Kesilmiş kanat tedavisi

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Gdeniz21
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
yazma mod abi engelliyor :) bana ters geliyor her ne sebepden olursa olsun kuşun kanadını çekmek zalimce geliyor...
Kardas ameliyat daha zalimce o zaman hiçbir varlıgı kesip tedavi etmeyelim...biraz akıllıca konusalım...hepimiz hayvanseveriz...hicbir canlıya zarar vermeye niyet etmeyiz

Kanat tüyü dökülmezmi diyorsun. Arada bir döküyolar sanki kanat ve kuyruk tüylerini. B vitamini dökülmeyi tetikler diye düşünüyorum.

Ümit dökülür ama çok zaman alır kuşa yazık düşünsene 7-8 ay daha uçamadığını iyice kendini civciv hissedicek :) o yüzden bir an önce çekilmesi lazım..

Kuşu iyileştirip sevaba girmek varken, neden geri veriyorsun? Bence kuş için elinden geleni yap.
Benim kendi yavru kuşum bitik halde yine de vermiyorum, vermemek lazım iyileştirmek boynumuzun borcu. Bu arada ümit çok sağol benim konuya kimse yazmamıştı, fikir oldu :)

Önünüzde iki şık var. ya kuşu kafesten çıkarmayacaksınız çünkü bu şekilde çıkarmanızın kuşa zararı olur sağa sola çarpar teneklerini iyice kırar vs çekmeden bekleyeceksiniz ne zamana tüy değişimi yapar döker yenisi gelirse artık. ya da bilen biri kanat teleklerini çekecek ve kuşun kanatları daha hızlı bir şekilde uzayacak.

Yıllar önce, bu şekilde kanatları talan edilmiş bir kuş almıştım petshoptan. Dükkan sahibiyle çay içerken kuşu getirdiler bedelsiz verdiler, vicdan azabı sanırım. Ben de bedelsiz aldım, cancağız pert halde. Eve getirdim, kesik tüyleri hiç çekmedim bıraktım öyle. Güvendikten sonra stresi azaldığında, parmağıma tutundurup hızla aşağı indirerek kanatlarına egzersiz yaptırmaya başladım yormadan. Tüyü tüleği yenilendi dört beş ay kadar sonra kendi uçmaya başladı. :) Sonra hiç elime gelmedi. :D Mutlu olsunlarda, önemli değil.

Veterinere gittim ve tüy dökümünü bekle dedi. Vitamin verdi 3 aya tüy değişimi olur dedi. Bekleyeceğim bende geri vermeyeceğim

Son düzenleme:
Sonuç kısmını geciktirdim biraz. Veterinere gittim Ve tüylerini çekmeye gerek olmadığını söyledi bir vitamin verdi onu arada kullandım ve bir ay önce tüyleri çıkmaya başladı kesik olanlar döküldü. Şu an gayet iyi uçuyor

Sonuç kısmını geciktirdim biraz. Veterinere gittim Ve tüylerini çekmeye gerek olmadığını söyledi bir vitamin verdi onu arada kullandım ve bir ay önce tüyleri çıkmaya başladı kesik olanlar döküldü. Şu an gayet iyi uçuyor
Çok sevindim :) Hangi vitamin i verdi veteriner ?

Arkadaşlar tüy falan çekmeye gerek yok. Bol bol B vitamini verin kuşa zaten kendi döker yenisi çıkar.

Bu kuşları bu hale getirenlere çok şey yazmak istiyorum ama deymez....

Siz bana supradin all day önermiştiniz başka bi B vitamini ne olabilir supradin işe yaramadı bizde tüy çıkma açısından benim de kuş böyle ama ağustos ayında tüyler döküldü bir daha da çıkmadı
55cdffe7e7512d6b213b7ef6c7ed53f2.jpg
32d1179b3bd7777e88e1e150d2f949f7.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Siz bana supradin all day önermiştiniz başka bi B vitamini ne olabilir supradin işe yaramadı bizde tüy çıkma açısından benim de kuş böyle ama ağustos ayında tüyler döküldü bir daha da çıkmadı
55cdffe7e7512d6b213b7ef6c7ed53f2.jpg
32d1179b3bd7777e88e1e150d2f949f7.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Geçmiş olsun Rabbim şifa versin

Geri