Gecmeyen ishal sulu diski

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Sera
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Sera

Yeni Üye
Merhaba herkese, arkadaslar yaklasik 3 haftadir erkek 4,5-5 aylik muhabbet kusumun sulu diski ishal sorunumu cozmeye calisiyorum.internet uzerinden guvercin eczanesi diye bi yerden caremiycn adli ilaci ve probiyotik aldim.. ilac sanirim antibiyotikmis 7 gun cay kasinin ucu ile suluguna karstirip verdim fakat gecmedi bugun prbytige basladim hala sulu diski veterinere gotrdum antibiyotigi yarida birakmamam gerektigini soyledi tamamladk antibiyotigi fakat sonuc alamadim bugun diski tahlili yapildi sonuc yarin cikicak parazit var mi bakilcak.. tam normal diski yapio iyilesti saniyorum gun icinde tekrar sulu diski birde bugun dis parazit icin damla verdi veteriner ensesine haftada1 damlattin dedi.kusun zaman zaman enerjisi dusse uyuklasada bazende cok enerjik oluyo‍♀anlayamadim yardinlarinizi rica ediyorum lutfen

20200404-200812

20200404-204934

20200404-182459

20200404-093116

Screenshot-20200324-221837-Chrome

Son düzenleme:
Geçmiş olsun. Tahlil yaptırmakla iyi etmiş veteriner. Şimdi daha net çıkar problem, ona göre tedavi uygulanır. Size tavsiyem kafes ve içindeki ekipmanı komple sıcak su ile yıkayın. Yemini de değiştirin. Ayrıca yem aldığınız yeri de değiştirin. Yem çok fazla beklemişse, Satılan yerde uygun olmayan koşullarda muhafaza ediliyorsa, Açık ambalajda ise sorun yaşanabilir.

Geçmiş olsun. Tahlil yaptırmakla iyi etmiş veteriner. Şimdi daha net çıkar problem, ona göre tedavi uygulanır. Size tavsiyem kafes ve içindeki ekipmanı komple sıcak su ile yıkayın. Yemini de değiştirin. Ayrıca yem aldığınız yeri de değiştirin. Yem çok fazla beklemişse, Satılan yerde uygun olmayan koşullarda muhafaza ediliyorsa, Açık ambalajda ise sorun yaşanabilir.
Tesekkur ederim levent bey,yardimlariniz icin cok sagolun yemi gold winks kullnyrdum simdi vitakraft aldim.inanin altini surekli degstiriyorum diskida bakteri varsa yayilmasin diye gunde 3 kere yikdgm oluyor,sulugu 2 adet sirkede bekletip dezenfekte ediyorum,ama anlamadim neden gecmiyor,tuy dokumunede girdi kendide sanirim stresten yoluyor,yeme karsi cok ilgisz yem ve su cok az tuketiyor..dizayme 256 probyotik kullaniyrum antibiyotik tedavsinin ardindan bugun 2. Gunumuz. Veteriner suyuna sirkede damlatmayi deneyin dedi henuz onu denemedim ama bakalkm varsa konuyla ilgili tecrubesi olan arkadaslarin fikirlerini bilmek isterim..

Bugunun diskilari recai bey, yani bi sulu gibi ishal gibi bi duzeliyo gibi boyle bi dengesizlik var.

Dışkı tahlili ne zaman belli olacak
Valla dun verdim 1 saate cikar dediler dun aksam aradim yarn oglen ckicak dediler hala doncekler az once yazdim bende bekliyorum recai bey bi normal diskisi bide boyle sulu valla sasrdim kaldim veterinerlerde anlamiyo kanatlidan ya napcam bilmiyorum

Valla dun verdim 1 saate cikar dediler dun aksam aradim yarn oglen ckicak dediler hala doncekler az once yazdim bende bekliyorum recai bey bi normal diskisi bide boyle sulu valla sasrdim kaldim veterinerlerde anlamiyo kanatlidan ya napcam bilmiyorum
Dışkı tahlilinde herşey belli olur merak etmeyin.

Dışkı tahlili 2 saat içinde yapılması gereken bir şey aksi durumda o dışkının bir anlamı kalmaz. Hangi şehirdesiniz nereye gittiniz ?

Dışkı tahlili 2 saat içinde yapılması gereken bir şey aksi durumda o dışkının bir anlamı kalmaz. Hangi şehirdesiniz nereye gittiniz ?
Merhaba,ankaradayim, pet on board diye bir veteriner klinigine gittim kanatlilarla ilgilendiklerini soylediler.az once telefon ettim diskida problem yok dedi parazite rastlanmadi dedi veteriner

Merhaba,ankaradayim, pet on board diye bir veteriner klinigine gittim kanatlilarla ilgilendiklerini soylediler.az once telefon ettim diskida problem yok dedi parazite rastlanmadi dedi veteriner
İlgilenmek var birde ilgilenmek var... sebepsiz yere ishal olmaz bir canlı :(

Recai bey diskida bi parazite rastlanmamis, bi hafta elinizdeki probyotigi kullanin duzelmesi lazim dedi, insanda tedirgin oluyo gecmedigi icin ishal
Veterinerin dediğini yapın. Birde kuşu 2,3 gün sadece aspur ya da sadece yulaf ile besleyin. Eğer yine geçmezse ishal için ilaç önerebilirim.

Geri