KANAT DÖKMESİ

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Mavisbey
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Mavisbey

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba. 6 senedir benimle olan bir muhabbet kuşum var kendisi ailenin ferdi olmuş durumda kuş gözüyle bakmıyoruz :D 2 gün önce uçamadığını fark ettim. Uçsa da fazla havalanamıyor dengesini kaybediyor. Durum böyle olunca kendine zarar vermemesi için kafesine koydum çıkarmadım. Dikkatli baktığımda sağ uzun kanadının düştüğünü fark ettim fakat kendisini bir yerlere çarpma söz konusu olmadı. Keyfi yerinde eskisi gibi konuşuyor yem yiyor su içiyor fakat uçamaması hepimizi üzmüş durumda :( önemli bir şeyi var mıdır veterinere götürmeli miyim nolur yardım edin..

bir kanadının tüyleri dökülmüş. b vitamini takviyesi yapıyor musunuz?

bu arada sanırım maviş bey değil "hanım" 😂😂 ceresinin fotoğrafını atabilir misiniz?

Arkadaşkn dediği gibi b vitamini takviyesi yaparsanız sağlıklı olacaktır.Önerilen: Röhnfried bt amin forte B internet üzerinden bölünmüş olarak alabilirsiniz.Ek olarak kafeslerde ayna bulunması kuşların ortaöda başka kuş olduğunu sanıp üzülüp strese girmesine,ilerleyen günlerde besleme amaçlı kursak mantarı gibi sorunlara sebebiyet verebilmektedir.Ve tahta tünek kullanmanızı tavsiye ederim.

Arkadaşkn dediği gibi b vitamini takviyesi yaparsanız sağlıklı olacaktır.Önerilen: Röhnfried bt amin forte B internet üzerinden bölünmüş olarak alabilirsiniz.Ek olarak kafeslerde ayna bulunması kuşların ortaöda başka kuş olduğunu sanıp üzülüp strese girmesine,ilerleyen günlerde besleme amaçlı kursak mantarı gibi sorunlara sebebiyet verebilmektedir.Ve tahta tünek kullanmanızı tavsiye ederim.
Çok teşekkür ederim vitamin kullanmadım şimdiye kadar ama bol bol meyve yer kendisi :) ayna konusunda hiç böyle düşünmedim genelde aynayla oynar şarkı falan söyler keyifli duruyordu

ekran görüntüsü alıp yüklemeyi deneyebilirsiniz. veya hizliresim.com dan

https://resimyukle.io/r/wTxwTfA6Gi
1 ay öncesine kadar ceresi koyu maviydi bu ay kahverengiye döndü neden bilmiyorum hastalık belirtisi olabilir mi? biz hep erkek çocuğu muamelesi yaptık dişi mi yoksaa :D
daha net ışıklı bir yerde çekebilir misiniz? sanki kızışmış bir dişi gibi duruyor. Dişlerin de cereleri mavi olabiliyor. erkeklere kıyasla mavi cereli dişlerin burun deliklerinin etrafı beyaz olur.

daha net ışıklı bir yerde çekebilir misiniz? sanki kızışmış bir dişi gibi duruyor. Dişlerin de cereleri mavi olabiliyor. erkeklere kıyasla mavi cereli dişlerin burun deliklerinin etrafı beyaz olur.

Böyle belli midir hocam

kuşun normal ceresi erkek ama 🤔 bu konuda daha iyi bir yorumu olan paylaşır merak etmeyin ben çözemedim 😂

Kus disi kanat tuylerini açarak kanat tuylerinde deforme didikleme gibi var mi eksik. Var Mi bakabilirsin aynı zamanda kuyruk tuylerine de bak tuyler eksik gibi geldi bana belki dökmüş olabilir 2 kanadı açık şekilde fotoğraf atarsan net bakabiliriz
ben de öyle düşündüm ama bu fotoğraflar beni arada bıraktı https://resimyukle.io/g/J4fRnAoMiH

Kus disi kanat tuylerini açarak kanat tuylerinde deforme didikleme gibi var mi eksik. Var Mi bakabilirsin aynı zamanda kuyruk tuylerine de bak tuyler eksik gibi geldi bana belki dökmüş olabilir 2 kanadı açık şekilde fotoğraf atarsan net bakabiliriz
Eksik olan kanadını açıp kapatıyor belli aralıklarda baktım gözle görülür bi problem yok kanat içlerinde ama bu aralar fazla sinirli dokunamıyoruz asla :/

Eksik olan kanadını açıp kapatıyor belli aralıklarda baktım gözle görülür bi problem yok kanat içlerinde ama bu aralar fazla sinirli dokunamıyoruz asla :/
Sürekli kanatlarına dokunuyor mu gagasıyla? eğer öyleyse ağrısı olabilir ve bu yüzden huysuz olabilir.

Kuş dişi degil erkek. Bazı erkeklerde hormon bozukluğu olabiliyor cere böyle kahverengiye dönüyor .
Aynen 6 senedir hep erkek olarak biliyorduk alırken de erkek diyerek aldık dişi mi acaba denilince bizde küçük çaplı şok yarattı :D
Peki ceresinin kahverengiye dönmesi herhangi bi sıkıntıya yol açar mı tedavilik bir durum var mıdır?

Sürekli kanatlarına dokunuyor mu gagasıyla? eğer öyleyse ağrısı olabilir ve bu yüzden huysuz olabilir.
Evet kaşımaya çalışıyor sürekli. Güvendiğimiz bir kuşçuya gittim bugün o da sizin dediğiniz gibi B vitamini eksikliği olduğunu söyledi vitamin verdi onu aldım umarım fayda eder.

Geri