Kötü kokulu etrafa yeşil iz bırakan dışkı, halsizlik, dışkının yapışması

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Xartemis
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Suyu nasıl içireceksiniz? Suluğu yanına yaklaştırın kendisi içsin. Diğer türlü gerekenden fazla su vermiş olursunuz.

Suyu nasıl içireceksiniz? Suluğu yanına yaklaştırın kendisi içsin. Diğer türlü gerekenden fazla su vermiş olursunuz.
Öyle yapıyorum kendi suya gitmiyo bazen çok uyuduğu için önüne tutuyorum kendi susadıysa içiyor yoksa içmiyor o zaman geri yerine takıyorum. Ara ara tekrarlıyorum bazen de kendi gidip içiyor ama bugün pek hali yok.

Bugün götüreceğim dışkısını tahlile sonuçlar çıkana kadar bir şey olmaz umarım :(
Taze olan dışkı daha işe yarar sanıyorum ısıtma İçin karbon levhalar var onları araştırıyorum şuan aldım deneyeceğim termostatlı bakalım işe yararsa geri dönüt yaparım bende şuan gündüz güneş ışığı akşam sıcak su ile ilerliyoruz ampul işe yaramadı seramik ampul henüz denemedim

Taze olan dışkı daha işe yarar sanıyorum ısıtma İçin karbon levhalar var onları araştırıyorum şuan aldım deneyeceğim termostatlı bakalım işe yararsa geri dönüt yaparım bende şuan gündüz güneş ışığı akşam sıcak su ile ilerliyoruz ampul işe yaramadı seramik ampul henüz denemedim
Yeni yaptığını aldım ve götürdüm. Üniversitenin veterinerlik fakültesine sonuçları bekliyorum şimdi. Ben de aynı şekilde güneş ve sıcak suyla ilerliyorum. Işe yararsa geri dönüş yaparsanız çok sevinirim.

Yeni yaptığını aldım ve götürdüm. Üniversitenin veterinerlik fakültesine sonuçları bekliyorum şimdi. Ben de aynı şekilde güneş ve sıcak suyla ilerliyorum. Işe yararsa geri dönüş yaparsanız çok sevinirim.
Hocam dışkı tahlili açıklamdımı

Fakülte diye herhalde işler yavaş ilerliyor :(
Muhtemelen. Özel veterinerlere sordum kuşlarda uzmanları olmadığını, tahlil yapamadıklarını en iyisinin fakülteye götürmem olduğunu söyledi hepsi o yüzden mecburen oraya gittim. Yoksa hızlı olması için ilk özellere sormuştum :(

Inşallah, poposunda çok fazla bulaşmış dışkı var onu temizlemeli miyim kendi temizlemek için ağzını sürüyo daha kötü oluyor. Bir de neyle temizleyebilirim?
Islak mendille ya da peçete ile temizleyin kendisi temizlemesin

Yorumları okudum. Dışkı tahlili yaptırın mutlaka. Bunu herhangi bir veterinerin bile yapacağını düşünüyorum. Dışkılara elinizle temas etmeden altındaki kağıtla beraber götürün. Elma sirkesini tam dolu suluğa iki veya üç damla olarak kullanın.

Cidden herhangi bir veterinerin yapabileceğinimi düşünüyorsun :) Adamlar bırak dışkı analizini kuşun K sından anlamıyorlar.

@Xartemis Sonuçları bekliyelim ona göre bakarız duruma ;)

Ek olarak popoya dışkı yapışıyorsa kabızdır. Marul ve salatalık yedir kuşa. Ama dışkı yapışması değilde sulu şekilde dışkı bulaşmasıysa eğer ishaldir aspur yedir ok.
Dışkıya yapıştığında bakteri mantar parazit vs. Olablir diye duymuştum ishaldede yapılabiliyor birde evet mikroskopta boyamak görmek zormuş

Ek olarak popoya dışkı yapışıyorsa kabızdır. Marul ve salatalık yedir kuşa. Ama dışkı yapışması değilde sulu şekilde dışkı bulaşmasıysa eğer ishaldir aspur yedir ok.
Katı ama dışı sümüksü o yüzden kenardaki tüylerine yapışıp kalıyor yani kabız kadar katı değil aslında. Sirkeli suyu içtiğinden beri bir şey yapışmıyor hatta ishal gibi daha sulu yapıyor. Son olarak da kafasını ileri geri uzatıp geri çekmesi kusma mı oluyor? Ama çıkan bir şey yok o şekilde yapıp sonra bir şeyler yiyormuş gibi ağzını oynatıyor. Arada da esniyor gibi ağzını açıyor. Ben esniyor diye düşünmüştüm ama sanırım başka bir problemi var. Iştahı da gittikçe azalıyor. :(

Katı ama dışı sümüksü o yüzden kenardaki tüylerine yapışıp kalıyor yani kabız kadar katı değil aslında. Sirkeli suyu içtiğinden beri bir şey yapışmıyor hatta ishal gibi daha sulu yapıyor. Son olarak da kafasını ileri geri uzatıp geri çekmesi kusma mı oluyor? Ama çıkan bir şey yok o şekilde yapıp sonra bir şeyler yiyormuş gibi ağzını oynatıyor. Arada da esniyor gibi ağzını açıyor. Ben esniyor diye düşünmüştüm ama sanırım başka bir problemi var. Iştahı da gittikçe azalıyor. :(
Test sonucunuz çıksın bakalım

Geri