Kuşum üşütmüş olabilir mi?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan muratt18
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

muratt18

Yeni Üye
günaydın arkadaşlar m. kuşumun kafesini dün temizlerken durgunluğu dikkatimi çekti. sonra önceki günde çok sesi çıkmadığını hatırladım aslında o kadar kötü dğeildi ama dün temizlerken ayakta uyuyordu. sabahın şu saati sebebini araştırıyorum net bilgi bulamadım şöyle ki cereyanda bırakmamaya çalışıyorum ama kalmış olma ihtimali malesef var. yaklaşık 4.5 yaşında.

şu an sürekli şişkin kabarık uyukluyor. kafeste elime gelmiyor zorla avucuma aldım direnimyor avucumda da uyuyor.
öülen 4gibi temizledim saat sabahın 6sı 14 saattir azıcık yem yemiş yememiş desem daha doğru. elimle tuttum yine yemiyor.
son olarak ishali var 14 saatir hiç katı kakası yok. kuşun ve 14 saatlik alt tepsisi fotoğrafta. (üşütmüş olabileceğini düşündüğüm için üstüne örtü attım aslında havada iyi ama bilemedim)

sizce üşüttü mü başka problemimi var ne önerirsiniz bana? yaşadığım yerde veteriner yok. petshop yok desem yeridir o yüzden söyleyecekleriniz benim için çok önemli

IMG-5630 IMG-5631

Fotoğrafı ekli zaten hocam dediğim gibi yaklaşık 14 saatte kağıt havluya yaptığı çiş ve kakası ıslanıp kuruyan yerler.
Hocam güncel dışkı fotoğrafı lazım. Yeni bir kağıt havlu koyun 3,4 tane dışkı yapsın bakalım

Bugün buldum bir veteriner varmış şırıngaya serum ve 2 ilaç karıştırdı üşütmüş dedi ilkini kendisi ağzına damlattı gerisini gergin suyunu şu kadar ml koy günlük değiştir dedi. Suyunu şimdi ekleyecek ama gündüz verdiğinin etkisi i bilmiyorum dışkısı şu an fotoğrafta ki gibi oldu. Bu arada çok çok az yem tırtıklamış. Halsizliği aynı devam

image

Bugün buldum bir veteriner varmış şırıngaya serum ve 2 ilaç karıştırdı üşütmüş dedi ilkini kendisi ağzına damlattı gerisini gergin suyunu şu kadar ml koy günlük değiştir dedi. Suyunu şimdi ekleyecek ama gündüz verdiğinin etkisi i bilmiyorum dışkısı şu an fotoğrafta ki gibi oldu. Bu arada çok çok az yem tırtıklamış. Halsizliği aynı devam

image
Aç olduğu için dışkı bu şekilde olabilir,söylendiği gibi yedirmeniz lazım bi şekilde

image

Dışkısı çok kötü görünüyor. Veterinerin verdiği ilacın ismi nedir?

Bilmiyorum hocam birisi köpeğini götürüyormuş öylelikle öğrendim orayıda. Şırıngaya hazırladı ilacı sabah kadar çok su içmezse şırıngayla ben vereyim diyorum. Hoş doğru mu yapıyorum bilmiyorum bi ilaç karıştıracaktı bunu hiç denemedim ben bildiğim gibi yapayım dedi vitamin falan dedi ama bilmiyorum isimlerini.
Birde acaba şorıngayla mama tarzı bişey hazırlayıp vermelimiyim 1 buçuk gündür neredeyse hiç bişey yemedi

image
Kuşa yem yedirin. Yem yedirdikten sonra güncel dışkı fotoğrafı atın tekrar dışkı çok kötü..

Kuşa yem yedirin. Yem yedirdikten sonra güncel dışkı fotoğrafı atın tekrar dışkı çok kötü..
Kendi yemini yemiyor çok uğraştım. Şimdi a yumurta bebe bisküvisi biraz su ekleyip lapa gibi az yedireyim diyorum maksat boğzondan bişey geçsin belki toparlar yeme devam eder.
Bu lapayı şırıngayla vermeyi düşünüyorum şimdi işe yarar mu sizce

Kendi yemini yemiyor çok uğraştım. Şimdi a yumurta bebe bisküvisi biraz su ekleyip lapa gibi az yedireyim diyorum maksat boğzondan bişey geçsin belki toparlar yeme devam eder.

Bebe bisküvisi kullanmayın, Haşlanmış yumurta sarısını ılık su ile seyreltip muhallebi kıvamına gelince şırınga yada çay kaşığı yardımı ile yedirmeye çalışabilirsiniz.

Bebe bisküvisi kullanmayın, Haşlanmış yumurta sarısını ılık su ile seyreltip muhallebi kıvamına gelince şırınga yada çay kaşığı yardımı ile yedirmeye çalışabilirsiniz.
Tamam hocam teşekkürler haşladım şimdi deneyim yarın öğlen tekrar yapsam fazla geleniz değil mi? Tabi hala yem yemiyorsa

Bebe bisküvisi koymayın içinde şeker olduğu için zararlı. İşe yarar. Ara ara verin bu şekilde.

Kuşa bişeyler yedirin yarın tekrar dışkı resmi ekleyin ona göre ilaç önerelim...

Yumurtayı yediremedim haşlanmış patates verdim bugün biraz ama zar zor yedi onu da az bişey iki sefer verebildim. İlsçlı suyunu gündüz içti ama akşam suda içmedi. Gün boyu gözler kapalı şimdi elime aldım şu pozisyonda uyukluyor doşkısı hala aynı eklediğim fotoğraftakiler gibi

282080-E0-6509-4-A7-D-B477-9-D839-CA65-BE3

Geri