Gaga ve ayakta kararma var mi

Iki kusunuzda gayet sağlıklı siz biraz strese sokmussunuz kuşları üstünü kapatarak bunalmislar biraz kendilerine birakin yem su mama sevebilecegi şeyleri verin kiloda alır iyice gozlemleyin . Dişinin maşallahı var harika ve aşırı kızışmış baNa kalirsa bir yuva takin ve sadece rahatsiz etmeden bekleyin çok güzel yavrular alırsınız. Kuşlarda sorun yok anlıyacağınız
Simdi şöyle aciklayim bu disiden once baska dişi vardi erkegin yaninda bu kusu alali 3 4 gun oluyor benim strese sokma gibi bi durumum yok kus ortam değişikliğinden yabancilik çekiyor sadece. Ama kanat ve kuyruk tuyleri biyleydi aldigimda kanat uclarinda kizarma var tuyleride az onu soruyorum ben hastalik mi diye. Yuvaljk icin erken degil mi daha yeni geldi dişi. Benim erkek evcil mama falan hic sevmiyor dün yaptim hic dokunmamislar bile bu dişi de cok korkuyor zaten yem yerken bile. Onceki dişi mamayi seviyordu erkekte merak edip yiyordu simdi yemiyor

Tüy dibinde kan görüyor musunuz? Dipten bahsediyorum. İşaretler misiniz?
Ben görüşümü söyledim yine de başka üyelerin de yorumlarını dikkate alın. Geçmiş olsun.
Diyorum ya kanat uclarinda kizarma var diye elime alamiyorum cok isiriyor ama kanatlarini esnetirken görünüyor onunda fotosunj cekemiyorum. Teşekkür ederim

Simdi şöyle aciklayim bu disiden once baska dişi vardi erkegin yaninda bu kusu alali 3 4 gun oluyor benim strese sokma gibi bi durumum yok kus ortam değişikliğinden yabancilik çekiyor sadece. Ama kanat ve kuyruk tuyleri biyleydi aldigimda kanat uclarinda kizarma var tuyleride az onu soruyorum ben hastalik mi diye. Yuvaljk icin erken degil mi daha yeni geldi dişi. Benim erkek evcil mama falan hic sevmiyor dün yaptim hic dokunmamislar bile bu dişi de cok korkuyor zaten yem yerken bile. Onceki dişi mamayi seviyordu erkekte merak edip yiyordu simdi yemiyor
Kus sitresten dolayi da dökebilir tüylerini sicaktan da dökebilir hastaliktanda. Geleli 3 gün oldu diyorsunuz ozaman 1 hafta kadar daha bekleyin kuş bi alişsin devam ediyorsa ayni şeyler değişirsiniz bide erkeği götürüp salmada seçtiyseniz eş tutma olasiligi daha iyidir. Mesala ben disime bir erkek aldim geldi 9 gun sonra yumurta yapti kuş hazir diye diyorum yuva takin

Kus sitresten dolayi da dökebilir tüylerini sicaktan da dökebilir hastaliktanda. Geleli 3 gün oldu diyorsunuz ozaman 1 hafta kadar daha bekleyin kuş bi alişsin devam ediyorsa ayni şeyler değişirsiniz bide erkeği götürüp salmada seçtiyseniz eş tutma olasiligi daha iyidir. Mesala ben disime bir erkek aldim geldi 9 gun sonra yumurta yapti kuş hazir diye diyorum yuva takin
Oylede yaptim erkegi götürdüm salmadaki disilerden kaçtı korktu hiç kendi türünden görmediği için. Birazda zayiflayinca hasta olmasin diye kendim değiştirdim bakalim bu diside vuruyor benim erkek korktu iyice diger dişi yüzünden. Duruyorlar simdilik

Geri