ilaç önerisi

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Glshkdmr
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Bu dışkılama neyin belirtisi olabilir?
Dışkısı bu şekilde büyük mü?
Elinde ge oral varmı. Ge oral al eczaneden, tam dolu suluğa çay kaşığının çeyreği kadar ekle. 3 gün boyunca uygulayın. Ge oral ilaç bile değil elektrolit.

Dışkısı bu şekilde büyük mü?
Elinde ge oral varmı. Ge oral al eczaneden, tam dolu suluğa çay kaşığının çeyreği kadar ekle. 3 gün boyunca uygulayın. Ge oral ilaç bile değil elektrolit.
Bende tamda onu sorucaktım size. Ge oral iyi gelir belki yavruma. Teşekkür ederim. Çarşamba günüde arkadaşım şehir dışından ilaç yollatıcak bana. Umarım iyileşir yavrum.
dışkı büyük bu arada sürekli biriktirip yapıyor
yumurta olabilir mi diye düşnüyorum ama anlamış değilim bir türlü.

Bende tamda onu sorucaktım size. Ge oral iyi gelir belki yavruma. Teşekkür ederim. Çarşamba günüde arkadaşım şehir dışından ilaç yollatıcak bana. Umarım iyileşir yavrum.
dışkı büyük bu arada sürekli biriktirip yapıyor
Dışkıya bakacak olursak kuş sıvı kaybediyor, iyi gelir ge oral. Arkadaşınız ne ilacı yollucak?

baytril. araştırdım baytril çoğu hastalığa iyi geliyormuş. probiyotik ve vitamin veririm sonunda.
Baytril, salmonella ve Baytril gibi bakteri kökenli hastalıkların tedavisinde kullanılıyor. Emin olmadan Baytril kullanmayın, ağır bir ilaç...

Baytril, salmonella ve Baytril gibi bakteri kökenli hastalıkların tedavisinde kullanılıyor. Emin olmadan Baytril kullanmayın, ağır bir ilaç...
Evet öylede maddi durumdan sıkışığız şuan. yani veterinere şu aralar götürme durumum yok benim. bir ilaç daha var. tetramazatin adı

Evet öylede maddi durumdan sıkışığız şuan. yani veterinere şu aralar götürme durumum yok benim. bir ilaç daha var. tetramazatin adı
O da antibakteriyel ve de antikoksidiyel bir ilac. O da hafif bir ilac. Ge oral alip kullanin. Ondan sonra durumuna bakariz.

Dışkısına mikroskopla bakıyor benim gittiğim. Ge oral 5 lira filan benim kuşu oda toparlamıştı recai söllediği icin almıştım

Dışkısına mikroskopla bakıyor benim gittiğim. Ge oral 5 lira filan benim kuşu oda toparlamıştı recai söllediği icin almıştım
eyunal mikroskopla bakılmasının yetersiz olduğunu söylüyor. sizin kuşunuzda ne çıkmıştı? inşallah benim yavrumda toplar.

Mikroskop ile sadece bakmak ile kültür yapıp incelemek arasında çok fark var , bazı bakteri/mantarlar boyamalar sonucu belirleniyor. (en basiti gram - gram + )
Mikroskop ile en temelde bağırsak epitel dokusu incelenip durum gözlemlenir yine de hiç yoktan iyidir :)

@Glshkdmr önce 2 gün sitraks kullan daha sonra bir hafta sulphamezatine daha sonra tekrar 2 gün sitraks ve ardından vitamin/probiyotik takviyesi...

Baytrile gerek yok bence....

Eğer inceleyen kişi kuşlarda tecrübeliyse mikroskopla inceleme yeterde artar...

En ağır ilaçlar senin söylediğin ilaçlar baytril ve tetramezatine! Sulphamezatine hafif bir ilaç, sitraks zaten çok hafif iç parazit ilacı...
Tamam o halde. Dediklerinizi kullanayım. İlaç kullanımı bitince probiyotik olarak diazyme versem olur mu? Ne kadar koymam lazım suluğuna?

Tamam o halde. Dediklerinizi kullanayım. İlaç kullanımı bitince probiyotik olarak diazyme versem olur mu? Ne kadar koymam lazım suluğuna?
Olur. Tam dolu suluğa 2-3 pirinç tanesi kadar ekleyebilirsiniz.

Bu ara ne oluyor bu hayvanlara ya benimki de ishaldi 10 gün çok fena yaptı :confused: İlaç önerdi veteriner de iyileşti şükür

Geri