Kafesin Her Tarafı Kan içinde Kaldı

aynen çok su tüketmezler size denk gelmemiştir içtiği gece zaten su içmezler geceden suluğu çıkarın sabahta erken bir saatte suyunu tazeleyerek elma sirkesi koyun takın bazen kuşlar yem konusunda seçici oluyor farklı bir yem denediniz mi eğer öyle bir sorunu yoksada yemliğe dışarıda alıştığı için kafeste yemiyor olabilir yulaf verebilirsiniz seviyorlar ya da kanrya yemi kafeste yem yemeye belki bu şekilde alışabilir belkide daha yemliğin yerini öğrenememiiştir gerektiğinde dışarıda beslediğiniz içinde öğrenme gereği duymuyor olabilr aç bırakın demiyorum kesinlikle ama yemliğini kafesten çıkarmayın yemliği benimsesin dışarıda beslerken de elinizde beslemeye devam edin ki aç kalmasın ama kafes düznine alışınca yiyecektir birde şöyle bir durum var dal darıya vs alıştıysa yemi yemek istemiyor da olabilir benim bir tanesi ballı krekeri görünce kesinlikle yeme dokunmuyor kraker bitene kadar böyle bir durum da olabilir yulafın bu dönemde ek besin olarak iyi geleceğini düşünüyorum

suluğunuz büyükse tamamını doldurup 10 damla damlatabilirsiniz küçük ise 5-6 damla ayrıca sıkıntısı olmasada10 günde 15 günde bir probiyptik takviyesi yapmanızı tavsiye ederim

Dediklerinizi dikkate alacam yemlikte içinde zaten ama yerde olmazsa yemiyor bir türlü. Ayrıca korkuyor gibi yemliğe çıkmaya cesaret edemiyor. Biraz büyük diğer kuşlarıma oranla hantal kalıyor. 1 haftaya kadar tam alışır bence sadece şu dışko sorunu var hallolursa sıkıntı kalmayacak inş

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dediklerinizi dikkate alacam yemlikte içinde zaten ama yerde olmazsa yemiyor bir türlü. Ayrıca korkuyor gibi yemliğe çıkmaya cesaret edemiyor. Biraz büyük diğer kuşlarıma oranla hantal kalıyor. 1 haftaya kadar tam alışır bence sadece şu dışko sorunu var hallolursa sıkıntı kalmayacak inş

acaaba kafes düzeninizin resmini çekip atabilir misiniz zahmet olmazsa

Alttaki peçeteyi kaldırdım dünden beridir yemi bazen yerden yediği için peçetenin altına giriyor diye ama temizliğine dikkat ediyorum tabikide. Tırnak kırdığı içinde tülünü çıkardım dünden beridir.
49ff9a07f22c9a6b97b5011b817ea0d4.jpg

Alttaki peteçeyi kaldırdım dünden beridir yemi bazen yerden yediği için peçetenin altına giriyor diye ama temizliğine dikkat ediyorum tabikide. Tırnak kırdığı içinde tülünü çıkardım dünden beridir.
49ff9a07f22c9a6b97b5011b817ea0d4.jpg

en alttaki tüneği yemliklere biraz daha yakın takabilirsiniz dediğiniz gibi belki yemliklerin tutunma yerlerinde güvende hisstmiyor olabilir tünekten güç alır diye düşünüyorum henüz yavru oluğu için de suluğu da biraz daha aşağıları takabilrsiniz hani tünekvar illaki çıkıyordur oraya ama aşalarda daha rahat şekilde ulaşır bence birde tünekleriniz tahta mı plastik mi tam anlayamadım plastikse tahtaya çevirmenizi tavsiye ederim son olarak da yemliğin birindeki kum mu yoksa farklı bir yem mi

en alttaki tüneği yemliklere biraz daha yakın takabilirsiniz dediğiniz gibi belki yemliklerin tutunma yerlerinde güvende hisstmiyor olabilir tünekten güç alır diye düşünüyorum henüz yavru oluğu için de suluğu da biraz daha aşağıları takabilrsiniz hani tünekvar illaki çıkıyordur oraya ama aşalarda daha rahat şekilde ulaşır bence birde tünekleriniz tahta mı plastik mi tam anlayamadım plastikse tahtaya çevirmenizi tavsiye ederim son olarak da yemliğin birindeki kum mu yoksa farklı bir yem mi
Sadece bir tünek plastik ama onunda üstünde kumlu tünek geçirmiştim alacaktım tahta tünekten dışarı çıkamadım bir türlü. Yemliklerde farklı yemler var. Alttaki tüneği yemliklere yakın yaptığımda yukardan kendini atıyor dengesizce canı yanacak hem tüneğin hem yemliğin arasında kalır diye yaklaştırmamıştım. Zaten kafeste durduğu yok yerde tavuk gibi eşeliyor etrafı koşuyor falan [emoji849]
bcc507a304eedae1c7de37015cfffd6b.jpg
75a7c8d5653f395bfd9be1bf713d994d.jpg
bb18b8bcd37818cc82ffa2d78c4f37ee.jpg
8457bd4048046287389637f4f02702e4.jpg
2efa108c79b63ef56cbf7bf4bb1cb078.jpg

