Kesilen Kanat Tedavisi..

huseyinacikoz066

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar, komşuma sahiplendirdiğim kendi üretimim kuşum, ele alışması için kanatları kesilmiş. nasıl vicdandır anlamış değilim. gördüğümde kuşu tekrar aldım.
bu hayvan strese girmiş kanatları kesilmiş, komşuları kanatlarını kesin ele alışır tekrar uzar demişler, bunlarda kuş bakmadıkları için böyle bir girişime girmişler...
aşırı üzgünüm şu yapılan cidden yüreğim kaldırmıyor. yazık günah.

yardımlarınızı bekliyorum. tekrar nasıl düzelecek bu hayvanın kanatları. çekme işlemi vs yazanlar var.
ciddi bir tedavi için ne gerekirse yapacağım sahiplendirdiğime pişman oldum.

yardımlarınızı beklemekteyim. şimdiden çok teşekkür ederim..
AbqadPc.jpg
BE4JOHf.jpg

ne yapmam gerekiyor bu kuşa kurban olduğum ne hale gelmiş. bilen yaşayan varsa tedavisinde yardımcı olursa sevinirim

Tam emin değilim ancak 1 er hafta ara ile karşılıklı birer ikişer çekilerek yeni tüylerin çıkması sağlanabilir B vitamini ve ek takviyeler ile hayvanın direnci korunmalı aynı anda faz tüy çekimi yapmayın zamanla dinlendire dinlendire yapın diniliyor internet ortamında

Tam emin değilim ancak 1 er hafta ara ile karşılıklı birer ikişer çekilerek yeni tüylerin çıkması sağlanabilir B vitamini ve ek takviyeler ile hayvanın direnci korunmalı aynı anda faz tüy çekimi yapmayın zamanla dinlendire dinlendire yapın diniliyor internet ortamında
evet bunu bende okudum ama tam bilir kişiler yazmamış. güvenemedim açıkcası. çünkü kökünde kanlanma olacak enfeskiyon riski ortaya çıkacak vs.. sağlam bi plan programla tedavi edilmesi gerekiyor diye düşünüyorum...

Hüseyin hocam bilgi karmaşası var haklısınız ancak şu kesin çekilmeden yerine gelmez tüyler kimisi 2-3 güne yayıp hepsini çek 1 aya uzar demişler ancak 2-3 gün de hepsini çekmek hayvana işkence olur karşılıklı iki şer tane çekip 1 hafta beklenip sonra tekrar ikişer tane çekilerek hayvana fazla eziyet edilmemiş olur bu arada haftada 2 kez B vitamini mam falan verirsiniz düzelir umarım birde çekerken kanadı ve tüyü dipten tutup Yanı kısa tutup çekin ne hale gelmiş kuş

Hüseyin hocam bilgi karmaşası var haklısınız ancak şu kesin çekilmeden yerine gelmez tüyler kimisi 2-3 güne yayıp hepsini çek 1 aya uzar demişler ancak 2-3 gün de hepsini çekmek hayvana işkence olur karşılıklı iki şer tane çekip 1 hafta beklenip sonra tekrar ikişer tane çekilerek hayvana fazla eziyet edilmemiş olur bu arada haftada 2 kez B vitamini mam falan verirsiniz düzelir umarım birde çekerken kanadı ve tüyü dipten tutup Yanı kısa tutup çekin ne hale gelmiş kuş
1-2 gün bu konu kalsın forumda tecrübeli birisi gelmezse böyle yapacağım sağolun.
b vitaminii takviyesi nasıl yapabilirim ? "gervit-w" var iş görür mü acaba ? 2 güne birde mama yapar veririm

Hergün karşılıklı 3-4 tüy çekilebilir yada tek seferde tüylerin tamamı çekilebilir birinde hergün az miktarda acı çeker diğerinde tek seferde acı çeker. Asıl önemli olan çekimin nasıl yapıldığı Çekim işlemi için video varsa izleyin yada bilen biri çekimi yapsın, bazı çekimler gayet rahat ve acısız olurken bazı çekimler hem aşırı kanamaya hemde hayvanın fazla ağrı duymasına sebep olacaktır.

