Hangi vitamini kullanıyorsunuz

Mustafacakmak

Onursal Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Evet arkadaşlar herkes farklı birşeyler kullanıyor ve yorumları nasıl acaba
Öncelikle ben başlayayım ben nekton ve nekton s kullanıyorum az kuş besleyen için gercekden iyi ama benimki 15 takım olanlara biraz maliyetli gelmeye başladı faydasına gelicek olursak kullanıp da hala yumurta alamadığım takımlarda var ilk ağız da 8 de 8 yapan takım da var yani ortada kaldım ama genel anlamda iyi haftada 2 yada 3 kere veriyorum ben aynı şekilde mamalara da serpiştiriyorum
ben şöyle bir araştırdım
Sadece multi vitamin olarak

Nekton s 375 gr 143 tl 1 grm 0.381 kr
Hobi s 150 grm 37 tl 1 grm 0.246 kr
Omnivit 200 gr 80 tl 1 grm 0.40 kr

Fiyatlar böyle nekton s almayı düşünüyorum ama aynı kalitede daha uygun bir üründe hayır demem honi fiyat olarak çok cazip geliyor fakat tuy e soktuğunu söyleyen çok yorum okudum sizin yorumlariniz neler acaba

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben Nekton S ve Nekton E kullandım. Nekton, web sayfasında Nekton S in hergün verilwbileceğini söylüyor. Ben de hemen hemen hergün veriyordum. Nekton e yi de üretime atılacak kuşlara 3 hafta öncesinden her gün ilk yumurtaya kadar verin diyor. Her Nekton e başlangıcından 1 hafta sonra kuşlar tüye girdi. Şu an 1 çiftim neredeyse 2 aydır tüyde. Geçen hafta vitamini kestim.
Nekton S ve E yi haftada 2 ye düşürmeye karar verdim.
Benzer tecrübesi olan arkadaşlar da paylaşırsa sevinirim.

Sent from my SM-A9100 using Tapatalk

Avisol S ve Avisol plus ek olarak avilin vitamin veriyorum erkek kusumun ceresi laciverte dönmeye basladı ve tüyde değil icraat var mı bilmiyorum 2 yumurta var disinin altinda gorucez bakalim :)

Avisol S ve Avisol plus ek olarak avilin vitamin veriyorum erkek kusumun ceresi laciverte dönmeye basladı ve tüyde değil icraat var mı bilmiyorum 2 yumurta var disinin altinda gorucez bakalim :)
Hadi hayırlısı

Malum takımları devrettikten sonra Nekton e ve Nekton S den hobi e ve hobi s ye geçtim nektondan gayet memnundum şimdilik hobi de iyi gibi klasik sistem 6 gün verip 1 gün dinlendirme 5 gün verip 2 gün dinlendirme vs şeklinde uyguluyorum

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Malum takımları devrettikten sonra Nekton e ve Nekton S den hobi e ve hobi s ye geçtim nektondan gayet memnundum şimdilik hobi de iyi gibi klasik sistem 6 gün verip 1 gün dinlendirme 5 gün verip 2 gün dinlendirme vs şeklinde uyguluyorum

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Fertivit ve mutavit kullanan yokmu acaba

Ben hobi e ve s kullanıyorum. Genel olarak güzel . Bir dahaki vitamin alışımda omnivit fertivit mutavit üçlüsünü ya da hipraminchok almayı düşünüyorum

Evet arkadaşlar
fertivit e vitamini üreme desteği
muta vit tuy vitamini
Omnivit bağışıklık.ve hastalık sonrası tedavi destek amaclı
Hobi S multi vitamin olarak geçiyor
Nekton s multi vitamin ve aminoasit asit zengini assagida resimde bir karşılaştırma yaptım kısaca özetleyecek olursam Hobi S harici diğer 4 multi vitamin gercekden zengin bir içeriğe sahip hobi s de eksik olan vitaminker C E E1 E2 E4 E5 E6 hiç yok ve LISIN VE MENTIONIN amino asitleri de diğerlerine göre baya düşük nekton s de muta vit omnivit ve fertivit E ye göre düşük ama onlarda olmayan başka 6 tane amino asit var toplamda 8 tane ve element bakımından baya zengin fiyat karşılaştırmasına gelecek olursak urunnlerin yaklaşık gramajlarını baz alırsak
Omnivit 200 gr 80 lira
Muta vit 200 gr 80 lira
Fertivit 200 gr 80 lira
Nekton s 150 gr 80 lira civarında oda
Hobi s 150 gr 37 lira
Ben burda hiç bir ürünü kötülemek istemiyorum ama gercekden hobi s almandan vazgeçtim içinde iz element demir bakır çinko magnezyum ve c vitamini yok diğerleri kalite fiyat farkı ile aynı sınıftalar o yüzden Muta vit yada omnivit denemek istiyorum özellikle kendi toptancimda Muta vit ve fertile vit var fiyat olarak daha ucuza bile alabilirim belki benim fikrim bu yönde hiç yok dan kargo parası ödemek.zorunda kalmam yada ürünün gerçekliği ile bir sıkıntıda kafasına ekşirim [emoji23][emoji16][emoji3] sizce nasıl bir inceleme

