Kafesin altını cifleme

Sarı olan kuş kaç yaşında onuda söyleyebilirmisiniz

Oncelikle erkek kusunuz tahminimce 10 aylik ya da 1 yasinda olabilir. Ceresi masmavi genelde buyuyen kuslarin ceresi (erkek m. Kuslarinin) mavilesir. Disi kusunuzun ceresini goremedigim icin yorum yapamiyorum. Eger birbirlerine yem kusuyorlarsa ve disi kus yavru degilse ceresi (gaganin bir ust bolgesi) kahverengiye donukse ( disi kuslarin kizginlik doneminde cereleri kahverengi olur) yakinda bir ciftlesme gerceklesebilir.

Arkadaşlar herkese merhaba annem bugün kafesin altını temizlemiş kafesin altı çekmece gibi alıyor siliyo tekrar koyuyor yıkarken cif kullanmış sıkıntı olurmu
iyice duruladıysa sıkıntı olacağını zannetmiyorum. bir de kokusu yoğun olan temizlik ürünlerini ve kolonya gibi uçucu ürünleri kullanmanızı tavsiye etmem.

Tabiki
Screenshot_2021-08-12-23-52-52-41_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg

kuslarin kafasindaki tuy cizgileri geriye dogru gittikce yas aldiklarini buyuduklerini gosterir. Erkek kusunuz tahmin ettigimden de buyuk olabilir. Eger disi kus yavruysa ve ciftlesirlerse sakat bebekler dunyaya gelebilir. Okudugum bir sitede boyle yaziyordu.

Size zahmet kafanin ustundeki tuyleri de ceker misiniz daha net tahmin edebilirim boylelikle

Bugün daha yeni bir yem aldım dışı kuş tabana yem atıyor çekirdekleri atıyor bir tane galiba renkli yem var bide bı kaç tane normal yem var erkek kuş yiyor ama beğenmemesi garip geldi ondan değil diye düşünüyorum yemin markası Gold wings tam yem

Disi kusunuz 3-4 aylik olabilir. Gozlerinin cevresinde beyazlik yoksa gozleri simsiyahsa kesin yavrudur. Disi kuslar 3 aylik olduklari zaman cereleri beyazlasir. Ve diger kusunuz disiden buyuk oldugu icin ve ciftlesme olursa saglikli bebekler dunyaya gelmeyebilir. ciftlestirmek icin kuslarin buyumesi gerektigini soyluyorlar. Acik yem aliyorsaniz almayin cunku hijyenik olarak iyi degil ayriyetten cabuk bayatlar. Ben vitakarft kullaniyorum. Icinde boyanmis gidalar yok.

Oyun oynayabilir yemlerle bu yaslardaki kuslar gordukleri seylerle oynayabilir. Yem kirabiliyodir diye dusunuyorum

En son attiginiz resim ile beraber kucuk oldugunu daha net bir sekilde soyleyebilirim.

Az önce tekrar baktım evet gözünün etrafı gri gibi beyaz gibi tam anlayamadim fotoğraf çekebilirsem aticam

Geri