keyifsiz ve tüyleri sık düzeltme ve kabarıklık

O kadar kızıstırıcı takviyesi yaparsan disiye daha cok baskin olur erkege. Erkegin kafese hakim olmasi ve baskin olmasi gerekir

sanırım kusta kuruma var gögüs böyle bıçak gibi

Ekli dosyalar

• 20180603_205223.jpg
    20180603_205223.jpg
    4.8 MB · Görüntüleme: 19
yemesinde iştahsız mamayı karıstırıyor ama diger yeme iştahı düştü bugun iyice gözlemledim normalde iştahı felan yerindeydi 2 3 gündür azaldıgını farkettim

hocam zaten dıskıyı fmrdün yani bir sıkıntı var bunkusta belirtilere bakıyorum kurumaya işaret

kuyruk küt şekilde aşşa bakıyor kuyruk üstü hafif yumru gibi

Yemesi içmesi yerindeyse ve hareketliyse kuruma olmuyor açlıkdan oluyor benim bildiğim. Kuruma da hareketsiz olur ne yer ne içer.
Bilakis kuruma hastalığında yemlikte çok zaman geçirir sürekli yiyecek birşeyler arar. Kuruma tek bir hastalık değildir. Sonuçtur. Birkaç hastalık kurumaya yol açar. Kuşa cocsidioz tedavisi yapmanızı tavsiye ediyorum. Belirtiler ona işaret ediyor.

Bilakis kuruma hastalığında yemlikte çok zaman geçirir sürekli yiyecek birşeyler arar. Kuruma tek bir hastalık değildir. Sonuçtur. Birkaç hastalık kurumaya yol açar. Kuşa cocsidioz tedavisi yapmanızı tavsiye ediyorum. Belirtiler ona işaret ediyor.

hocam bu tedavi yontemlerine çok uzagım
bilginebilecegim bir planlama veya link varmı acaba
biteral flucan triflican gibi ilaclardan bahsediliyor
kafam iyice karıstı

Tetra mezatin kullanın. Bulamazsanız veterinerden cocsidioz için bir ilaç isteyin.

hocam kuş ishal değilki
Tetra mezatin kullanın. Bulamazsanız veterinerden cocsidioz için bir ilaç isteyin.
hocam kus ishal değil yanlış anlaşılmamı oldu acaba benmi yanlıs anlattım

kus yer yer iyi fakat genelde tunekte fazla silkenenip kabarıyor kuyruk aşagı inmiş kuyrugun üst bölge hafif yumru gibi gögsünü çektim tahta gibi serçe gögsü gibi keskin dışkıda kremsi yem var
birkaç gün önce yemlikten inmezdi bugun tatil olmasından faydalanıp takip ettim kuş kendine resmen diyet uyguluyor yemlige 2 yada 3 kere indi

Ekli dosyalar

• 20180603_205223.jpg
    20180603_205223.jpg
    4.8 MB · Görüntüleme: 9
  • 20180603_184733.jpg
    20180603_184733.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 11
hocam kuş ishal değilki

hocam kus ishal değil yanlış anlaşılmamı oldu acaba benmi yanlıs anlattım

kus yer yer iyi fakat genelde tunekte fazla silkenenip kabarıyor kuyruk aşagı inmiş kuyrugun üst bölge hafif yumru gibi gögsünü çektim tahta gibi serçe gögsü gibi keskin dışkıda kremsi yem var
birkaç gün önce yemlikten inmezdi bugun tatil olmasından faydalanıp takip ettim kuş kendine resmen diyet uyguluyor yemlige 2 yada 3 kere indi
İshal olduğu için önermedim. Paylaştığınız dışkıda kan izi var diye cocsidioz tedavisi önerdim.

Geri