Kuşum Çok Halsiz

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Skynic
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Skynic

Yeni Üye
Merhaba kuşum 2,5 aylık 7 gün önce aldık kuşu bizede alıştı hemen fakat son 2 gün çok halsiz , durgun ve tüylerini kabartıp uyuyor yemde yemiyor, ne yapabilirim lütfen acil cevap yoksa kuşu değişeceğiz lütfen yardım edin !! :(

Size daha hızlı yardımcı olmaları için kuşun altına kağıt peçete koyun bir kaç dışkı yaptıktan sonra FOTOĞRAFINI atın

resim çeksem anlaşılmaz sadece su var hafifte beyazımsı dışkı var

ve hiç bir şey yemiyor bir yerde gördüm patates haşlayıp yedirin diye ama yemedi

resim çeksem anlaşılmaz sadece su var hafifte beyazımsı dışkı var
Sizin mutlaka atmanız gerek forumda o kadar bilgili kişi var ki onlara teşekkürler en ufak şeyde bile anlarlar sana yardımcı olurlar o yüzden kağıt havluya bir kaç dışkı yapmasını bekleyip atman net ve verimli sonuç almanı sağlar

Sizin mutlaka atmanız gerek forumda o kadar bilgili kişi var ki onlara teşekkürler en ufak şeyde bile anlarlar sana yardımcı olurlar o yüzden kağıt havluya bir kaç dışkı yapmasını bekleyip atman net ve verimli sonuç almanı sağlar
birşey sorabilirmiyim size

Yavru kuşlarda normal bir durum dal dsri verin aspur verin ceryandan kesinlikle uzak tutun

Kuşun fotoğrafını ve dışkısının fotoğrafını atın! Fotoğraf görmeden sadece sizin anlatımlarınız üzerinden ne yapıp ne yapmayacağınızı söyleyemiz. Kuş hasta siz kalkıp cevap yoksa değiştiricez demişsiniz. Madem kuş hastalanınca değiştirecektiniz neden sahiplendiniz?

muhabbet kuşunuz kızışmıştır tek kuş olduğu için size kur yapıyor tek besleyecekseniz bekleyin gececektir
başka kuş alma gibi bir düşünceniz varsa eş alın
3 yaşında eş almayı düşünüyorum ama önceden aldığım eşi beğenmedi

yem kusmuyorda yani kur yapmaya felan çalışıyo ben araştırdım kur yapıyormuş bunu öğrendim
Tamam anladım da sormaya çalıştığım şey şu kur yapmanın birden çok yolu var. Melodik ötmek, kafa sallamak, yem kusmak, gaga veya ayak atmak. Sizin kuşunuz size nasıl davranıyor onu anlamadım. Kuşunuzun dişi olduğunu varsayıyorum profil fotoğrafından o yüzden 3 yaşına kadar yalnız yaşamış bir kuş şu saatten sonra eş tutabilir mi emin değilim. Zaten 3 yaşında bir dişiye baskınlık kurabilecek düzgün bir erkek bulabileceğinizi de düşünmüyorum ama eğer istiyorsanız bir petshop veya üreticiye götürüp kuşunuzu salmaya atıp gözlemleyebilirsiniz. Belki birini beğenir.

Tamam anladım da sormaya çalıştığım şey şu kur yapmanın birden çok yolu var. Melodik ötmek, kafa sallamak, yem kusmak, gaga veya ayak atmak. Sizin kuşunuz size nasıl davranıyor onu anlamadım. Kuşunuzun dişi olduğunu varsayıyorum profil fotoğrafından o yüzden 3 yaşına kadar yalnız yaşamış bir kuş şu saatten sonra eş tutabilir mi emin değilim. Zaten 3 yaşında bir dişiye baskınlık kurabilecek düzgün bir erkek bulabileceğinizi de düşünmüyorum ama eğer istiyorsanız bir petshop veya üreticiye götürüp kuşunuzu salmaya atıp gözlemleyebilirsiniz. Belki birini beğenir.
göz bebekleri küçülüyor ve donup kısa bir sesle ötmeye başlıyor bana bakarak ve herzaman beni izliyor odadan çıkınca ötüyor

göz bebekleri küçülüyor ve donup kısa bir sesle ötmeye başlıyor bana bakarak ve herzaman beni izliyor odadan çıkınca ötüyor
Sahibini seven hemen hemen her kuş böyle yapar. Benim dişi kuşum da aynı bu hareketleri yapıyor. Bu sizinle çiftleşmek istediğini değil sadece sizi sevdiğini ve güvendiğini gösterir. Ama kuşunuz hali hazırda kızgınlık yumurtası yapmış bir dişi ve evet bir eş almanız gerekiyor. Sizin konunuza yazmıştım zaten.

Sahibini seven hemen hemen her kuş böyle yapar. Benim dişi kuşum da aynı bu hareketleri yapıyor. Bu sizinle çiftleşmek istediğini değil sadece sizi sevdiğini ve güvendiğini gösterir. Ama kuşunuz hali hazırda kızgınlık yumurtası yapmış bir dişi ve evet bir eş almanız gerekiyor. Sizin konunuza yazmıştım zaten.
tamam teşekkürler

kuşu aldığımız yere götürüp değiştirdik ama orada mutluydu yinede yardım etmeye çalıştığınızdan teşekkür ederim :)

Geri