52a51a073176048a0fcfac2430b40d43.jpg

999e99d3580dc07244d9b0591465c82e.jpg

Son düzenleme:
Evet arkadaşlar
fertivit e vitamini üreme desteği
muta vit tuy vitamini
Omnivit bağışıklık.ve hastalık sonrası tedavi destek amaclı
Hobi S multi vitamin olarak geçiyor
Nekton s multi vitamin ve aminoasit asit zengini assagida resimde bir karşılaştırma yaptım kısaca özetleyecek olursam Hobi S harici diğer 4 multi vitamin gercekden zengin bir içeriğe sahip hobi s de eksik olan vitaminker C E E1 E2 E4 E5 E6 hiç yok ve LISIN VE MENTIONIN amino asitleri de diğerlerine göre baya düşük nekton s de muta vit omnivit ve fertivit E ye göre düşük ama onlarda olmayan başka 6 tane amino asit var toplamda 8 tane ve element bakımından baya zengin fiyat karşılaştırmasına gelecek olursak urunnlerin yaklaşık gramajlarını baz alırsak
Omnivit 200 gr 80 lira
Muta vit 200 gr 80 lira
Fertivit 200 gr 80 lira
Nekton s 150 gr 80 lira civarında oda
Hobi s 150 gr 37 lira
Ben burda hiç bir ürünü kötülemek istemiyorum ama gercekden hobi s almandan vazgeçtim içinde iz element demir bakır çinko magnezyum ve c vitamini yok diğerleri kalite fiyat farkı ile aynı sınıftalar o yüzden Muta vit yada omnivit denemek istiyorum özellikle kendi toptancimda Muta vit ve fertile vit var fiyat olarak daha ucuza bile alabilirim belki benim fikrim bu yönde hiç yok dan kargo parası ödemek.zorunda kalmam yada ürünün gerçekliği ile bir sıkıntıda kafasına ekşirim [emoji23][emoji16][emoji3] sizce nasıl bir inceleme

52a51a073176048a0fcfac2430b40d43.jpg

999e99d3580dc07244d9b0591465c82e.jpg
Güzel bir inceleme olmuş ben de mutavit omnivit fertivitten 20 şer gr almayı düşünüyorum. Hobipette asıl kutusundan bölünmüş satılıyor. İsterseniz deneme amaçlı alabilirsiniz .

Güzel bir inceleme olmuş ben de mutavit omnivit fertivitten 20 şer gr almayı düşünüyorum. Hobipette asıl kutusundan bölünmüş satılıyor. İsterseniz deneme amaçlı alabilirsiniz .
Benim kendi toptanci da 200 grm lik orjinal paketlerde zaten kuş çok tüketiliyor ilaç sulugu kullanmama rağmen haftada 10 grm rahat tüketiliyor sulukdan birde mamalara katinca düşük grm almak zarar ettiriyor

Benim kendi toptanci da 200 grm lik orjinal paketlerde zaten kuş çok tüketiliyor ilaç sulugu kullanmama rağmen haftada 10 grm rahat tüketiliyor sulukdan birde mamalara katinca düşük grm almak zarar ettiriyor

Doğrudur. Sizde kuş çok :)

Başka vitamin kullan arkadaşlar yok mu acaba yorumlariniz hepimiz için önemli

Başka vitamin kullan arkadaşlar yok mu acaba yorumlariniz hepimiz için önemli

ben de nekton s ve sera multivitamin var. haftada bir gun sera 2, 3 gun nekton s veriyorum. üretici olmadığın üremeye katkısını bilemeyecem ama sera sanki kuşu biraz daha çoşturuyor gibi.

ben de nekton s ve sera multivitamin var. haftada bir gun sera 2, 3 gun nekton s veriyorum. üretici olmadığın üremeye katkısını bilemeyecem ama sera sanki kuşu biraz daha çoşturuyor gibi.
Içeriği nasıl acaba

Bazı sayfalarda görüyorum kuşlara seruma bemiks bepanthen evigen gibi ampulleri karıştırıp suluğuna bir miktar katıp veriyorlar tüy dönemi için yavrusuz yumurtasız zamanlar için çok faydalı olduğu söyleniyor. Deneyen var mı acaba ? @Selçuk YÜKSEL hocam siz ne dersiniz buna ?

Geri