Kendiliğinden uzar mı evet ama baya uzun sürer çünkü tüy döneminde kendisi kanat tüylerini çekerek yenilenmesini sağlayar ama bu süreç çok uzun sürer ve tüm tüyler yenilenmez.

Aslında bu kanat kesme olayı yabancılarda çok yaygın. Doğru bi şekilde kesilirse çekilmeden tüylerini yeniliyorlar. Mantelitesi doğru mu değil mi bilemem ama bende karşıyım.

Aslında bu kanat kesme olayı yabancılarda çok yaygın. Doğru bi şekilde kesilirse çekilmeden tüylerini yeniliyorlar. Mantelitesi doğru mu değil mi bilemem ama bende karşıyım.
kesen komşusu kendi kuşunu 2. kez kesişiymiş. yeniden tüy çıkartmış geçen gün kendi kuşu tekrar kesmiş. aslında kesen kişi ilmini biliyor olabilir mi bilmiyorum ama kanatlarını açıp baktığımda tüy tüpleri gözüküyor hep. uzarmı uzamazmı emin değilim öğlen gibi 1 tane çekebildim zor ayırt ettim canı yanmadı kanamada olmadı ama 50 tane tüp var kardeşim gözük kesmedi. yüreğim el vermedi.

bi konuda veterinerin birinin şırıngayla ilaç verdiği ve 2 ay sonra tüy değiştirdiğinde yenilerinin çıktığı söylenmiş. o ilacı bulabilme imkanım olsa keşke...

Arkadaşlar, komşuma sahiplendirdiğim kendi üretimim kuşum, ele alışması için kanatları kesilmiş. nasıl vicdandır anlamış değilim. gördüğümde kuşu tekrar aldım.
bu hayvan strese girmiş kanatları kesilmiş, komşuları kanatlarını kesin ele alışır tekrar uzar demişler, bunlarda kuş bakmadıkları için böyle bir girişime girmişler...
aşırı üzgünüm şu yapılan cidden yüreğim kaldırmıyor. yazık günah.

yardımlarınızı bekliyorum. tekrar nasıl düzelecek bu hayvanın kanatları. çekme işlemi vs yazanlar var.
ciddi bir tedavi için ne gerekirse yapacağım sahiplendirdiğime pişman oldum.

yardımlarınızı beklemekteyim. şimdiden çok teşekkür ederim..
AbqadPc.jpg
BE4JOHf.jpg
ya haline bak kıyamam. Nasıl bir kafa yaşıyor bu insanlar ya. Ele alışmasın ne olacak sanki bütün gün ellerinde taşıyacaklar. İki gün sonra bıkıp atacaklar ilgilenmeyecekler zaten. Düzenli Mama vitamin takviyesi belki iyi gelir 😔

Hergün karşılıklı 3-4 tüy çekilebilir yada tek seferde tüylerin tamamı çekilebilir birinde hergün az miktarda acı çeker diğerinde tek seferde acı çeker. Asıl önemli olan çekimin nasıl yapıldığı Çekim işlemi için video varsa izleyin yada bilen biri çekimi yapsın, bazı çekimler gayet rahat ve acısız olurken bazı çekimler hem aşırı kanamaya hemde hayvanın fazla ağrı duymasına sebep olacaktır.

Kendiliğinden uzar mı evet ama baya uzun sürer çünkü tüy döneminde kendisi kanat tüylerini çekerek yenilenmesini sağlayar ama bu süreç çok uzun sürer ve tüm tüyler yenilenmez.
hocam hepsini tek seferde mi çekeyim ? veterineri aradım çekme mantıklı ama hepsi geri gelmeyebilir dedi. napacamı şaşırdım doğrusu

Geri