Kabarik gözlerikapalı arda açıyor

Bir çay kaşığı iki damlamı oluyor :oops: Evet ilaç ağır bir ilaç kuşlarda felç ve körlük gibi yan etkileri var hatta ölüme kadar götürebilir!
Aslında yanlış yazmıştım düzelttim bir kaç diyecektim. Bilgilerden ötürü teşekkür ederim.

Bir çay kaşığı iki damlamı oluyor :oops: Evet ilaç ağır bir ilaç kuşlarda felç ve körlük gibi yan etkileri var hatta ölüme kadar götürebilir!
Bu arada ben ilacı hafif diye biliyordum. Şu an kuşun bilmeden kullandığım ilacın yan etkisine maruz kalmadığı için binlerce şükürler olsun...
@Mehmet coşar rica edersem siz benim söylediklerimi unutun.

@Karma bu ilaç ve bu ilaçla aynı etken maddelere sahip diğer ilaçlar hakkında uyarı konusu hazırlıcaktım daha fırsat bulamadım. Daha önce araştırmıştım ciddi yan etkileri var. Sende kullanma bir daha ve tavsiyede etme ;)
Tabii ki etmem şu an bile resmen soğuk ter döktüm bir canlının yaşamını tehlikeye atmak oldukça sarsıcı benim için.
Tekrardan teşekkür ederim.

Selamün Aleyküm.3 gün önce camın önünde yavru muhabbet kuşu buldum elimi uzatım oda geldi sahibidi aradım bulamadım.Geldiğinden beri biz yanına yaklaşmayınca hemen kabariyor ve gozlerini kabatıyor arada acıyor.bazen isi yutkunurcasına kavasını aşagi ındırıyor ve kaldırıyor. yeminide düzgün yemiyer kabuğuunu sayup atıyor yiyemiyor herhalde ne yapmam lazım

Kafa hareketlerini yaparken kusma ve sulu kusma varmı?

Öncelikle yemini zaten kabuğunu soyup atar içini yer.

Kuşta trichomoniasis hastalığından şüpheleniyorum. Eğer imkanınız varsa bir kanatlı hayvan veterinerine gidin tahlil yaptırın.

Veterinere gidemiyorsanız ben size FLAGYL şurup kullanmanızı önericem. Tam dolu suluğa 3 damla damlatıcaksınız ve günlük tazeliceksiniz. Bu ilaç kuşun durumuna göre (hastalığın seviyesine göre) 3 - 5 - 7 gün kullanılır. 3 gün sonra kontrol edip ilaca devam edip etmeyeceğinize karar verin. Kabarıklığı ve kafa hareketleri devam ediyorsa 5 - 7 güne kadar kullanın.

Tedaviden önce ve sonra mutlaka 2 gün probiyotik 1 günde multivitamin takviyesi yapın. Geçmiş olsun...

Kuşta trichomoniasis hastalığından şüpheleniyorum. Eğer imkanınız varsa bir kanatlı hayvan veterinerine gidin tahlil yaptırın.

Veterinere gidemiyorsanız ben size FLAGYL şurup kullanmanızı önericem. Tam dolu suluğa 3 damla damlatıcaksınız ve günlük tazeliceksiniz. Bu ilaç kuşun durumuna göre (hastalığın seviyesine göre) 3 - 5 - 7 gün kullanılır. 3 gün sonra kontrol edip ilaca devam edip etmeyeceğinize karar verin. Kabarıklığı ve kafa hareketleri devam ediyorsa 5 - 7 güne kadar kullanın.

Tedaviden önce ve sonra mutlaka 2 gün probiyotik 1 günde multivitamin takviyesi yapın. Geçmiş olsun...
Affedersiniz bir şey soracaktım.
Bu durumda biteral kullanılabilir mi?

bu ilacı alıncaya kadar sırkeli su vermeye devam edecekmıyım(en kısa zamanda almaya çalışacağım)

Evet kullanılabilir. Metronidazol ve Ornidazol etken maddeli ilaçlar kullanılıyor. Ama biteral biraz ağır bir ilaç olduğu için flagyl daha iyi.
Bu ağır hafif ilaç bilgilerimi güncellesem iyi olacak biteral i hafif diye hatırlıyorum :(
İlaçlarla ilgili açacağınız konuyu merakla bekliyorum çünkü internet üzerinde çok fazla kirli bilgi bulunuyor.
Teşekkür ederim iyi günler...

Bu ağır hafif ilaç bilgilerimi güncellesem iyi olacak biteral i hafif diye hatırlıyorum :(
İlaçlarla ilgili açacağınız konuyu merakla bekliyorum çünkü internet üzerinde çok fazla kirli bilgi bulunuyor.
Teşekkür ederim iyi günler...

Aslında ilaçlarla ilgili bir konu açıcaktım fakat bilinçsiz ilaç kullanımı olabilir diye vazgeçtim. Ama istersen ilaç arşivimi sana atabilirim özelden.

Aslında ilaçlarla ilgili bir konu açıcaktım fakat bilinçsiz ilaç kullanımı olabilir diye vazgeçtim. Ama istersen ilaç arşivimi sana atabilirim özelden.
Çok iyi olur teşekkür ederim ben de ufak notlar almaya başlamıştım

Geri