Kuşum ayağını basamıyor

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Okay
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Bebe aspirini ne işe yarar siz hiç kullandınız mı kullandıysanız ne sebeple ?
Bebe aspirinini veteriner ilk kez antibiyotik kullanımı sonrası nezlesi geçmeyen kuşum için, birkaç ilaçla birlikte ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak vermişti. (Konuyu daha önce açtığım başlıklarda daha detaylı anlattım.)
Bunun dışında bu ilacı, daha önce birkaç kez soğukta kalıp akşamında ateşlenen kuşuma ateş düşürücü etki yapması için verdim. Yine geçenlerde difenbahya zehirlenmesi yaşayan kuşuma ikinci gün bu ilacı ağrı kesici etki yaratması için vermiştim.

Bugün hafif ayağından destek alıyor gibi ama parmaklarını hala bükemiyor birde o ayağıyla kendini kaşıdığını gördüm sanırım bu iyiye işaret birde suyunu içtiğini hiç görmedim inşallah içmiştir :|

Suyu kuşun bulunduğu tüneğin hemen yanına koyun ve su içip içmediğinden emin olana kadar gözlemleyin.
Eğer kuş su içmiyorsa bir damlalık (ya da iğnesiz bir şırınga) yardımıyla kuşun gagasına birkaç damla su bırakabilirsiniz. Ben bunu yuvadan atlayan kuşlarımın susuz kalmaması için yapıyordum. (tabi damlalığın ucunu kuşların ağızlarına sokmadan)
Damlalığı/şırıngayı sıkarak ucunda bir damla oluşmasını sağlıyor ve bu su damlasını kuşun gagasına bırakıyordum. Kuş zaten bir süre sonra damlalığın ucundaki su damlasına kendi uzanıp içiyordu.

Son düzenleme:
P_20180403_205438_1.jpg şimdi fark ettik krem sürerken asıl sorun burdaymış top gibi şişlik var hafifte mor diğer kırmızı olan yer zaten yara gibi küçüldü baya nereye naptıysa ayağını baya zaman alacak gibi :(

Geri