Kuşum 1 aydır yeşil sulu ishal,dışkısı çok büyük, tüyden çıkamıyor

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Esrakor
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Baytrili kanat altı enjeksiyon u ben pek önermiyorum. Suyuna ekleyin. 7 damla. Bugün ilaçlı sudan 1,2 damla içirin direk.
2 hafta boyunca ne olduğunu bilmeden kullandığım antibiyotik aslında baytrilmiş.(veteriner hekim 1 ay ver demişti) Açıkçası hiçbir şekilde düzelme kaydetmemiştim kullanırken. Şuan elimde fazlasıyla baytril var. Sizce ne yapmalıyım

2 hafta boyunca ne olduğunu bilmeden kullandığım antibiyotik aslında baytrilmiş.(veteriner hekim 1 ay ver demişti) Açıkçası hiçbir şekilde düzelme kaydetmemiştim kullanırken. Şuan elimde fazlasıyla baytril var. Sizce ne yapmalıyım
O zaman kuşta ki sorun büyük ihtimalle mantar kaynaklı bir durum. Dışkı tahlili yaptırma imkanınız varmı?
Eczaneden fungostatin toz şurup alın. Alınca yazın kullanımını yazarım.

O zaman kuşta ki sorun büyük ihtimalle mantar kaynaklı bir durum. Dışkı tahlili yaptırma imkanınız varmı?
Ama semptomlar büyük oranda e coliyi işaret ediyor. Mantarsa hangi tür olabilir sizce? Dışkı tahlili çok zor çünkü küçük bi ilçede yaşıyorum. Bu arada sarımsaklı suyu gündüz verdim. Dışkısı daha saman sarısı gibi oldu ve daha kolay yapıyor. Ayrıca biraz daha hareketlendi.

Gagasında bir sorun yok dili de beyaz değil her zamanki renginde

Ekli dosyalar

• BD0E18FF-0669-43B6-ACE2-048901315A9C.png
    BD0E18FF-0669-43B6-ACE2-048901315A9C.png
    838.1 KB · Görüntüleme: 15
Ama semptomlar büyük oranda e coliyi işaret ediyor. Mantarsa hangi tür olabilir sizce? Dışkı tahlili çok zor çünkü küçük bi ilçede yaşıyorum. Bu arada sarımsaklı suyu gündüz verdim. Dışkısı daha saman sarısı gibi oldu ve daha kolay yapıyor. Ayrıca biraz daha hareketlendi.
Çok su içme ve dışkıda yem tek e coli de olmaz mantar hastalıklarında da olur. Hangi mantar türü olduğunu öğrenebilmemiz için dışkı tahlili gerekiyor. Dediğim ilacı alın. Alana kadar da kuşa probiyotik ve elektrolit takviyesi yapın.

Çok su içme ve dışkıda yem tek e coli de olmaz mantar hastalıklarında da olur. Hangi mantar türü olduğunu öğrenebilmemiz için dışkı tahlili gerekiyor. Dediğim ilacı alın. Alana kadar da kuşa probiyotik ve
Yarın yasak kalkınca ilacı almaya gidicem. Biteral için ne düşünüyorsun. Kuştaki rahatsızlık hem e coli hem mantar olabilir mi? Ayrıca bugün kuşun anüs çevresi kıllarını yolmuş olduğunu farkettim. Bağırsaklarındaki şişlik devam ediyor

Tavsiyem artık daha fazla ilaç denemeden acilen bir kanatlı uzmanı veteriner bulmanız ve kuşu göstermeniz, umarım bulabilirsiniz, yaşadığınız ilk merkezinde olabilir, internetten bir araştırın isterseniz, geçmiş olsun çok.

Geri