Fransız tüy dökümü tedavisi

Vita form satışı yasak mı neden acaba bende arıyorum nerden temin edebiliriz bilen varmı

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mustafa bey, ben çok aradım bulamadım. Memleketteki eczanede buldum. İsterseniz bilgilerini vereyim siz arayın kargo isteyin

Ekli dosyalar

• 4.jpeg
    4.jpeg
    95 KB · Görüntüleme: 777
  • 3.jpeg
    3.jpeg
    111.5 KB · Görüntüleme: 759
  • 2.jpeg
    2.jpeg
    116.4 KB · Görüntüleme: 703
  • 1.jpeg
    1.jpeg
    173.2 KB · Görüntüleme: 731
Resimlerini yükledim. Boyun tüyleri kanat ve kuyruk tüyleri dökülüyor.
Evet aynı benim kuşta öyleydi bazen kanadı uzuyordu seviniyordum arada 1kaç gün geçmeden ucu kanlı bir şekilde düşüyordu bende bu duruma çok üzülüyordum benim kuşumda sizinkisi gibi çok cana yakın durmadan konuşan bir kuş çok şükür düzeldi inşallah sizinkiside düzelir

Evet aynı benim kuşta öyleydi bazen kanadı uzuyordu seviniyordum arada 1kaç gün geçmeden ucu kanlı bir şekilde düşüyordu bende bu duruma çok üzülüyordum benim kuşumda sizinkisi gibi çok cana yakın durmadan konuşan bir kuş çok şükür düzeldi inşallah sizinkiside düzelir

En son gittiğim veteriner küçük şişe içinde bir ilaç verdi o kanatların uzamasına fayda oldu ama onlarda döküldü. İstanbula tüy örnekleri gönderdi bayağı ilgilendi sağolsun ama yine çözüm olmadı. İnşallah 30 40 kelime konuşuyor kuşum. Kıyamam inşallah düzelir. Sizin suluğunuz büyük mü yani dozajı fazla kaçırmak istemem. Benim suluğum 100 ml lik alttaki linkteki üründen acaba sizinki ile aynı ise mercimek boyutu ile yarın başlayacağım inşallah

http://www.hobipet.com.tr/ti-sert-kanarya-suluk-beyaz-100ml-10-adet

En son gittiğim veteriner küçük şişe içinde bir ilaç verdi o kanatların uzamasına fayda oldu ama onlarda döküldü. İstanbula tüy örnekleri gönderdi bayağı ilgilendi sağolsun ama yine çözüm olmadı. İnşallah 30 40 kelime konuşuyor kuşum. Kıyamam inşallah düzelir. Sizin suluğunuz büyük mü yani dozajı fazla kaçırmak istemem. Benim suluğum 100 ml lik alttaki linkteki üründen acaba sizinki ile aynı ise mercimek boyutu ile yarın başlayacağım inşallah

http://www.hobipet.com.tr/ti-sert-kanarya-suluk-beyaz-100ml-10-adet
Evet 100 ml

Selamın aleyküm benim kuşumun uzun kuyruk tüyü düştü şimdilerde de göğüs tütlerinde dökülme başladı kuşum 3 aylık bu arada dün bu konuyu okudum acaba french molt olabilir mi resimlerini atıcam bakıp yorum yaparsanız sevinirim

Ekli dosyalar

• 6E236DCD-8C5C-4CA4-95E4-8E65FDE4536E.jpeg
    6E236DCD-8C5C-4CA4-95E4-8E65FDE4536E.jpeg
    2.1 MB · Görüntüleme: 681
  • BD0C55A2-013A-4D72-847C-5EC152919F5C.jpeg
    BD0C55A2-013A-4D72-847C-5EC152919F5C.jpeg
    1,015.3 KB · Görüntüleme: 647
Kuşunuz normal tüy döküm evresine girmiş. Merak etmeyin french değil.

Merhaba acaba benim kuşumda da french molt hastalığımı var? Kuyruğu bir türlü uzamıyor ve uçamıyor malesef:(
20180528_221742.jpg

O zaman french molt olma ihtimali yüksek. Kuşa Kuvvetli bakmanız lazım. Aminoasitler içeren bir vitamin kullanmanız da şart. Ayrıca forumda aratırsanız konuyla ilgili önerilerime ulaşabilirsiniz.

Merhaba,
Bizim kusumuzda 10 aylik su an, satin aldigimizda ucamayacak kadar kucuktu, hatta kendisi beslenemiyordu, siringa ile biz besledik, kanat altinda ve boynunda bosluklar vardi. Zamanla duzelir diye dusunmustuk ama kanat altinda bosluklar kaldi, onceki kuslarimiza gore tuyleri bakimsiz duruyor. Fotolarda gorulecegi gibi kuyruk ve kanat tuyleri cok bakimsiz ve duzensiz gorunuyor ama ucabiliyor ama cok sik sik ucmuyor.
Ilk defa disi kusumuz oldu, cok sessiz, otmeyi bile bilmiyor, benim ona seslendigim gibi sesler cikartiyor (pist pist, cik cik gibi sesler cikartiyor)
Birde burnunun etrafi kahverengi ve kurumus gibi duruyor. Yardimci olabilecek varsa cok tesekkur ederiz

Ekli dosyalar

• sugar1.JPG
    sugar1.JPG
    1.2 MB · Görüntüleme: 585
  • sugar2.JPG
    sugar2.JPG
    1.3 MB · Görüntüleme: 535
  • sugar3.JPG
    sugar3.JPG
    939.2 KB · Görüntüleme: 628
Geri