Erkek çifleşmıyor

Nedendir

• Bilinmıyor

Kullanılan: 1 33.3%
  • Aynısı

Kullanılan: 2 66.7%

• Kullanılan toplam oy
    3

seda1234

Meraklı Üye
Selam arkadaşlar. Benim erkek kuşum vardı. Yanına dişi aldım erkek 8aylık dişi 9 ve ya 10 aylık alalı iki ayı geçtı anlaşıyorlar. Yemde berışiyolar , erkek kur yapıyo ,dişide kur yapıyor,dişi ayak atıyor erkek çifleşmıyor. Kaçıyor neden acaba yardım edermisınız dişi ıyı kızıştı teşekkürler

Belki henüz erkek olgunlaşmamıştır. Biraz daha bekleyin. Aralarında bu denli anlaşma olduğu müddetçe sonuç alınacaktır. Dişi erkeği istemişya gerisi kolay. Erkek 8 aylıkmış 1-2 ay beklemeniz gerekebilir. Sabredin

Belki henüz erkek olgunlaşmamıştır. Biraz daha bekleyin. Aralarında bu denli anlaşma olduğu müddetçe sonuç alınacaktır. Dişi erkeği istemişya gerisi kolay. Erkek 8 aylıkmış 1-2 ay beklemeniz gerekebilir. Sabredin
Evet dişi kabul ettı çifleşmek istıyor erkek kaçıyor dişi yanına gdıyor erkek kaçıyor bu durum düzelirmi acaba

Düzelir diye bekliyoruz işte hepimiz :) Benim de daha dişi kızgınlaşamadı bir türlü. Herşey yolunda ama anlaşıyorlar. Elden geleni yapıyoruz geriye sabretmek kalıyor başka çaremiz varmı?

Haftada 1-2 gün de kavuç takın tellere kemirsinler. Eğer yumurta maması yaparsanız daha iyi ama yemiyorlarsa ki benimkilere yediremedim havuç takıyorum

Selam arkadaşlar. Benim erkek kuşum vardı. Yanına dişi aldım erkek 8aylık dişi 9 ve ya 10 aylık alalı iki ayı geçtı anlaşıyorlar. Yemde berışiyolar , erkek kur yapıyo ,dişide kur yapıyor,dişi ayak atıyor erkek çifleşmıyor. Kaçıyor neden acaba yardım edermisınız dişi ıyı kızıştı teşekkürler
sabırla beklemek lazım, benimkiler 8 aydır çiftleşmiyorlar :)

Valla ben anlamadım fotoğraftan birşey :)) Ama sanki yok gibi henüz. Belli olmuyorki. Bu kuş bana baya genç geldi biraz sabırla bekleyin elbet olacak

Fotoğraflardan bariz şişik olmadıkça anlamak zor. Bence biraz daha beklemek gerekecek. Benim dişiye nekadar da benziyor bu kuş. Kanatların düşüklüğü rengi, kendi rengi keza öyle tıpa tıp aynı

Bekleyeceksiniz. Başka yolu yok malesef. Geçenlerde bir konu gördüm forumdan bir arkadaş gitmiş petshoptan bir kuş almış kendi kuşunun yanına. Kafese attıktan yarım saat sonra çiftleşmişler :D Şansa bak dedim. Biz bekliyoruz. Benim ikinci dişim bu. Bir önceki olmadı değiştirdim. Önceki dişi 4 yaşında ve sürekli tek bakılmış bir kuştu. Bu 1 defa yumurtlamış yavru bakmış bir anne adayı. Bunda oldu oldu olmazsa kendileri bilir :)

Bekleyeceksiniz. Başka yolu yok malesef. Geçenlerde bir konu gördüm forumdan bir arkadaş gitmiş petshoptan bir kuş almış kendi kuşunun yanına. Kafese attıktan yarım saat sonra çiftleşmişler :D Şansa bak dedim. Biz bekliyoruz. Benim ikinci dişim bu. Bir önceki olmadı değiştirdim. Önceki dişi 4 yaşında ve sürekli tek bakılmış bir kuştu. Bu 1 defa yumurtlamış yavru bakmış bir anne adayı. Bunda oldu oldu olmazsa kendileri bilir :)

O şans bendede var evde kızgın dişime petshoptan gidip sağlıklı hareketli erkek kuş aldım geldim kafese attım yarım saat sonra çifleşti :)

Geri