Ayrıca kumu suluğa koyuyorum ben dağıtıyor diye etrafa. Sürekli verilmesi zararlı diye 2 gün diğer kuşların yanına 2 gün bu kuşun yanına koyuyorum kumu

Şöyle yaptım uygun mudur acaba? Yukarıdaki tüneklere çıkabilir mi bilmiyorum.
67f7c263d7aafcfc2abde761122b8042.jpg

Kumlu tüneği hiç kullanma derim ve arkadaşında dediği gibi yavru olduğu için suluğu aşağı tarafa kuşun rahat ulaşabileceği bir yere koyun.Alt kısma elinizde varsa boş saman kağıdı yada normal kağıt kullanabilirsiniz.Tahta tüneklerinizi kendinizde yapabilirsiniz ben kavak ağacından yazın yaptım güzel yıkayıp sirkeli suda bekletip yamuk kısımları varsa düzeltip balkonda güneşte kuruttum lazım olunca kullanıyorum.Aslından kavak ağacı kökleyip ağaç tünek yapmak istiyorum fakat araç bagajı yetmiyor:D

hmm kum varsa skntı yok suluk veya yemlik farketmez ben zararlı olduğunu duymamıştım hiç yukarıdakileri çıkıp dengesiz iniyorsa onları da biraz aşağa çekin isterseniz en azından kendine zarar vermicek şekilde inip çıkmayı tırmanmayı öğrenene kadar rahat etmiş olur sizinde içiniz rahat olur dal darıyı da kenar tellerden bir yerden uzatırsınız yerde gezinmeyi seviyor demek :) ama dışarıda yerde gezinmesine çok müsaade etmeyin derim kazalar olabiliyor kafesin geniş epey yukarılara çıkmak isterse tırmansın ya da mesela taşlara yakın olan tünek yerinde dursun diğerini diğer ikisiyle ortalayarak tam arada bi kata yerleştirin tüm hepsine rahatlıkla inip çıkar bence plastik değilse tünekler sorun değil

Kumlu tüneği hiç kullanma derim ve arkadaşında dediği gibi yavru olduğu için suluğu aşağı tarafa kuşun rahat ulaşabileceği bir yere koyun.Alt kısma elinizde varsa boş saman kağıdı yada normal kağıt kullanabilirsiniz.Tahta tüneklerinizi kendinizde yapabilirsiniz ben kavak ağacından yazın yaptım güzel yıkayıp sirkeli suda bekletip yamuk kısımları varsa düzeltip balkonda güneşte kuruttum lazım olunca kullanıyorum.Aslından kavak ağacı kökleyip ağaç tünek yapmak istiyorum fakat araç bagajı yetmiyor:D
Kendim yapmaya çalışacam tüneği. Abimde üzümden yapılma vardı bakayım fazla varsa ondan alırım artık[emoji3]

hmm kum varsa skntı yok suluk veya yemlik farketmez ben zararlı olduğunu duymamıştım hiç yukarıdakileri çıkıp dengesiz iniyorsa onları da biraz aşağa çekin isterseniz en azından kendine zarar vermicek şekilde inip çıkmayı tırmanmayı öğrenene kadar rahat etmiş olur sizinde içiniz rahat olur dal darıyı da kenar tellerden bir yerden uzatırsınız yerde gezinmeyi seviyor demek :) ama dışarıda yerde gezinmesine çok müsaade etmeyin derim kazalar olabiliyor kafesin geniş epey yukarılara çıkmak isterse tırmansın ya da mesela taşlara yakın olan tünek yerinde dursun diğerini diğer ikisiyle ortalayarak tam arada bi kata yerleştirin tüm hepsine rahatlıkla inip çıkar bence plastik değilse tünekler sorun değil
Dal darılı olanı bir aşağıya indirip yapacam dediğiniz gibi ortalıyacam

taşları da aynı tüneğin olduğu tarafa karşılıklı takın hep hepsi bi tarafta olunca kullanmaları kolay oluyor birine gitmişken diğerine bi gaga atalım derler :) ikisinide kullanmış olurlar

Şuan son hali bu. Taşları nereye koyayım anlamadım:)
d009f3df49f221c91b42b9ca198aafd9.jpg
be6e717a85f2d250afa8833a266d7868.jpg

bence şuan çok iyi olmuş taşlar da yerinde kalsın skntı gözükmüyor kullanımına uygun olmuş şuan

Teşekkür ederim dal darıyı da aaşağı çektim azıcık tamamdır öyleyse:)

bence tamamdır inşallah daha çabuk alışır bu şekilde daha kolay ulaşır ihtiyaçlarına :) iyi beslemeler

alışıp alışmadığını bizede söylersiniz burdan inşallah faydalı olur

Valla şuan için yemek yiyip çıkıyor kafesten ama haberdar ederim sizleri. İlginiz için çok teşekkür ederim[emoji120]

Geri