Kuşum beyaz köpük kusuyor

Hocam ben midyattayim sizin attıklarınız hepsi merkezde :(

Petshoptan bulamazsınız ancak sitenin sponsoru karadenizpet var internet üzerinden sipariş verebilirsiniz

Tokluk konusunda şimdilik eminim hocam yediğini ve içtiğini görüyorum (gerçi kızıştığı için yemlikten alıp aşağı atıyor sonra bazen aşağıdan iyiyor da orası ayrı) onun dışında bu söylediğiniz probiyotik vs şeyler petshopta bulunur mu çünkü malum veteriner yoksa alamayacağım. Kekik tarifi içinde çok teşekkür ederim 🙏🏻

Kuş dışkıladığı yerden yerse iyileşse bile tekrar hastalanabilir. Kafes tabanına ızgara tel alıp koyun, böylece kuş dışkılara erişemez. Zaten erişememesi lazım.
Probiyotik isteyebilirsiniz veterinerden veya petsoplara bakın ama bulamayabilirsiniz. Her zaman kaliteli ürün vermelisiniz,her hafta düzenli olarak 1 kez vitamin 1 kez probiyotik vermelisiniz. Profesyonel marka olan Röhnfried öneriyoruz. Alman malıdır online bölünmüş olarak alabilirsiniz. Röhnfried yetkili bayiliği olan Karadenizpetten alabilirsiniz isterseniz fiyatlar makul. Tavsiye ettiğim ürünler Röhnfried Entrobac probiyotik, Röhnfried Gervit-w multivitamin, Röhnfried Bt Amin Forte ve Röhnfried Sedochol almanızı öneririm. İlaç değil temel ihtiyaçları karşılamak için takviyelerdir. Probiyotikten 15-20 gr,diğerlerinden 20-25 ml almanız uzun süre yeterli olur. Ayrıca açık yem tehlikeli olabilir kirli ortamdan geldiyse hastalık sebebi olabilir. Her zaman kapalı yem ve kapalı su verin kuşa. Temizliğe dikkat edin. Yem markası olarak Versele Laga, Natural King öneririm. Bakteri, virüs mantarlara etki eden dezenfektanla da temizlik yapın genel olarak,virkon s öneririm. Karadenizpet veya orijinal ürün satan başka yerlerden de alabilirsiniz isterseniz.

Hocam veterinere sordum kuşu götürmedim uzak olduğu için nedenini sordum getir buraya bakalım dedi ağzından koku geliyorsa iltihap olabilir antibiyotik veririz dedi sizce tahmini doğru olabilir mi çünkü ben forumlarda hiç böyle bir çözüm önerisi görmedim bazı veterinerlerin rastgele ilac verdiği söyleniyor ve antibiyotik tedavisini önermiyorlar o yüzden size danışmak istedim

Hocam veterinere sordum kuşu götürmedim uzak olduğu için nedenini sordum getir buraya bakalım dedi ağzından koku geliyorsa iltihap olabilir antibiyotik veririz dedi sizce tahmini doğru olabilir mi çünkü ben forumlarda hiç böyle bir çözüm önerisi görmedim bazı veterinerlerin rastgele ilac verdiği söyleniyor ve antibiyotik tedavisini önermiyorlar o yüzden size danışmak istedim
Size tavsiyem veterinerleri tek tek arayın, dışkı tahlili yapan varsa sorun dışkı örneğinden tahlil yaptırın öyle kara düzene antibiyotik olmaz

Size tavsiyem veterinerleri tek tek arayın, dışkı tahlili yapan varsa sorun dışkı örneğinden tahlil yaptırın öyle kara düzene antibiyotik olmaz
Şu durum ve belirisizliklerden çok nefret ediyorum hangi veterinerin nasıl işinin ehlinde olup olmadığını anlayamıyoruz internet farklı bir şey onlar farklı bir şey söylüyor napacagimi bilmiyorum :(

Şu durum ve belirisizliklerden çok nefret ediyorum hangi veterinerin nasıl işinin ehlinde olup olmadığını anlayamıyoruz internet farklı bir şey onlar farklı bir şey söylüyor napacagimi bilmiyorum :(
Nasıl ki insanlarda da tahlillerle hastalık belirleniyorsa kuşlarda da öyle

@bir

@💙BirdLover💙 hocam merhaba bugün veterinere gittim bana vitamin verdi ve kahverengi bi sıvı verdi şırınga içinde her gün ağzına bir damla koy dedi büyük ihtimalle mantar olabilir dedi

Olabileceğini söylemek için veteriner olmaya gerek yok onu biz de söylüyoruz zaten. Tahlil yapan bir klinik bulmanız ve ona göre tedavi uygulamanız doğru olur.
Fakat başka imkânınız yoksa veteriner hekiminizin dediğini uygulayın.

Olabileceğini söylemek için veteriner olmaya gerek yok onu biz de söylüyoruz zaten. Tahlil yapan bir klinik bulmanız ve ona göre tedavi uygulamanız doğru olur.
Fakat başka imkânınız yoksa veteriner hekiminizin dediğini uygulayın.
Anladım hocam başta soğuk almış olabilir dedi sonra da mantar da olabilir dedi tahlil yapan klinik varmı bilmiyorum ben dışarda iken kuşu muayene odasına götürdü ne yaptı bilmiyorum görmedim maalesef

Anladım hocam başta soğuk almış olabilir dedi sonra da mantar da olabilir dedi tahlil yapan klinik varmı bilmiyorum ben dışarda iken kuşu muayene odasına götürdü ne yaptı bilmiyorum görmedim maalesef
Söylemedi mi diski tahlilinde şu çıktı bu çıktı diye

Hayır hiç bir şey demedi çıkar çıkmaz kahverengi bişey verdi sabah akşam ağzına bir damla damlat dedi ve vitamin verdi iyileşir dedi verdiği şey ilaç mıdır nedir bilmiyorum işte verdim ona ama hemen etki gösterir mi ki çünkü hâlen aynı

Hayır hiç bir şey demedi çıkar çıkmaz kahverengi bişey verdi sabah akşam ağzına bir damla damlat dedi ve vitamin verdi iyileşir dedi verdiği şey ilaç mıdır nedir bilmiyorum işte verdim ona ama hemen etki gösterir mi ki çünkü hâlen aynı
Ne verdiğini sorsaydınız keşke. Ağıza damlatılan ilaçlar genelde 48 saat içinde etkisini göstermeye başlar. Siz kuşunuzun aç kalmamasına özen gösterin, dinlensin dışarı salmayın. Cereyandan uzak tutun

Ne verdiğini sorsaydınız keşke. Ağıza damlatılan ilaçlar genelde 48 saat içinde etkisini göstermeye başlar. Siz kuşunuzun aç kalmamasına özen gösterin, dinlensin dışarı salmayın. Cereyandan uzak tutun
Sordum da benim özel hazırladığım ilaç dedi bana antibiyotik falan mi dedim yok değil ama etki eder dedi

Geri