Kuşum ölüyor

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan quas
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

quas

Yeni Üye
O kadar çok suya sirke karıştırmayı okudum duydum, kuşumunda dışkısı muhallebi kıvamındaydı acaba mantar mı var diye şüphelendim çünkü forumdaki her konuda birileri mantar olabilir diyor her şeye, bende dün suyuna bütün suluğa 5damla sirke koydum sabah kuşum bildiğiniz su sıçıyordu hemen veterinere götürdüm farklı birşey verdin mi dedi sirkeyi söyleyince hemen metabolizmayı düzenleyici bir ilaç verdi ama şuan kuş ne yem yiyor ne su içiyor zorla su içirmeye çalışıyorum tükürüyor yemi ağzına alıyor tükürüyor kıramıyor bile muhtemelen akşamı görmeyecek.

Moderatör tarafında düzenlendi:
bu arada kullandığım sirke elma sirkesiydi

Bende veterinerden geliyorum şimdi. Burda dışkısı için trikomanas diyen oldu başka bir sitede kursak mantarı diyen oldu. Böbreğinde sorun varmış, antibiyotik ve mama yazdı antibiyotiği temin etmekte zorluk çekiyorum şuan eczane reçetesiz vermiyor. Haftaya tekrar kontrole gideceğim. Moral olarak çökmüş durumdayım. 3 gündür mikostatin veriyordum hayvana :(

bu arada kullandığım sirke elma sirkesiydi
Bana veteriner elma sirkesi verebilirsin ama ya kendin yapacaksın ya da aktardan alacaksın el yapımı doğal olacak dedi marketlerden aldıklarını kesinlikle verme dedi.

Bende veterinerden geliyorum şimdi. Burda dışkısı için trikomanas diyen oldu başka bir sitede kursak mantarı diyen oldu. Böbreğinde sorun varmış, antibiyotik ve mama yazdı antibiyotiği temin etmekte zorluk çekiyorum şuan eczane reçetesiz vermiyor. Haftaya tekrar kontrole gideceğim. Moral olarak çökmüş durumdayım. 3 gündür mikostatin veriyordum hayvana :(
forumdaki her konuya aynı teşhisi koyanlar utansın veterinerin bile test sonucu kesin emin olamadığı hastalıklara gözleri kapalı teşhis koyuyorlar

vermeyin bakın söylüyorum dün hatta sabah neşeli olan hayvan şuan ne yiyor ne içiyor muhtemelen akşamı göremez bile

forumdaki her konuya aynı teşhisi koyanlar utansın veterinerin bile test sonucu kesin emin olamadığı hastalıklara gözleri kapalı teşhis koyuyorlar
Benim kuşumda öyle halsizlik vs yok gayet sağlıklı duruyor ama dışkıları beni korkuttu yeşil su oluyordu dışkılarının etrafında.

Benim kuşumda öyle halsizlik vs yok gayet sağlıklı duruyor ama dışkıları beni korkuttu yeşil su oluyordu dışkılarının etrafında.
benim ki sabah bile ötüyordu şuan sesi kısık hareketsiz yemiyor içmiyor bundan öncede gayet hareketliydi

benim ki sabah bile ötüyordu şuan sesi kısık hareketsiz yemiyor içmiyor bundan öncede gayet hareketliydi
Bence bu durum veterinere giderken yaşadığı stresten kaynaklanıyordur. Çünkü benim kuşumda aşırı korktu giderken. Sırf korkudan ölecek diye ben bile aşırı korktum hala elim ayağım titriyor ve çok üzgün durumdayım.

Umudunu kaybetme yinede verdiği ilacı düzenli kullan...
içmiyor ki tek başıma şırıngayla ağızdanda veremiyorum daha önce besleyici sıvı olarak ensure önermişti bir veteriner tek başıma kafayı sabitlemeden şırıngayla ilaç veremiyorum ailemin gelmesini bekliyorum mecbur ondan vericem

içmiyor ki tek başıma şırıngayla ağızdanda veremiyorum daha önce besleyici sıvı olarak ensure önermişti bir veteriner tek başıma kafayı sabitlemeden şırıngayla ilaç veremiyorum ailemin gelmesini bekliyorum mecbur ondan vericem
Bu durumdan bende çok korkuyorum ya verdiği ilaç ve mamada ikiside ağızdan verilecek ve sabah akşam, nasıl vereceğim hiç bilmiyorum...

Bu durumdan bende çok korkuyorum ya verdiği ilaç ve mamada ikiside ağızdan verilecek ve sabah akşam, nasıl vereceğim hiç bilmiyorum...
eğer elinizde duruyorsa normalde şırınganın ucunu gaganın üst tarafına sokuyorsunuz ve kuş çıkaramıyor veriyorsunuz fakat bbenim ki şuan ki halinde bile şırıngayı ağzına almıyor

eğer elinizde duruyorsa normalde şırınganın ucunu gaganın üst tarafına sokuyorsunuz ve kuş çıkaramıyor veriyorsunuz fakat bbenim ki şuan ki halinde bile şırıngayı ağzına almıyor
Sorun orada zaten elle tutulmayı hiç sevmiyor çok çırpınıyor.Veteriner böyle vermek zorundasın ilaçları dedi.

Forumdaki şeyleri yapıp yapmamanız sizin sorumluluğunuzda kuşu cidden düşünüyorsanız ilk önce veterinere gitmeliydiniz.
arkadaşım kuşun hiç birşeyi yoktu nedne veterinere götüriyim sadece dışkısı biraz yumşaktı bende forumda çok önerildiği için hatta düzenli kullanıldığı söylendiği için verdim ve sonuç ortada

arkadaşım kuşun hiç birşeyi yoktu nedne veterinere götüriyim sadece dışkısı biraz yumşaktı bende forumda çok önerildiği için hatta düzenli kullanıldığı söylendiği için verdim ve sonuç ortada

internette çok fazla bilgi kirliliği var.üzüldüm adınıza inşallah birşey olmaz :(

internette çok fazla bilgi kirliliği var.üzüldüm adınıza inşallah birşey olmaz :(
muhtemelen ölecek kuyruğu bile kambu duruyor gözünü açamıyor ne yiyor ne içiyor öyle duruyor aslında sabahta hareketliydi uçtu öttü bir anda ishal başladı su sıçıyor bldiğin

benim başıma geldi sizinkine gelmesin hiç bir söylenene inanmayın ve sadece güvendiğiniz bir veterinere götürün ben veteriner yüzündende kuş kaybettim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri