Kuşum ölüyor

Tamam teşekkür ederim, peki bu ilaçları alana kadar triflucan vermeye devam etsem ne olur? Endikasyonları ve etkileri aynı anladığım kadarıyla bu ilaçların da. Bir de ilaç verirken probiyotik verebilir miyim, bir zararı olur mu?
İki ilaç farklı. Triflucan mantar hastalıklarında (iç mantar, kursak mantarı) kullanılır. Sulphamezathine ise koksidiyoz ve bakteriyel kökenli ishallerde kullanılır. Eğer bulamazsan yaz, beşeri ilaç öneririm. Triflucanı kullanma.

Tamam teşekkür ederim, peki bu ilaçları alana kadar triflucan vermeye devam etsem ne olur? Endikasyonları ve etkileri aynı anladığım kadarıyla bu ilaçların da. Bir de ilaç verirken probiyotik verebilir miyim, bir zararı olur mu?
Sulphamezathine ve Tetramezatin Sulfonamid, Triflucan ise Flukonazol etken maddeli bir ilaçtır.

İki ilaç farklı. Triflucan mantar hastalıklarında (iç mantar, kursak mantarı) kullanılır. Sulphamezathine ise koksidiyoz ve bakteriyel kökenli ishallerde kullanılır. Eğer bulamazsan yaz, beşeri ilaç öneririm. Triflucanı kullanma.
Tamam kullanmıyorum, en azından bu ilaçları bulana kadar bir şeyler önerirseniz çok sevinirim gerçekten

Kuşumda salmonella olabilir mi? Cuma iki ayağı tutmamaya başlamadan önce de sol ayağına basamıyordu topallayarak yürüyordu. Hareketli bir yavru olduğu için incittiğini düşünmüştük ama iki ayağı da tutmayınca öyle olmadığını anladık.

Kuşumda salmonella olabilir mi? Cuma iki ayağı tutmamaya başlamadan önce de sol ayağına basamıyordu topallayarak yürüyordu. Hareketli bir yavru olduğu için incittiğini düşünmüştük ama iki ayağı da tutmayınca öyle olmadığını anladık.
Ayak tutulmaları sinir sistemine bağlı bir durumda olabilir.. Eczaneden bemiks ampul alın. Bugün ağızdan 1 damla verin. 2 gün de tam dolu suluğa 6 damla ekleyin. İlacı da temin edin.

Tamam kullanmıyorum, en azından bu ilaçları bulana kadar bir şeyler önerirseniz çok sevinirim gerçekten
İlaçlar gelene kadar b vitamini verin ve de suyuna kuru maya ekleyin. Bemiks de ekleyebilirsiniz. Kuru mayanın içinde bolca b vitamini vardır..

Olur olur. Ama ilacı bir an öncetemin edin.
Bir de az önce fark ettim ayaklarından biri şu şekilde kapalı duruyor ve bu rahatsızlıklarına rağmen bazen keyfi yerinde oluyor, zaman zaman ötüyor... zaman zaman da uyku halinde oluyor

Ekli dosyalar

• 72A51FAF-8014-4BD9-8E8E-75C3F9A520C8.jpeg
    72A51FAF-8014-4BD9-8E8E-75C3F9A520C8.jpeg
    308.3 KB · Görüntüleme: 25
  • F1C3D5FD-915D-410D-B8F7-4000B9C3ED4F.jpeg
    F1C3D5FD-915D-410D-B8F7-4000B9C3ED4F.jpeg
    310.4 KB · Görüntüleme: 27
Bir de az önce fark ettim ayaklarından biri şu şekilde kapalı duruyor ve bu rahatsızlıklarına rağmen bazen keyfi yerinde oluyor, zaman zaman ötüyor... zaman zaman da uyku halinde oluyor
İlacı temin ettiniz mi?

İlacı temin ettiniz mi?

hayır, ikisini de bulamadım :( bemiks aldım bugün, günde kaç damla vermem gerekiyor?
Bugün ağızdan 1 damla verin. Diğer günler, tam dolu suluğa 6 damla. İlaçları da temin edin acilen

Geri