Kokulu kusma

1- Kuş için Bit damlası kullandınız mı?

2- Kafes için bit spreyi kullandınız mı?

Kuşun kursağında herhangi bir sorun yokken ilaç vermesi ve uygulatması oldukça ilginç.

Naneyi kaynatıp direkt kuşa vermeniz doğru değil su ile seyretmeniz lazım ki nane kaynatıp verin demesi de oldukça saçma geldi. Neresinden tutsak elimizde kalan bir veteriner durumu :”)

Veteriner ile görüşüp ilacın ismini ve kullanım nedenini öğrenebilir misiniz.
Petshop lardan bit spreyleri aldık ama veteriner doğru olmadığını söyledi 3 uygulamalı damla tedavisi yapacağını söyledi bugün ilk damlayı damlattı haftaya tekrar gelin dedi
Kursağında hava var hava olmasını istemeyiz dedi nasıl yani dedim şimdi damla vercem sizde akşam yaparsınız dedi bende çok fazla anlayamadım akşamda biz verdik 1 damla ağızdan kursak için sonrası da öyle oldu

1- Kuş için Bit damlası kullandınız mı?

2- Kafes için bit spreyi kullandınız mı?

Kuşun kursağında herhangi bir sorun yokken ilaç vermesi ve uygulatması oldukça ilginç.

Naneyi kaynatıp direkt kuşa vermeniz doğru değil su ile seyretmeniz lazım ki nane kaynatıp verin demesi de oldukça saçma geldi. Neresinden tutsak elimizde kalan bir veteriner durumu :”)

Veteriner ile görüşüp ilacın ismini ve kullanım nedenini öğrenebilir misiniz.
Naneyi demleme şeklinde ılık olarak verdik ondan da zaten 3 4 damla bişey içmiştir kime neye artık güvenceğimizi şaşırdık

Petshop lardan bit spreyleri aldık ama veteriner doğru olmadığını söyledi 3 uygulamalı damla tedavisi yapacağını söyledi bugün ilk damlayı damlattı haftaya tekrar gelin dedi
Kursağında hava var hava olmasını istemeyiz dedi nasıl yani dedim şimdi damla vercem sizde akşam yaparsınız dedi bende çok fazla anlayamadım akşamda biz verdik 1 damla ağızdan kursak için sonrası da öyle oldu

Veteriner ile durumu netleştirene kadar Damla’yı kullanmamanızı öneririm kaş yaparken göz çıkarmak lazım :”)

Sulandırılmış kristalin dedi internetten baktım ama bişey bulamadım

Neyin kristalini? Kuşlara en yakın olarak haşere öldürücü ilaçlarda kristalin var fakat damla yolu ile kullanılmaz ve kullanım amacı kursak yada kuşlar üzerine değildir. Yine yeterli açıklama yapmamış sanırım en iyisi kullanmamak çünkü kuşunuzun bit sorunu var onun dışında ciddi problemi yok ise bilinmeyen ilaçlara başvurmak yanlış olur.

Neyin kristalini? Kuşlara en yakın olarak haşere öldürücü ilaçlarda kristalin var fakat damla yolu ile kullanılmaz ve kullanım amacı kursak yada kuşlar üzerine değildir. Yine yeterli açıklama yapmamış sanırım en iyisi kullanmamak çünkü kuşunuzun bit sorunu var onun dışında ciddi problemi yok ise bilinmeyen ilaçlara başvurmak yanlış olur.
İşte anlamadığımız için kuşta ne var ne yok bilmiyoruz. En anladığımız bit onuda gördük çünkü diğer olanları bilmiyoruz ama şuan çok iyi

Büyük ihtimal koksidiyoz var kuşta, kusmasıda ondan. 5-6 gün sulphamezatine kullanın. Ardından 1 gün vitamin 1 günde probiyotik verin. Daha sonra 3 günde mantar kürü uygulayın...

Sulphameatine tam dolu suluğa 5 damla yeterli. Günlük tazelenicek (8 saatte bir tazelense daha iyi olur) Mantar kürü içinde fungostatin toz şurup alın. Tam dolu suluğa merecimek tanesi kadar toz ekleyip verin.

Mantar kürünü şunun için önerdim; koksidiyoz tedavilerinin ardından tedbir olarak 3 gün mantar kürü uygulanması gerekiyor. Zira koksidiyoz ilaçları mantarı azdırıyor. Yoksa kuşta mantar yok, koksidiyoz var...

Veteriner tavsiyesi : http://www.istanbulvet.com/
Uygulayacağım verdiğiniz kürü teşekkür ederim.
Kuşun ara ara senede bir kusması oluyor bu son kusması koktuğu için korktum. Son 6 aydır bir iki kere sağ ayağını basmaktan kaçınıyor. Şimdi 2 3 gündür basmak istemiyordu enerjisi azalmıştır. Şimdi tekrar düzeldi ayağı kendiliğinden bu neden olur acaba. Bu arada kakası tamamen normale döndü.

Kuş tüy dökümündeydi bu tarz şeyler hep tüy dökümünde başına geliyor bağışıklığı düşüp parazitler üstün geliyor herhalde

Uygulayacağım verdiğiniz kürü teşekkür ederim.
Kuşun ara ara senede bir kusması oluyor bu son kusması koktuğu için korktum. Son 6 aydır bir iki kere sağ ayağını basmaktan kaçınıyor. Şimdi 2 3 gündür basmak istemiyordu enerjisi azalmıştır. Şimdi tekrar düzeldi ayağı kendiliğinden bu neden olur acaba. Bu arada kakası tamamen normale döndü.

Kuş tüy dökümündeydi bu tarz şeyler hep tüy dökümünde başına geliyor bağışıklığı düşüp parazitler üstün geliyor herhalde

Tüyde olan kuşlarda kusma görülebilir. Tüydeyken fazla yem tükettiklerinde kusabiliyorlar.

Geri