durum kritik :(

Ilık su ve peçete yardımıyla tüylerini ve yara bölgesini yumuşatın önce daha sonra kulak çöpü yardımıyla oksijenli su ile temizleyin yine kulak çöpü yardımıyla merhemi uygulayın yara bölgesinde pamuk veya peçete kalıntısı kalmamasına dikkat edin

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Oksijenli suyu peçete yardımıyla da uygulayabilirsiniz

En son ne zaman saldınız? Takıldığı yerler neresi? Nerede saldiysanız o odayı komple gozden gecirin kafes dısında olmus olabilir. Kafes icinde olsa bile buna bir göz atmak gerek.

Lütfen yaraya oksijenli su sürmeyiniz. Oksijenli su hidrojen peroksittir yani bi nevi asittir. İnsanlarda bile açık yara ya sürülmez . Hele ki kuşunuzun narin vücuduna değdirmeyiniz ılık su ile temizleyin sonrasında batikon yani tendürdiyot yarayı yeterince dezenfekte edecektir . Geçmiş olsun .

Bakımını iyi yaparsanız iyileşme imkanı tabiki var. Yukarıda ki tedavileri uygulayın.Kuşta yarayı kapatmak çok zor biliyorum ama kapatsanız da hiç fena olmaz.En azından didikleyrek tekrar açmasını engellemiş olursunuz.Çok geçmiş olsun.Durumunu burdan yazarsanız biz de takip etmiş oluruz.

Şuan oksijenli su hkknda kafam karıştı, ama yinede önce ojsijenli suyla temizlemeye çalıştm herne kdar çok olmasda çünkü yormak istemedim çırpınmasn fazla di, kulak temizliyicisi yardımıylada melhemi sürdüm, suyunada sirke koydm umarım işe yarar :( Ama merhem çok kurursa tüyünde oksijenli suyla temizlemek zor

İşaretlediğim yerlere takmış olabilir bence.

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 30
Şuan oksijenli su hkknda kafam karıştı, ama yinede önce ojsijenli suyla temizlemeye çalıştm herne kdar çok olmasda çünkü yormak istemedim çırpınmasn fazla di, kulak temizliyicisi yardımıylada melhemi sürdüm, suyunada sirke koydm umarım işe yarar :( Ama merhem çok kurursa tüyünde oksijenli suyla temizlemek zor
Ilıksu yardımıyla temizleyebilirsiniz kuruyan merhemi.DAha sonra oksijenli su veya tentürdiyotu uygulayabilirsiniz.Benim daha önceki kuşumda bu şekilde bacağını yaralamıştı.Veteriner yardımı aldık biz.Gerçi oda temizlemek ve ilaç sürmek ve kulanılacak ilacı vermek dışında bir şey yapmamıştır.Röntgen gerekiyordu.Ancak kalbi dayanmayacağı için bu işe girişmedik.Bir de bacağı kopma derecesinde olduğu için sarmıştı.İyi bir bakımla iyileşmiş ve uzun süre yaşamıştı bu olaydan sonra.

Bir de yanlış anlamazdanız kafes sanki muhabbet için küçük gibi.Tedavi aşamasından sonra değiştirmeniz daha faydalı olur bence.Bende de var bundan biraz sıkıntılı oluyorlar.Muhabbetler için uygun değil sanki.

Biraz zor kesiliyor fazla baskı uygulamanız gerekecek. Çekiçle sakın yamultmaya çalışmayın kıvılcım cıkıyor bizzat denedim :D
Bende o yüzden farklı bir yolla kapatmasını önerdim.Ne biliyim kuşa zararı dokunmayacak bir madde ile kapatabilir de şuan o madde aklıma gelmiyor :)

Bunlarn hepsini dikkate alacam :(
Yavrucağzım mavişim 15 gündüt çok badireler atlatı 10 gün önce mantar tedavisi yüzünden ölmek üzereydi kremleri tüylerinden zor temizlemiştim, tam tekrar ötmeye başlamışken eve geldiğimde bu şokla karşılaştım :( Umarım yarası kapanır :; Bu tesaviyi kaç gün uygulayacam

Yavrucağzım mavişim 15 gündüt çok badireler atlatı 10 gün önce mantar tedavisi yüzünden ölmek üzereydi kremleri tüylerinden zor temizlemiştim, tam tekrar ötmeye başlamışken eve geldiğimde bu şokla karşılaştım :( Umarım yarası kapanır :; Bu tesaviyi kaç gün uygulayacam
Yara kapanana kadar uygulamakta fayda var.Bilenler daha iyi fikir verirler ama.

3 gün sabah akşam temizleyip merhemi uygulayın kuşunuza bu dönemde 2 günde 1 mama yapın gerekirse yemini de önüne siz verin

3 gün sabah akşam temizleyip merhemi uygulayın kuşunuza bu dönemde 2 günde 1 mama yapın gerekirse yemini de önüne siz verin

Avcumdan yiyor zaten yemi :( Muhabbet kuşlarnda yara kaç günde kapanır ? Uzun sürermi

Geri