Hasta muhabbet kuşu

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan ErdemSv
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Ayriyetten Başında çok fazla kapsül varmış bütün bu olanların kapsülle bağlantısı olabilir mi?

Ayriyetten Başında çok fazla kapsül varmış bütün bu olanların kapsülle bağlantısı olabilir mi?
Tüy değişimini tamamlamak üzere demekki. Tüy değişimi ciddi yorar kuşları. Etkisi vardır mutlaka. Ama Vücut direnci güçlü olan kuşlar kolay atlatır. Sizin kuş yetersiz beslenmiş gibi.

Evet olabilir ama tabana inmesi garip. Aşırı enerji kaybı yaşadıysa belki ondan da inmiş olabilir ama siz tedbirli olun imkan varsa yine de kanatlı veterinerine muayene ettirin.

Bu akşam suluğunu alın önünden suya ulaşamasın yarın sabah enterobac ile başlayın. Çeyrek suluğa mercimek tanesi kadar katın. 3 gün devam edin

Ozaman 3 gün boyunca her gün yenileyecek şekilde entrobac kullanıyorum. Diğer kuş için sorun olurmu bu işlemler ?

Ürünler orijinal mi nerden temin ettiniz?
Şimdi 3 gün art arda her gün yenisini hazırlayarak Entrobac verin. İçme suyu her zaman kapalı su olsun,çeşme suyu olmasın.

Program yapıyorum;

1.Hafta
Pzt Gervit,Salı sade su,Çarşamba Probiyotik, Perşembe sade su,Cuma Bt Amin Forte ,Cumartesi ve Pazar sade su.

2. Hafta
Pzt Gervit,Salı Sade su,Çarşamba Probiyotik,Perşembe sade su,Cuma Sedochol, Cumartesi ve Pazar sade su.

3.haftaya gelince tekrar 1. haftadaki yazılanı uygulayın.

4. hafta ise 2. haftada yazılan şekilde uygulayın. Yani dönüşümlü olarak uygulayın.
Bt Amin Forte tüy dökme döneminde haftada 1 kez,tüy dökme dönemi haricinde 15 günde 1 kez verin. Sedocholü de 15 günde 1 kez kullanın. Sedochol verdiğiniz Hafta Bt Amin Forte vermeyin,dönüşümlü kullanın.
Ayrıca vitamin grubuna giren takviyeleri art arda kullanmayın çünkü karaciğere hasar verebilir. Arada 3-4 gün boşluk olsun yani. Örneğin Pzt Gervit,Salı Bt Amin Forte olmaz.
Arada boşluk olmalı 3-4 gün.
Kabızlık,ishal gibi durumlarda da probiyotiği 2-3 gün verebilirsiniz o duruma o haftaya özel olarak. Düzenli olarak takviyeleri veriniz.
Takviyeli su sulukta en fazla 1 gün kadar durabilir,süre dolunca suluktaki suyu döküp yıkayınız.

Kuşa takviyeleri veriniz,karnının tok olduğundan da emin olunuz. Buraya da durum güncellemesi yapınız,yeni dışkılarının fotoğrafını ve güncel videosunu da yükleyiniz.

Bilgi için teşekkürler. Karadeniz pet den aldım , dışkılarının resmini 24 saat içinde yüklerim.
Bu arada depovit aminovit nedir ne işe yarar? hediye göndermişler sanırım.
Ayriyetten yardımlarınız için sizlere teşekkür ederim sizi çok uğraştırdım.

Bilgi için teşekkürler. Karadeniz pet den aldım , dışkılarının resmini 24 saat içinde yüklerim.
Bu arada depovit aminovit nedir ne işe yarar? hediye göndermişler sanırım.
Ayriyetten yardımlarınız için sizlere teşekkür ederim sizi çok uğraştırdım.
Protein desteğidir. 10-15 günde bir katın suyuna

Geri