadar fazla değil, sadece kafes içindeki sıcaklığı dengede tutacak kadar etkili oluyor. Siz de kuşunuzun üşümemesi ve bir daha soğuk algınlığına yakalanmaması için aşağıda linkini bırakmış olduğum ürünü satın alabilirsiniz.

Teşekkürler fakat şöyle bir problem var. Kuşum yem yiyip su içmiyor. Zorla ağzını açıp veriyoruz. Bugün yumurta maması yaptım onu verdik daha sonra aspirinli su verdik. Kafesin tabanında durduğu yerde uyuyup duruyor. Arada öne doğru düşüyor korkup kanatlarını açıp bağırıyor vs. Sıcaklık problemini de çözdüm. Suyuna vitamin damlatıyoruz fakat içmiyor dediğim gibi.

Sizin kuşunuz da hastalandığında böyle inanılmaz halsiz oluyor mu? Çok canımı sıkıyor bu durum. Gece uyumadım düşüyor diye her düştüğünde aldım sevdim vs. Ama kafesin tabanında uyur durumda hep çok tedirgin ediyor bizi. Normal mi?

Eğer dediğiniz gibi hastaysa daldan düşçek kadar illa dışkısından yada solunum sıkıntısından bi şekilde yansıtırdı. O kadar hasta bi kuşa yem verip bırakmak pek mantıklı değil bence. Siz yinede dışkı resmi atın buradaki ustalar yardımcı olurlar. Ve bence kesinlikle vitaminle destekleyinki biraz direnci artsın.
Henüz 1 aylık olması da etkiliymiş, götürüp gösterdik kuşu. İshal yokmuş, cereyanda kalmış. Vitamin ve dal darı verdiler. Biz de hayvana vermeye çalışıyoruz.

Rahatsız etmeden çekmeye çalıştım dışkısının fotoğrafını.

Şuan kafasını mavi tüneğe dayamış öyle oturuyor. Yerde duruyor kafası tünekte.

Teşekkürler fakat şöyle bir problem var. Kuşum yem yiyip su içmiyor. Zorla ağzını açıp veriyoruz. Bugün yumurta maması yaptım onu verdik daha sonra aspirinli su verdik. Kafesin tabanında durduğu yerde uyuyup duruyor. Arada öne doğru düşüyor korkup kanatlarını açıp bağırıyor vs. Sıcaklık problemini de çözdüm. Suyuna vitamin damlatıyoruz fakat içmiyor dediğim gibi.

Sizin kuşunuz da hastalandığında böyle inanılmaz halsiz oluyor mu? Çok canımı sıkıyor bu durum. Gece uyumadım düşüyor diye her düştüğünde aldım sevdim vs. Ama kafesin tabanında uyur durumda hep çok tedirgin ediyor bizi. Normal mi?

Rahatsız etmeden çekmeye çalıştım dışkısının fotoğrafını.

Anladım hocam, kuşun bakımını iyi yapın aç ve susuz kalmamasına dikkat edin. Vitaminli suyu bir damlalık yardımıyla ağzına damlatabilirsiniz (dikkatli bir şekilde yapın). Dışkıları genel olarak iyi, kafesin tabanında durması halsizliğinden, yavru olmasından ve yeteri kadar beslenememesinden kaynaklanıyor. Dışkılardan bakteri kapıp hasta olmaması için kafes zeminindeki kağıdı sık sık değiştirin ve dışkıları da kontrol etmeyi ihmal etmeyin.

Ben ilk kuşumu solunum yolu rahatsızlığı yüzünden kaybettim. Son zamanlarında halsizdi ara sıra tünekten düşüyordu , durduk yere korkup bağırıyordu.
Sizin kuşunuzun da yaşadıkları benim kuşumunkine benzer, ben kuşumun hastalığına müdahele etmekte biraz geç kaldım ama sizin için geç geç değil. Oda sıcaklığını her zaman dengede tutun sakın üşümesin, vitamin ve yumuşak meyveleri püre haline getirip verin. Sakın yalnız bırakıp bir yere gitmeyin yanında sürekli onu kontrol eden biri olsun. Gerekli önlemleri aldıktan sonra yapabileceğiniz tek şey beklemek inşallah kuşunuz en kısa zamanda iyileşir.

Bu siteden yararlanarak siz de dışkı kontrolü yapabilirsiniz : http://www.bunubugunogrendim.com/2013/05/508-muhabbet-kuslarnn-dsklarndan.html

Ben ilk kuşumu solunum yolu rahatsızlığı yüzünden kaybettim. Son zamanlarında halsizdi ara sıra tünekten düşüyordu , durduk yere korkup bağırıyordu.
Sizin kuşunuzun da yaşadıkları benim kuşumunkine benzer, ben kuşumun hastalığına müdahele etmekte biraz geç kaldım ama sizin için geç geç değil. Oda sıcaklığını her zaman dengede tutun sakın üşümesin, vitamin ve yumuşak meyveleri püre haline getirip verin. Sakın yalnız bırakıp bir yere gitmeyin yanında sürekli onu kontrol eden biri olsun. Gerekli önlemleri aldıktan sonra ya
Zor yemek yiyip su içiyor. Hatta yiyip içmiyor ama yedirmeye çalışıyoruz. Kuş odamda ve sıcak şuan, kafesin üstünde havlu var. Diğer bir forumda dışkılar ölümcül falan dediler inanılmaz korktum. Suyunda vitamin var, sabah yumurta maması yedirip aspirinli su içirdim. Başka ne yapabilirim. Bir de kuşun benim sesimi duyması yeter mi yanıma aldım fakat hep onunla konuşmalı mıyım?

Geri