French Molt İlleti

Görsel paylaşırsanız tüy yapısını görelim kuşun
c37d45bee4cf039a665350ce277579c9.jpg
bu da onden resmi

S308 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

çıkar o tüyler sorun yok b vitamini takviyesinde bulunun ve yulaf içi verin kafi

çıkar o tüyler sorun yok b vitamini takviyesinde bulunun ve yulaf içi verin kafi
Yulaf var bende ama ici yok .yulafin kendisini vere bilirmiyim? Birde b vitamini iceren yasillik sebze varmi vere bileceyim? Veterenerlerden alsam adi ne b vitamini desem vererlermi?

Tesekkur edirem Kahraman bey. Ben de korkuyordum ki kusum fransiz tuy dokumunde . Allah senden razi olsun. Az kalsin erkeyi deyisdiriyordum.

@Yüksel BULUT hocam elimden geldi kadar bildiklerimi aktardım konu hakkında. Ama madem o kadar kuş çıkardınız elden bırakın kalan son takımıda elden çıkartın veya illaha ki ben deneyecem diyorsanız anlattım metodları 2 ay boyunca uygulayın ardından tekrar birleştirin hiç boşuna başka soylara felan girmeyin. Tekrar yaparsa yapacak birşey yok demektir yapmazsa kuşlarımızı yormadan her ağız dan sonra 1 ay dinlendirerek yolumuza bakarız yılda 3-4 ağız alacağımıza yavrusunu 2 ağız alırız bırakırız dinlendire dinlendire. Umarım bu beladan kurtulursunuz biran önce hem maddi hem manevi insanı yıpratan bir nalet. Zamanlarını emeğini maddi durumunu hobiye olan hevesini herşeyini maf ediyor
Kahraman bey Bir arkadaşımla anlaştım.14 kuşu komple değiştirip yavru yerli iri muhabbetler almayı planlıyorum.Bunların haricinde kafesimde daha hiç eşleşmeyen 1 çift show jumbo,Bir çift normal jumbo,Bir çift'te üst vasıf çekoslavak var.Onların yuvalıklarını taktım.Diğerlerinin hepsi aynı kanı taşıyor.Aynı kanı taşıyor derken yanlış anlama olmasın kardeşi kardeşle kattiyen eş etmem.Sadece 7 dişinin hepsi abla,kardeş ve teyzeden oluşuyor.Bu sebepten dolayı sıkıntı dişilerde ama ben erkekleride vereceğim.Çünkü yerli dişiler büyüyene kadar bu arada erkeklerde yıpranmış olacak.Yeni bir süreç beni bekliyor.Allah kimsenin düzenini bozmasın.İnanın bana bu işten soğumanıza tek sebep komple kafesteki hayvanları değiştirmek.Ama ben yinede canımı sıkmıyorum.French molt bu deyip kafasını çekmiyorum.Bugün farkettiğim bir çarpık ayak french molta tedavi sürecini başlattım 2 güne çarpık ayakları düz olacak.Teşekkür ederim.

Kahraman bey Bir arkadaşımla anlaştım.14 kuşu komple değiştirip yavru yerli iri muhabbetler almayı planlıyorum.Bunların haricinde kafesimde daha hiç eşleşmeyen 1 çift show jumbo,Bir çift normal jumbo,Bir çift'te üst vasıf çekoslavak var.Onların yuvalıklarını taktım.Diğerlerinin hepsi aynı kanı taşıyor.Aynı kanı taşıyor derken yanlış anlama olmasın kardeşi kardeşle kattiyen eş etmem.Sadece 7 dişinin hepsi abla,kardeş ve teyzeden oluşuyor.Bu sebepten dolayı sıkıntı dişilerde ama ben erkekleride vereceğim.Çünkü yerli dişiler büyüyene kadar bu arada erkeklerde yıpranmış olacak.Yeni bir süreç beni bekliyor.Allah kimsenin düzenini bozmasın.İnanın bana bu işten soğumanıza tek sebep komple kafesteki hayvanları değiştirmek.Ama ben yinede canımı sıkmıyorum.French molt bu deyip kafasını çekmiyorum.Bugün farkettiğim bir çarpık ayak french molta tedavi sürecini başlattım 2 güne çarpık ayakları düz olacak.Teşekkür ederim.
Erken teşhis te çarpık bacak tedavisi kolay, her üreticinin elinde sakatlığa denk gelmeden önceden tedbirini alıp kelepçe setini bulundurması lazım. İlk 1 hafta sında düzenli gözlem yapılır ise 5-6 günlük oldunda tam kendini belli eder ve ilk haftasında takılır ise %99 10 gün içinde sağlıklı bacak yapısına kavuşur. Allah herşeyin hayırlısını versin o hastalıda daha erken fark edip müdahale konusunda karar verse idiniz belki bu kadar çoğalmayacaklardı bile, herşeyin hayırlısı geçmiş olsun

Geri