Hasta muhabbet kuşu

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan ErdemSv
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

ErdemSv

Yeni Üye
İyi günler. Sarı olan Muhabbet kuşum kabarıyor , kafesin zemininde takılıyor son bir kaç zamandır normalde her zaman diğer kuşumla hep dışarıda takılıyor şimdi sanırım hasta olduğu için kafesten çıkmıyor.simdide kafasını sallamaya başladı kusar gibi. Kur olmadığı çok belli hasta olduğu için muhtemelen. Yarın veterinere götüreceğim şimdi yapabileceğim bir şey var mı?

Kafes tabanına inmiş. Genelde kafes tabanına inen kuş ağır hasta olur. Veterinere bugün götürebilirseniz daha iyi olur. Kanatlılardan anlayan veteriner olmasına dikkat edin. Şimdilik probiyotikli su veriniz ve yemek yemezse de kursaktan besleme yapmayı biliyor iseniz besleyin,aç kalmasın. Diğer kuşu ayrı kafese alın. Bulaşıcı hastalık teşhisi konarsa kafes ve ekipmanları dezenfekte ediniz ve diğer kuşu da gözlemleyiniz.

Kuş çok halsiz düşmüş elinizi çabuk tutun

Kuşları şu anlık ayıramam en yakın zamanda ayırmak için kafes ayarlayacağım yarın sabah veterinere gideceğim. Olduğum bölgede zor ama artık yapacak bir şey yok gerekirse bütün ili gezeceğim. Bir tanıdıktan probiyotik ile dal darısı almaya gittim eve geldiğimde kuş hafif canlanmış gibi kafesten çıkmak ister gibi tellere asılıyordu. Dal darısını astığım gibi hemen atladı dal darısına. Vitaminde tarihi 6. Aydan itibaren geçmiş o yüzden vermek istemedim. Su an bu cümleyi yazarken tünekde duruyor.

Kuşları şu anlık ayıramam en yakın zamanda ayırmak için kafes ayarlayacağım yarın sabah veterinere gideceğim. Olduğum bölgede zor ama artık yapacak bir şey yok gerekirse bütün ili gezeceğim. Bir tanıdıktan probiyotik ile dal darısı almaya gittim eve geldiğimde kuş hafif canlanmış gibi kafesten çıkmak ister gibi tellere asılıyordu. Dal darısını astığım gibi hemen atladı dal darısına. Vitaminde tarihi 6. Aydan itibaren geçmiş o yüzden vermek istemedim. Su an bu cümleyi yazarken tünekde duruyor.

Vitamin önemlidir. Vitamin temin edin ve kullanın. Tarihi geçtiyse almanız gerekirdi yenisini. Vitamin eksikliği kuşu felce kadar götürür.

Genel olarak kuş için tavsiye ettiğiniz takviyelerin linki varsa atabilir misiniz? Multi vitamin , probiyotik , c vitamini gibi.

Genel olarak kuş için tavsiye ettiğiniz takviyelerin linki varsa atabilir misiniz? Multi vitamin , probiyotik , c vitamini gibi.

Röhnfried Gervit-w multivitamin,Röhnfried Entrobac probiyotik,Röhnfried Sedochol,Röhnfried Bt Amin Forte.

Son 2 saydığınız röhnfried sedochol , röhnfried BT amin forte ne işe yarar?

Son 2 saydığınız röhnfried sedochol , röhnfried BT amin forte ne işe yarar?
Sedochol Karaciğer koruyucu, BT amin Forte b vitamini. Kas, tüy, gaga, sinir sistemi için gerekli. Kuşunuz muhtemelen ağır hasta çünkü kafes tabanına inmiş. Şu an aç bırakmamaya özen gösterin. Elle besleyin.

Bu akşam sularına çeyrek suluğa pirinç tanesi kadar karbonat ( kabartma tozu ) ekleyin. Yarına kadar elektrolit etkisi yapar. Eğer veterinere gitmeyecekseniz söyleyin en azından tahmine dayalı tedavi başlayalım

Bu akşam sularına çeyrek suluğa pirinç tanesi kadar karbonat ( kabartma tozu ) ekleyin. Yarına kadar elektrolit etkisi yapar. Eğer veterinere gitmeyecekseniz söyleyin en azından tahmine dayalı tedavi başlayalım
Mesajınızı malesef görmedim. Saat 8 itibariyle kafesten çıktı dışarda takılıyor. Sanki düzelmiş gibi. Bölgede kuşdan anlayan veteriner yok. Takviyeleri sipariş ettim bekliyorum. Dışarı kendi çıkması biraz daha düzeldiğine işaret midir? Genede tedbiri elden bırakmak istemiyorum annem götürmemi istemiyor.

Tekrar Bi videosunu paylaşın son halini görelim

Annem uyurlarken çekti. Gün içi tekrar hareketlendi neşelendi diyor. Vitaminler gelene kadar sizin dediğiniz suya karbonat koyma işlemini yapsam olur mu? Yerde yatmayı bıraktı.

Daha yapmadınız mı karbonatı ? Kafanıza göre davranacaksanız neden burada yazıyorsunuz ?

Kafama göre davranıyorumki. Pazar akşamı karbonatı koyun dediniz mesajı görmedim karbonat ekleme işi pazartesine kaldı.

Kuş kendine gelmiş gibi eskiye nazaran. Ama siz yine de tedbirli olun. Bu hafta 3 gün art arda probiyotikli su veriniz her gün yenisini hazırlayarak. Hafta da 1 kez düzenli vitamin takviyesi de uygulayınız. Yukarıda size önerdiğim takviyeleri aldıysanız ve geldiyse/gelirse haber verin program yapayım size.

Kuş kendine gelmiş gibi eskiye nazaran. Ama siz yine de tedbirli olun. Bu hafta 3 gün art arda probiyotikli su veriniz her gün yenisini hazırlayarak. Hafta da 1 kez düzenli vitamin takviyesi de uygulayınız. Yukarıda size önerdiğim takviyeleri aldıysanız ve geldiyse/gelirse haber verin program yapayım size.
Malzemeler yolda. Geldiği zaman size söyleyeceğim dediğiniz her şeyi aldım. Size uyacağım ürünler geldiği zaman görüşmek üzere. Şu an sularında karbonat var.

Geri