Gaga ve ayakta kararma var mi

hatice1

Paylaşımcı Üye
Arkadaslar erkek kuşumun yanina getirdigim disi cok baskındı. Erkek evcil beni gormesin diye iki gun uzerini orttum sonra baktim ki yem yedirmemis erkege zayiflamis göğüs kemigi elime geliyordu. Disiyi değiştirdim ama erkekte biraz farklilik var gibi hissediyorum birde siz bakin.
39935
39936
39937
39938

Gaga kararması Kuşunuzun Yaşının İlerlemeyr başladığını Gösterir sorun yok..

Kararma yok ama üzerini örtmeniz iyi olmamış. Hem nefes alamazlar hem bunalırlar.

Kararma yok ama üzerini örtmeniz iyi olmamış. Hem nefes alamazlar hem bunalırlar.
Beni gormesin diye orttum kenarlari acikti kafesin hava almasinda sorun yoktu. Dişiden uzaklastigindan bana yönelmişti iyice beni gormesin diye. Ama fark etmedim işte dişi yem yedirmemiş. Onu verdim yeni dişi aldim ama buda pek hosuma gitmedi gorsellerini ekliyorum. Yas olarakta ebat olarakta en kucugu buydu o yuzden almak zorunda kaldim. Kanat ve kuyruk tüyleri eksik.
39944
39945

Geçen sene ki kusumda böyle tuylerinde sorun vardi kanat tüy kapsülleri kanli cikiyodu bir türlü cozememistik sorununu. Baktim dişide kanlı dipler yok ama kanat uçlarina dokununca elimi parçalayacakti resmen biraz kizarik gibiydi dipler. Geldiginden beri kanatlarini tam kapatmiyor fatk ettim. Gorsellere bir bakar misiniz. Kanadini acipta cekecektim tek yapamadim hirpalanmasim diye ugrasmadim fazlada.

Uçabiliyor mu? Ben dişiyi şeker buldum hem de kızışmış bir dişi. Anlaşacaklarını düşünüyorum.

Yine de örtmeyin kuşlar depresif olabiliyorlar belki de bu nedenle yemek yememiştir.

Uçabiliyorsa sorun yok o zaman. :)

Gaga kararması Kuşunuzun Yaşının İlerlemeyr başladığını Gösterir sorun yok..

kanat uclarındaki küçük eklem yerlerini gördüm şu uzun uçuş tüylerinin olduğu kısım dış tarafı baya kızarık duruyor sorun ne olabilir geldiğinden beri kanatlarını tam kapatamıyor canı mı yanıyor acaba. french molt değldir inşallah. yapabileceğim bişey var m ı sizce değiştirmek istemiyorum kuşu orda tedavi etmezler yazık.

kanat uclarındaki küçük eklem yerlerini gördüm şu uzun uçuş tüylerinin olduğu kısım dış tarafı baya kızarık duruyor sorun ne olabilir geldiğinden beri kanatlarını tam kapatamıyor canı mı yanıyor acaba. french molt değldir inşallah. yapabileceğim bişey var m ı sizce değiştirmek istemiyorum kuşu orda tedavi etmezler yazık.
French molt başka bir şey. Dökülen tüy diplerinde kan olur.

Bulaşıcı değil. French molt olduğundan emin misiniz? Dökülmüş bir tüyün fotoğrafını çeker misiniz?
Emin değilim kafeside temizledim bugün dökülen tüy yok. Bugün kanadina bakmak için eline aldim gagasini geçirdi resmen aşırı yabani. Yarin foto cekmeye calışacam bakalim

Emin değilim kafeside temizledim bugün dökülen tüy yok. Bugün kanadina bakmak için eline aldim gagasini geçirdi resmen aşırı yabani. Yarin foto cekmeye calışacam bakalim
French molt olduğunu sanmıyorum dediğim gibi. Onun belirtileri daha başka oluyor ve epey tüy dökülüyor.

French molt olduğunu sanmıyorum dediğim gibi. Onun belirtileri daha başka oluyor ve epey tüy dökülüyor.
Ayni geçen seneki kuşum gibi kanat ve kuyruk tuylerinin dibi kanli gorsel ekliyorum. Birde 2 3 gun oluyor alali geldiginden beri agzi acik nefes aliyor yani gunesin altinda gibi kanatlarini acip agzindan nefes aliyor. Cok sicak olsa erkek kuşumda bunalirdi ama onda sorun yok.
40040
40041
40043

Ekli dosyalar

• 20190730_201211.jpg
    20190730_201211.jpg
    764.7 KB · Görüntüleme: 6
Iki kusunuzda gayet sağlıklı siz biraz strese sokmussunuz kuşları üstünü kapatarak bunalmislar biraz kendilerine birakin yem su mama sevebilecegi şeyleri verin kiloda alır iyice gozlemleyin . Dişinin maşallahı var harika ve aşırı kızışmış baNa kalirsa bir yuva takin ve sadece rahatsiz etmeden bekleyin çok güzel yavrular alırsınız. Kuşlarda sorun yok anlıyacağınız

Geri