Enfeksiyonu veya mantarı mı var

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Nox
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Elma sirkesi koydum 1 gün durabiliyormuş galiba ne kadar süre sirkeye devam edeyim birde probiyotik vermek gerekiyormuş şu noktada zararı olur mu proyotik kullansam yani kötüye gider mi :(
Durumu aynı mı?

Arkadaş dalga geçer gibi cevap yazmış ben kullandığım üründen memnunluğumu ifade etmek istemiştim göz kırpmış falan böyle hareketlere gerek Yok evet 50 lira ama iyi gelen bir şeye kuşum için paranın konu oluşuna sinirlendim can bu sonuçta seçenek sunarsın bütçesine göre mantığına göre alır insan yani bide ben ilaç önermedim ilaç değil o zaten bu hayvanların böbrekleri organları parmağımızdan küçük hasta değilse neden ilaç takviyesi yapalım ki

He sen ona takıldın :) göz kırpmak bende alışkanlık haline geldi, yoksa dalga geçmek değil. Ben parası için söylemedim onu, sadece fiyatınıda not düştüm okadar. Yoksa bende para konusu olunca sinirleniyorum yani hemfikiriz o konuda.

Kuşlarda ilaç kullanımına gelirsek, tabiki hasta değilse ilaç vermeyelim. Ama hasta ise ilaç kullanmak zorunlu hale geliyor, ilacı vermediğimiz zaman hastalığı ilerliyor kurumaya kadar gidiyor. Kuşlara iyi bakarsak, temizliğine beslenmesine dikkat edersek zaten hasta olmuyorlar. Hiç ilaç vermeden yıllarca kuş besledim hiçde hasta olmadı.

Birde bi benim yazdıklarıma bak bi kendi yazdığın mesaja bak hangimiz dalga geçiyoruz acaba, ki ben ona rağmen açıklama yapmaya çalışmışım. Al benden bi göz kırpması daha ;)

• Beğen
Tepkiler: Kca
Çok parası varmış :) seçim meselesi herkes istediğini yapsin ama şahsi olarak bir ilacı eczaneden alırken daha çok güveniyorum. Disarida ozellikle internette sahtemidir merdiven alti uretimmidir ne oldugu belli değil. Doktor mesela bana 2 ilaç verdi hastalığında; birini kendisi verdi hayvan ilacı yani, diğerini eczaneden al dedi hepimizin bildiği flagly o da zaten insan ilacı. Onun verdiğine güvenmedim mesela sordum da sordum içeriği ne falan diye. Eczaneden alınca güven geliyo ama.

İnsan ilaçlarıyla hayvan ilaçları arasında bir fark yok aslında, insan ilaçları ile hayvan ilaçlarının içeriğine bakarsanız aynı etken maddelerin olduğunu görürsünüz, tek fark kalite ve güvenirlilik.

• Beğen
Tepkiler: Kca
Elma sirkesi koydum 1 gün durabiliyormuş galiba ne kadar süre sirkeye devam edeyim birde probiyotik vermek gerekiyormuş şu noktada zararı olur mu proyotik kullansam yani kötüye gider mi :(

Evet elma sirkesi damlattığın suyu 1 günden fazla tutma, ertesi gün tekrar temiz suya elma sirkesi damlat. 2-3 gün üst üste verebilirsin. Evet probiyotiğinde faydası olur, hiç bir zararı olmaz, özellikle yoğurt suyu doğal probiyotiktir kullanabilirsin. Ev yapımı yoğurt var ise, suyundan 1 tatlı kaşığı suluğuna katıp verebilirsin. 2 gün elma sirkesi kullan sonra 1 gün sade su ver daha sonra 2 günde yoğurt suyu kullanabilirsin.

He sen ona takıldın :) göz kırpmak bende alışkanlık haline geldi, yoksa dalga geçmek değil. Ben parası için söylemedim onu, sadece fiyatınıda not düştüm okadar. Yoksa bende para konusu olunca sinirleniyorum yani hemfikiriz o konuda.

Kuşlarda ilaç kullanımına gelirsek, tabiki hasta değilse ilaç vermeyelim. Ama hasta ise ilaç kullanmak zorunlu hale geliyor, ilacı vermediğimiz zaman hastalığı ilerliyor kurumaya kadar gidiyor. Kuşlara iyi bakarsak, temizliğine beslenmesine dikkat edersek zaten hasta olmuyorlar. Hiç ilaç vermeden yıllarca kuş besledim hiçde hasta olmadı.

Birde bi benim yazdıklarıma bak bi kendi yazdığın mesaja bak hangimiz dalga geçiyoruz acaba, ki ben ona rağmen açıklama yapmaya çalışmışım. Al benden bi göz kırpması daha ;)
Galiba bu göz kırpmasına gıcık oluyorum naber dermiş gibi birde geçen biri ile baya tersleşmiştk parası yokmuş veterinere gidemezmiş para konularına dayanamıyorum neyse kusura bakmayın yanlış anlaşılma olmuş ;)

Veteriner kuruma demiş ama çok anlamıyormuş kuşlardan sanki ishalinde bakteriyel birşeyler var gibi lekeli iki gündür yem yemiyormuş şırınga ile besleniyormuş bir yakınımızın kuşu durgun halde ve uçamıyormuş

Ekli dosyalar

• 6FC054DB-D322-4D6C-9DBE-02263C9B0631.jpeg
    6FC054DB-D322-4D6C-9DBE-02263C9B0631.jpeg
    143.4 KB · Görüntüleme: 15
  • AD478C6C-14BB-42E8-AAEE-79097293571C.jpeg
    AD478C6C-14BB-42E8-AAEE-79097293571C.jpeg
    67.1 KB · Görüntüleme: 16
Veteriner kuruma demiş ama çok anlamıyormuş kuşlardan sanki ishalinde bakteriyel birşeyler var gibi lekeli iki gündür yem yemiyormuş şırınga ile besleniyormuş bir yakınımızın kuşu durgun halde ve uçamıyormuş

Evet dışkısı kötü, ilaç kullanması gerekiyor. Ama kuş zaten halsiz ilaçtan önce güçlenmesi lazım. Vitamin ve probiyotik kullanması lazım 3-4 gün biraz toparlasın.

Kuşun göğüsü sivrileşmişmi bi kontrol etsin, kuşun göğsüne dokunduğunda bıçak gibi keskin mi?

Yem yememesi ve durgun olması kurumaya işaret, veteriner haklı olabilir. Dediğim gibi kuşun göğsünü kontrol etsin. ilk başlarda göğüste sivrileşme görülmeyebilir, ama ileriki zamanlarda bariz sivrileşiyor.

Evet elma sirkesi damlattığın suyu 1 günden fazla tutma, ertesi gün tekrar temiz suya elma sirkesi damlat. 2-3 gün üst üste verebilirsin. Evet probiyotiğinde faydası olur, hiç bir zararı olmaz, özellikle yoğurt suyu doğal probiyotiktir kullanabilirsin. Ev yapımı yoğurt var ise, suyundan 1 tatlı kaşığı suluğuna katıp verebilirsin. 2 gün elma sirkesi kullan sonra 1 gün sade su ver daha sonra 2 günde yoğurt suyu kullanabilirsin.
Tamamdır çok çok teşekkür ederim :)

Geri